wytwórnia chleba

Jakiś czas temu natrafiłam na jednej z białołęckich grup facebookowych na informację o pysznym chlebie wypiekanym na Białołęce, a dokładniej w okolicach Parku Henrykowskiego. Wiecie już, że pyszne świeże pieczywo to jest to, co tygrysy lubią najbardziej. Zresztą – kto nie lubi 🙂 ? Pisałam już o tym tutaj, we wpisie o innej białołęckiej piekarni, która zresztą niebawem otwiera swoją trzecią filię. Musiałam więc odwiedzić to nowe miejsce, o którym tyle dobrego pisali okoliczni mieszkańcy.

wytwórnia chleba
Zdjęcie: Wytwórnia Chleba

Domowa Wytwórnia

Gdy dotarłam na miejsce, okazało się, że Piotr, czyli właściciel i pomysłodawca Wytwórni wypieka chleby we własnym mieszkaniu i to w dodatku zupełnie sam. Kiedyś próbowałam bawić się w pieczenie chleba, ale zabrakło mi cierpliwości i serca do dbania o zakwas, wielokrotnego składania ciasta i formowania bochenków. Tym bardzie jestem pełna podziwu dla Piotra, który zyskał już popularność wśród bliższych i dalszych sąsiadów.

wytwórnia chleba
Zdjęcie: Wytwórnia Chleba

Sąsiedzka Wytwórnia Chleba

Piotr mówi, że pomysł na pieczenie powstał z braku dobrego pieczywa w sklepach. Zaczął wypiekać chleb dla siebie w domowym zaciszu i w pewnym momencie okazało się, że piecze więcej bochenków niż jest w stanie zjeść. Wpadł na pomysł, by podzielić się nimi z sąsiadami. Ilość informacji zwrotnych na temat jego wypieków była zaskakująca i przeszła jego najśmielsze oczekiwania. Postanowił więc zacząć piec na większą skalę i tak powstała Wytwórnia Chleba.

Życie piekarza

Zdjęcie: Wytwórnia Chleba

Piotr wypieka od 40 do 100 (!) bochenków chleba każdego dnia. Śpi po 4, 5 godzin dziennie i mówi, że gluten zalepił mu oczy, ale społeczność która się utworzyła wokół jego Wytwórni daje mu mnóstwo energii i wsparcia.

Gdzie można kupić chleb z Wytwórni?

Od niedawna Wytwórnia chleba przeniosła swoją działalność do osobnej piekarni, a chleby możecie kupić w delikatesach Amaltea przy ul. Krokwi 36A i w Zielonym Sklepie na bazarku na rogu Światowida i Ćmielowskiej. Najlepiej je wcześniej zamówić, ale jeśli będziecie mieć szczęście, to może uda Wam się je upolować bez wcześniejszej rezerwacji. Jeśli bliżej Wam do centrum niż na Białołękę, to chleby z Wytwórni dostępne są również w Cukierni Kukułka przy Mokotowskiej 52. Zamówienia można składać przez messangera lub telefonicznie. Wszystkie szczegóły i aktualną ofertę znajdziecie tutaj.

Polecamy:
Zdjęcie: Wytwórnia Chleba
Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here