Dzieje się na Białołęce – przegląd bezpłatnych wydarzeń

0
73
co za darmo na Białołęce

Co możecie robić w tym tygodniu za darmo na Białołęce? Zapraszam na cotygodniowy przegląd wydarzeń.

sobota, 11 sierpnia

Pan Buźka „Iluzja i animacje dla dzieci” – Cyrkowe lato

Dawno temu, w czasach gdy ludzkość poruszała się za pomocą samochodów, a jedzenie podawane było z mikrofali narodziło się zjawisko zwane żółtą magią. Była to moc tak silna, że potrafiła rozbawić każdego kto miał z nią styczność i którą okiełznać mógł jedynie potężny żółtoksiężnik. Choć do dziś nie wiadomo jak i dlaczego powstała żółta magia, obecnie jest ona praktykowana przez Pana Buźkę, ostatniego z żółtoksiężników, który na swoich pokazach prezentuje jej pełny potencjał. Po pokazie Pan Buźka zaprasza wszystkie dzieci na równie magiczne Animacje Taneczne! Muzyka, tańce i różne hulańce.

Park Picassa, godz. 12. 00

Park Magiczna, godz. 16. 00

sobota, 11 sierpnia

Indiańska wioska – gry i zabawy

Kolejne z cyklu 10 spotkań dla dzieci i dorosłych organizowanych w dwóch parkach:”Bociani Zakątek” i Magiczna. Tym razem tematem przewodnim będzie indiańska wioska. Główne atrakcje spotkania to: stanowiska z eksperymentami, malowanie buziek, puszczanie ogromnych baniek mydlanych, drukowanie chmur w kształtach wymyślonych przez uczestników.

Park „Bociani Zakątek”, ul. Ruskowy Bród, godz. 17. 00

sobota, 11 sierpnia

Taniec, spotkanie, muzyka, chillout. Potańcówka z Candelą

Dla wszystkich zainteresowanych sąsiedzką (i nie tylko sąsiedzką) integracją.
W planach wspólny chillout, tańce kubańskie i grillowanie.

3 Pokoje z Kuchnią, ul. Głębocka 84. godz. 17. 30

sobota, 11 sierpnia

Letnie koncerty Jakubowe pod lipą

Koncert z serii „Letnie koncerty Jakubowe pod lipą” – z okazji 500-lecia istnienia kościoła, pn. „Na wschód od południa”.  Spektakl złożony z pieśni Okudżawy, Wysockiego, Kryla i Rozenbauma. Pieśni czeskich oraz rosyjskich bardów w czterech językach brawurowo zaśpiewanych przez czworo artystów.

Kościół św. Jakuba, ul. Mehoffera 4, godz. 19. 00

sobota, 11 sierpnia

„Fotograf” – Kinołęka

Seans plenerowy. Historia seryjnego mordercy działającego we współczesnej Moskwie. Nieuchwytny sprawca zostawia na miejscu zbrodni kartoniki z numerami. Śledczy trafiają na trop prowadzący do byłego garnizonu Armii Radzieckiej w Legnicy. W dochodzeniu bierze udział młoda milicjantka Natasza, jedyna dotychczas osoba, która rozmawiała osobiście z tytułowym „Fotografem” i… przeżyła.

Truskawkowe Pole, Truskawkowa 66, godz. 21. 30

niedziela, 12 sierpnia

Darmowa salsa cubana na Białołęce

Darmowe tańce w Parku Magiczna. Podczas spotkań uczestnicy będą tańczyć głównie ruedę de casino (jedną z form salsy kubańskiej). Polega ona na synchronicznym wykonywaniu figur przez wszystkich tancerzy, stojących na obrębie koła. Za wybór i kolejność figur odpowiada tzw. Cantante/ Cantador, czyli jeden z tancerzy wywołujący komendy.

Park Magiczna, godz. 12. 00

niedziela, 12 sierpnia

Czerwony Kapturek – Magiczne spotkania z kulturą

Spektakl „Czerwony kapturek” w ramach Budżetu Partycypacyjnego 2018. Klasyczna bajka w całkowicie nowej wersji, opowiedziana lekko, barwnie i z humorem. Jak czerwony kapturek poradzi sobie z wilkiem? Czy wilk musi być zły? Na te pytania znajdziecie odpowiedź w spektaklu. Spektakl dla widzów od lat 5.

Teren rekreacyjno-sportowy „Bociani Zakątek”, ul. Ruskowy Bród, godz. 16. 00

poniedziałek, 13 sierpnia

Wakacje z Biblią

Projekt „Małe Centrum Kultury przy Ostródzkiej” z Budżetu Partycypacyjnego 2018 r., warsztaty pt. „Wakacje z Biblią”.

Kościół św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty, ul. Ostródzka 172, godz. 9. 00

czwartek, 16 sierpnia

Tubylczy kamuflaż

Zajęcia dla dzieci w wieku 6 – 10 lat. Zapisy w bibliotece lub pod numerem telefonu 22 675 05 12.

Biblioteka Zielona, ul. Berensona 36, godz. 17. 00

piątek, 17 sierpnia

Ali Bajda – dzika Frajda

Białołęcki Ośrodek Kultury zaprasza dzieci w wieku 5-7 lat wraz z opiekunami do Parku Magiczna na literackie warsztaty muzyczno-plastyczne „Ali Bajda – Dzika Frajda” połączone z konkursem „Palec pod budkę”. Tematem wspólnym sierpniowych warsztatów jest twórczość Stefana Themersona oraz zjawiska językowe z zakresu słownego folkloru dziecięcego (wyliczanki, rymowanki, zamawianki) Themerson był awangardowym artystą, prozaikiem, poetą i filmowcem. Nie wszyscy znają jego dorobek, jednak poprzez warsztaty będą mieli okazję przekonać się jak duży wpływ wywarła jego twórczość na współczesne zjawiska kulturowe. W ramach projektu Białołęcki Ośrodek Kultury zaprasza także do udziału w konkursie „Palec pod budkę” – zadaniem konkursowym jest stworzenie wyliczanki. Udział może wziąć cała rodzina.

Park Magiczna, godz. 17. 00

piątek, 17 sierpnia

Twórcze podwieczorki

Wystąpi zespół: Paso Doble (gitara akustyczna, gitara klasyczna). Artyści wykonują muzykę z kręgu Półwyspu Iberyjskiego, gdzie gitara zajmuje szczególne miejsce. organizatory zachęcają do wspólnego muzykowania, nauki tańców regionalnych i wykonania prac plastycznych nawiązujących do tematyki poszczególnych spotkań artystycznych.

Park Henrykowski, ul. Klasyków,godz. 17. 00

piątek, 17 sierpnia

„Ukryte działania” – Białołęckie Lato Filmowe

9. edycja wydarzenia kulturalnego w ramach autorskiego wydarzenia Filmowa Stolica Lata o charakterze rekreacyjnym, w ramach którego zaprezentujemy produkcje kinematografii światowej. Projekcje filmów odbywać się będą przez 10 kolejnych piątków.

Park Henrykowski, ul. Klasyków, godz. 21. 15

Jak co tydzień odbędą się również animacje w namiotach cyrkowych: od czwartku do soboty w Parku Magiczna i w Parku Picassa w godz. 12.00-18.00.

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko nejciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here