zima w mieście

Zima w mieście wcale nie musi być nudna. Jest mnóstwo sposobów na to, żeby dobrze się w tym czasie bawić. Mamy dla Was 29 propozycji na warsztaty, spacery i inne aktywności w czasie warszawskich ferii zimowych. Jest coś dla młodszych, starszych i tych całkiem dorosłych. Wiele z poniższych atrakcji jest zupełnie darmowych. Udanych ferii!

Co robić w Warszawie w czasie ferii:

1.Poślizgać się na łyżwach. Tutaj znajdziecie listę warszawskich lodowisk (płatnych i bezpłatnych).

zima w mieście

2. Skorzystać z darmowych dni w warszawskich muzeach. Dokładną rozpiskę znajdziecie pod tym linkiem.

3. Odwiedzić Centralny Dom Technologii Więcej o tym miejscu możecie przeczytać tutaj.

Polecamy:
zima w mieście

4. Pójść na spacer do Lasu Bielańskiego i obejrzeć całoroczną drewnianą szopkę.

5. Ugotować obiad na świeżym powietrzu. Nie musicie czekać do lata, rozpalcie ognisko (tutaj znajdziecie listę dozwolonych miejsc) i przygotujcie jedzenie jak prawdziwi traperzy (i to w dodatku znad Wisły 😉 ).

zima w mieście

6. Spędzić wieczór (albo cały dzień) z planszówkami. Jeżeli znudziły się Wam Wasze stare gry możecie skorzystać z wypożyczalni planszówek np. tutaj lub tutaj.

zima w mieście
Zdjęcie: Pixabay

7. Skorzystać ze sportowych ośrodków miejskich i dzielnicowych w ramach Sportowej Zimy w Mieście. Spis wszystkich placówek i zasady korzystania z poszczególnych ośrodków znajdziecie tutaj.

zima w mieście

8. Zachwycić się Królewskim Ogrodem Światła. Szczegóły znajdziecie tu.

Zdjęcie: Pixabay

9. Pohuśtać się na podgrzewanych huśtawkach nad Wisłą.

zima w mieście

10. Zbudować ekologiczny karmnik, zrobić gipsowy odlew albo stworzyć malarski kolaż na warsztatach w Łazienkach Królewskich. Szczegóły dostępne tutaj.

zima w mieście

11. Poznać kultowe dobranocki, gry i zabawy PRL-u na warsztatach w ramach Zimy w Mieście w Domu Spotkań z Historią. Szczegółowe informacje znajdziecie tutaj.

11.Podziwiać dzieła sztuki i poznać sekrety artystów w ramach Ferii w Muzeum Narodowym. Wszystkie szczegóły tutaj.

12.Dowiedzieć się, jak wyglądał dzień z życia rodziny Sobieskich podczas warsztatów w Wilanowie. Szczegóły dotyczące terminów i zapisów znajdziecie tutaj.

zima w mieście

13. Poczuć klimat przedwojennej Warszawy na bezpłatnych zajęciach organizowanych w ramach Ferii w Fotoplastikonie Warszawskim. Szczegóły znajdziecie tutaj.

zima w mieście

14. Obejrzeć pod mikroskopem nogę muchy albo skrzydło owada na Wystawie Gigantów w Galerii Północnej. Więcej informacji tutaj.

15. Wziąć udział w warsztatach organizowanych w bibliotekach dzielnicowych. Albo po prostu wypożyczyć tam ciekawą książkę. Listę warszawskich bibliotek znajdziecie tutaj.

zima w mieście
Zdjęcie: Pixabay

16. Skorzystać z bogatej oferty, którą na ferie zimowe przygotowały dzielnicowe ośrodki kultury, np. warsztaty w Domu Kultury KADR lub w bezpłatne warsztaty w Służewskim Domu Kultury. Więcej informacji na temat programu Zima w Mieście znajdziecie tutaj.

Zdjęcie: Pixabay

17. Zagrać w kręgle w ramach zimy w mieście w Parku Kultury w Powsinie. Oferta bezpłatna dla dzieci z warszawskich szkół. Więcej informacji tutaj.

zima w mieście
Zdjęcie: Pixabay

18. Obejrzeć seans filmowy z Kinem Dzieci w Muranowie Repertuar i godziny seansów znajdziecie tutaj.

zima w mieście

19. Nakręcić własny film w czasie bezpłatnych warsztatów w ramach Ferii z Filmoteką Szkolną. Szczegóły tutaj.

20. Zrobić drewnianą zabawkę albo odnowić stolik po babci w FabLab Wbijaj. Terminy bezpłatnych warsztatów znajdziecie tutaj.

zima w mieście

21. Zobaczyć karmienie piranii i innych zwierząt w Warszawskim ZOO. Dokładne godziny karmienia znajdziecie tutaj. Dodatkowo w porach karmienia niektórych zwierząt będą obecni Wolontariusze, którzy opowiedzą o karmieniu, diecie i zasadach prawidłowego żywienia zwierząt.

22. Zagrać w ping ponga w Hali Gwardii. Stoły do dyspozycji cały dzień, można będzie również poćwiczyć z profesjonalnym trenerem. Szczegóły wydarzenia tutaj.

Zdjęcie: Pixabay

23. Zjechać na pontonie z lodowej górki na Zimowym Narodowym. Link do cennika i rezerwacji tutaj

zima w mieście

24. Oglądać zimowe pokazy fontann w Parku Fontann na Podzamczu. Dokładne godziny pokazów znajdziecie tutaj.

zima w mieście

25. Obserwować zimowe rozgwieżdżone niebo przez teleskopy astronomiczne w Parku Moczydło.

zima w mieście
Zdjęcie: Pixabay

26. Zrelaksować się w strefie relaksacyjnej w Centrum Edukacji Ekologicznej w Nowej Palmiarni w Łazienkach. O tym, jak jeszcze można tam spędzić czas przeczytacie tutaj.

27. Zjechać na nartach z największej góry w Warszawie, czyli Górki Szczęśliwickiej. Więcej o tym miejscu przeczytacie tutaj.

28.Wskoczyć do basenu, albo jeszcze lepiej, zjechać do niego ze zjeżdżalni 🙂 . Spis warszawskich basenów znajdziecie tutaj.

Zdjęcie: Pixabay

29. Dowiedzieć się, jak widzą świat artyści i ich dzieci na wystawie Co dwie sztuki to nie jedna w Zachęcie. Więcej informacji o wystawie znajdziecie tutaj.

Co wybierzecie? A może macie jeszcze jakieś inne propozycje na zimę w mieście?

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here