Długi weekend już na półmetku. Dla tych z Was, którzy nic na te dni nie zaplanowali, a jednak chcieliby skorzystać ze wspaniałej słonecznej pogody, mam propozycję last minute, która nie wymaga żadnych planów ani przygotowań.

Zielona Mapa Warszawy

Zielona Mapa Warszawy to projekt Zarządu Transportu Miejskiego, który zachęca mieszkańców stolicy do odwiedzania terenów zielonych Warszawy przy wykorzystaniu komunikacji publicznej. Na mapie zaznaczone są „zielone przystanki”, które znajdują się przy ciekawych przyrodniczo miejscach takich jak parki, lasy czy parki krajobrazowe. Na stronie internetowej po wybraniu na mapie przystanku, zobaczycie jak dojechać do niego komunikacją miejską i przeczytacie co ciekawego można zobaczyć i robić na miejscu (czy jest plac zabaw, siłownia plenerowa, szlaki piesze i rowerowe itp.).

zielona mapa warszawy

50 zielonych punktów w stolicy

Na mapie znajduje się 50 zielonych punktów, do których łatwo dojedziecie metrem, tramwajem lub autobusem. Są tam np. rezerwaty przyrody, których w Warszawie jest aż 12. Do niektórych nie ma wstępu, ale z pozostałych możemy korzystać, trzymając się ściśle wytyczonych ścieżek. Można dotrzeć do nich wykorzystując komunikację miejską. Oprócz popularnych miejsc takich jak Las Kabacki i Bielański czy Kampinoski Park Narodowy, możecie autobusem dotrzeć do mniej znanych, takich jak np. Łosiowe Błota, Kalinowa Łąka, Stawy Koziorożca czy Jezioro Lisowskie.

Zieloną Mapę Warszawy znajdziecie TUTAJ.

Oprócz „zielonych przystanków” na stronie przeczytacie również o roślinach, które sadzone są w Warszawie. Zobaczycie ich zdjęcie i dokładny opis.

Polecamy:
Lasek Bródnowski

W taki piękny dzień jak dziś możecie odwiedzić też jeden z 79 parków na lewym lub prawym brzegu Wisły. Miłego weekendu 🙂 .

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here