Co robić po lekcjach – zajęcia dodatkowe

0
104
zajęcia dodatkowe Białołęka

Ostatnio było coś dla ciała, a tym razem mam dla Was coś dla ducha, czyli zestawienie zajęć dodatkowych na Białołęce. Jeśli szukacie dla swoich dzieci lekcji angielskiego, matematyki czy jeszcze innych zajęć dodatkowych, to ten post jest właśnie dla Was.

Matematyka

Matlpaneta, ul. Myśliborska 98 G

Matplaneta to miejsce, w którym  umysły dzieci dostają wyzwania, które w zorganizowany i ustrukturyzowany sposób pozwalają im się rozwijać. Dzieci uczą się matematyki i logiki, ale nie w sposób szkolny – poznają je przez rozwiązywanie problemów, doświadczając tego, że te dwie nauki są właśnie po to – aby rozwiązywać problemy

Dzięki tej metodzie, dzieci uczą się matematyki szybciej i lepiej – sześciolatkowie dodają ułamki, ośmiolatkowie przerabiają geometrię i koncepcję liczb zespolonych – a wiedzę tę przyswajają zupełnie intuicyjnie.

Matplaneta prowadzi zajęcia z: matematyki dla dzieci w wieku 4-15 lat, programowania (8-15 lat) oraz zajęcia pomagające w zrozumieniu materiału przerabianego w szkole.

Link do cennika i strony internetowej znajdziecie tu.

MathRiders, ul. Ceramiczna 18

MathRiders to program zaprojektowany tak, by pomóc dzieciom i nastolatkom uczyć się matematyki i wzbogacać umiejętności matematyczne poprzez ciekawe i kreatywne zajęcia, budując jednocześnie pewność siebie.

Zajęcia dla dzieci i młodzieży w wieku 3-18 lat

Szczegóły oraz cennik na stronie internetowej tu.

 

Angielski

Benefit, ul. Płochocińska 162, ul. Kobiałka 54

Szkoła stosująca komunikacyjną metodę nauczania języków obcych. Metoda ta kładzie nacisk na uczenie się komunikacji poprzez interakcję  oraz używanie języka w różnych kontekstach. Ważne znaczenie ma tu swoboda i biegłość w komunikacji przy odpowiednim zastosowaniu struktur gramatyczno-leksykalnych. Uczniowie często pracują w parach lub grupach, nabierają pewności siebie odgrywając role spotykane w rzeczywistości.  Grupy są małe: 4-8 osobowe,  3 osobowe lub 2 osobowe. Istnieje możliwość uczestnictwa w gratisowej lekcji próbnej. 

Szczegóły i cennik tu.

Helen Doron, ul. Porajów 2

Sieć szkół językowych, działająca w 35 krajach świata. Metoda nauczania języka angielskiego dla dzieci i młodzieży powstała ponad 30 lat temu. Najmłodsi uczniowie mają 3 miesiące, a najstarsi 19 lat. Wszystkie kursy Helen Doron English opierają się na tych samych zasadach. Są to: naturalna nauka języka, zajęcia w całości prowadzone po angielsku, małe grupy, pozytywne wzmocnienia, materiały dźwiękowe oraz video do słuchania i oglądania w domu, inne aktywności edukacyjne, organizowane przez kreatywnych nauczycieli. W nauczaniu wykorzystujemy także nowoczesne technologie. Można zapisać się na Bezpłatne lekcje pokazowe.

Stronę internetową szkoły z cennikiem znajdziecie tu.

Early Stage, Galeria Pod Dębami

Szkoła specjalizująca się w nauczaniu angielskiego dzieci poprzez angażowanie ich wyobraźni, pamięci i zmysłów, co umożliwia przyswajanie nowej wiedzy w sposób naturalny i zgodny z indywidualnym rozwojem każdego dziecka.

Link do strony i cennika tu.

Ann school, Myśliborska 115 lok. 3

Kursy języka angielskiego na każdym poziomie zaawansowania dla dzieci, młodzieży i dorosłych, także kursy maturalne, W szkole  stosowane jest indywidualne podejście do słuchacza a nacisk kładziony jest na rozwijanie podstawowych umiejętności językowych poprzez stosowanie metody komunikatywnej: mówienie, rozumienie ze słuchu, czytanie i pisanie oraz zrozumienie zagadnień gramatycznych, dzięki czemu  uczniowie mogą odnaleźć się w naturalnych sytuacjach życiowych i praktycznie wykorzystać znajomość języka obcego.

Szkoła honoruje Kartę Dużej Rodziny.

Więcej informacji w linku.

Peritus Speed School, ul. Strumykowa 21

Szkoła specjalizującą się w nauczaniu języków obcych metodami bezpośrednimi,opartymi na ciągłej konwersacji podczas lekcji.  Zajęcia grupowe i indywidualne kursy „szyte na miarę” to jest o wybranym profilu tematycznym, opracowane na życzenie.

Strona internetowa i cennik tu.

Harrison School, ul. Ordonówny 16

Tu rozpoczyna się już od najmłodszych lat. Dla dzieci w wieku przedszkolnym (3-5 lat) zajęcia , które poprzez zabawę, gry, ruch, taniec, dramę oraz muzykę  wprowadzają najmłodszych w świat języka angielskiego. Zajęcia prowadzone są w oparciu o wiele metod i narzędzi aktywizujących, które wzmacniają poznawanie i zapamiętywanie nowych słów i zwrotów. Dla dzieci szkolnych (6-15 lat) specjalny kurs języka angielskiego, na którym dzieci oprócz pogłębiania poznanego słownictwa, gramatyki,  uczą się przede wszystkim wypowiedzi pełnym zdaniem oraz umiejętności prawidłowego reagowania na daną sytuację.  Wszystkie funkcje językowe rozwijane są w oparciu o autorskie  materiały i sprawdzone gry i zabawy, a także udział w ciekawych projektach szkolnych.  Młodzieży (15-18 lat) proponujemy zajęcia standardowe w oparciu o materiał dostosowany do wieku nastolatków (artykuły z gazet, piosenki, aplikacje internetowe.

Szczegóły dotyczące zajęć i cennik znajdziecie tu.

Inne

FUNCREO – Centrum Kreatywnej Edukacji, ul. Ordonówny 16

Twórcami i pomysłodawcami Centrum Kreatywnej Edukacji FUNCREO są dwie mamy, które długo poszukiwały kreatywnych i pasjonujących zajęć dla swoich dzieci – jednak bezskutecznie. Postanowiły wziąć sprawy w swoje ręce.

FUNCREO to idealne rozwiązanie dla tych, którzy doceniają siłę tworzenia, kreatywne myślenie, zdobywanie nowych umiejętności i naukę nowych niezwykłych rzeczy. To wyjątkowe miejsce, które pozwala oderwać się od codzienności, choć na chwilę przenieść się w świat wyobraźni i sztuki, w którym kreatywność i siła tworzenia nie ma granic. Zajęcia m.in. z programowanie, robotyki, grafiki, multimediów, tworzenie stron www.

Szczegółowy opis zajęć, grafik i cennik znajdziecie tu.

Białołęcki Ośrodek Kultury, ul. Van Gogha 1, ul. Głębocka 66

W tym roku w ofercie BOKu znalazło się bardzo dużo ciekawych zajęć. Są zajęcia dla najmłodszych (Hocki-klocki, Rytmika dla Smyka), warsztaty fotografii, joga śmiechu, studio gospel, zumba, szachy z elementami języka angielskiego, mikromodelarstow, warsztaty taneczne, teatralne i wokalne.

Szczegółowy opis zajęć i cennik znajdziecie tu.

Akademia Pasji, ul. Berensona 8c

Akademia Pasji to miejsce, w którym można rozwijać swoje zainteresowania w kameralnej, przyjaznej atmosferze.
Organizujemy zajęcia cykliczne z  plastyki, ekodizajnu i DIY.  Umuzykalnienie, nauka gry na instrumentach, zmysłomotoryka, tworzenie gier komputerowych, szycie.

Szczegóły tu.

Wybór zajęć jest naprawdę ogromny. Jeśli pominęłam coś Waszym zdaniem ciekawego, to dajcie znać w komentarzach pod wpisem.

 

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko nejciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here