wydarzenia na Białołęce

Jak co tydzień przygotowałam dla Was zestawienie wydarzeń na Białołęce. Tym razem poza wydarzeniami zupełnie bezpłatnymi znalazły się w zestawieniu też takie, których cena nie przekracza 10 zł. Zapraszam.

sobota, 17 marca

Dzieciaki zdrowo smakują

Warsztaty kulinarno-sensoryczne dla dzieci. Warsztaty, to nie tylko świetna zabawa i wspólnie spędzony czas, ale również:cenna nauka, która zdrowo zaprocentuje na przyszłość całej rodziny, praktyczne omówienie „piramidy zdrowego żywienia i aktywności fizycznej”, pokonywanie strachu przed nieznanymi/nielubianymi produktami, poznawanie nowych smaków, zapachów i zaskakujących kulinarnych kompozycji, realny kontakt z produktem, wspólne przygotowanie przekąsek i degustacja. Dla dzieci powyżej 3 roku życia.

3 Pokoje z Kuchnią, ul. Głębocka 84, godz. 10.30

sobota, 17 marca

Polecamy:

Bajkopodróżę – twórcze czytanie

Była Rosja, były Stany Zjednoczone i Izrael, teraz czas na Kanadę i „Anię z Zielonego Wzgórza”. Podczas kolejnych „Bajkopodróży”, interaktywnych warsztatów dla dzieci i rodziców, organizatorzy przybliżą uczestnikom kraj jakim jest Kanada, dzieci poznają zwyczaje w nim panujące i usłyszą o znanym wszystkim syropie klonowym. Idąc za pomysłem zmiany koloru włosów Ani z Zielonego wzgórza, będą tworzyć kolorowe fryzury naszym postaciom. Bajkopodróże to comiesięczna bajkowa podróż po klasyce literatury dziecięcej połączona z teatralnymi i plastycznymi rodzinnymi warsztatami, prowadzonymi przez aktorów z Grupy Teatralnej Zaplecze. Zajęcia dla dzieci w wieku 6-10 lat.

Białołęcki Ośrodek Kultury, ul. Van Gogha 1, godz. 11.00

sobota, 17 marca

Maszyno-robótki przy kawie – kreatywne spotkanie sąsiedzkie

Warsztaty szycia dla dorosłych na Tarchominie. To będzie już drugie spotkanie lokalnych twórców. Tym razem uczestnicy uszyją tulipany. Organizatorzy proszą o przyniesienie podstawowych gadżetów takich jak: nożyczki, nici, materiał (najlepsze do uszycia tulipanów będą kolorowe bawełny na pąki i zielone na łodygi).  Jeżeli nie posiadacie maszyny do szycia to dajcie znać o tym fakcie w mailu zgłaszającym wasz udział. Zapisy: warsztaty@maszynorobotki.pl

Ceramiczna Cafe Bar, ul. Ceramiczna 20 lok. 1U, godz. 11.00

niedziela, 18 marca

Na raz, na dwa – pokazowe zajęcia umuzykalniające

Pokazowe zajęcia ogólnorozwojowe skierowane do dzieci w wieku 2-4 lata.
Ich autorski program jest oparty na kilku znanych metodach m.in. Metoda Ruchu Rozwijającego W. Sherborne, Metoda Aktywnego Słuchania B. Strauss oraz na Pedagogice M. Montessori. Podczas zajęć wykorzystywane są także elementy muzykoterapii. Maluchy poprzez podejmowanie różnorodnych aktywności ćwiczą i rozwijają psychomotorykę, wrażliwość muzyczną i umiejętności interpersonalne. Mogą być wspaniałą inspiracją do twórczego sposobu spędzania czasu z dzieckiem, niosąc dużą dawkę radości i ruchu. Koszt udziału w zajęciach 10 zł.

Ceramiczna Cafe Bar, ul. Ceramiczna 20 lok. 1U, godz. 13.00

wtorek, 20 marca

Multi-art – masa solna

Prosta technika, dzięki której można ulepić, co tylko chcesz: aniołka, zwierzątko czy może kształt inspirowany nadchodzącymi świętami. Organizatorzy zapewniają podstawowe materiały w sam raz na start.

3 Pokoje z Kuchnią, ul. Głębocka 84, godz. 12.00

wtorek, 20 marca

W restauracji

dejmij łokcie ze stołu! Nie mów z pełną buzią! Nie mlaskaj! Jeżeli choć raz usłyszałeś te lub podobne prośby, z pewnością przyda Ci się krótka lekcja jedzeniowego savoir-vivru. Wspólnie zajrzymy do najdziwniejszych restauracji na świecie, a nawet zmierzymy się z niełatwą pracą kelnera. Dla dzieci urodzonych w latach 2010-2011. Zapisy u bibliotekarzy lub pod nr 614-60-80.

Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr LVI „Nautilus”, ul. Pancera 18, godz. 17.15

wtorek, 20 marca

Jajeczko. Sąsiedzkie spotkanie wielkanocne.

Tradycyjnie przed Świętami Wielkiejnocy w 3 Pokojach z Kuchnią odbędzie  się spotkanie, aby podzielić się jajeczkiem i stworzyć przytulną, domową atmosferę przy świątecznym stole. Mile widziane będą też przekąski i napoje.

3 Pokoje z Kuchnią, ul. Głębocka 84, godz. 18.00

wtorek, 20 marca

Spotkanie autorskie  Magdaleną Zawadzką

Spotkanie z Magdaleną Zawadzką, polską aktorką teatralną, filmową i telewizyjną. Wstęp wolny, jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc organizatorzy proszą o wcześniejszy odbiór bezpłatnych wejściówek w Czytelni Naukowej Nr XX.

Czytelnia Naukowa Nr XX, ul. Van Gogha 1, godz. 19.00

środa, 21 marca

Palmy Wielkanocne

Warsztaty rękodzieła dla dorosłych. Zapisy w bibliotece lub pod numerem telefonu 22 811 46 38.

Wypożyczalnia 46, ul. Kowalczyka 3, godz. 17.00

środa, 21 marca

Wiosenne inspiracje

Warsztaty organizowane w ramach Budżetu Partycypacyjnego. Uczestnicy zrobią m.in. dekoracje, ozdoby, wielkanocne, pisanki. Zapisy: bs@galeriabs.waw.pl lub telefonicznie pod nr 513 055 876.

Galeria B.S., ul. Łazanowicka 18, godz. 18.00

środa, 21 marca

Spotkanie poetyckie

Kolejne spotkanie dla wszystkich miłośników poezji, którzy tworzą i kochają piękne słowo. Zajęcia dla dorosłych. Zapisy u bibliotekarzy lub pod nr 614-60-80.

Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr LVI „Nautilus”, ul. Pancera 18, godz. 19.00

czwartek, 22 marca

Zielone jajo

Zajęcia dla dzieci w wieku 5-10 lat. Zapisy na miejscu w bibliotee lub pod numerem telefonu 22 675 05 12.

Biblioteka Zielona, ul. Berensona 38, godz. 17.00

czwartek, 22 marca

Krwawe Ballady – koncert

Temat zbrodni od wieków dręczy ludzkość. Fascynuje, przeraża, ale i intryguje. Tym razem powraca w „Krwawych Balladach” – elektryzującym muzycznym projekcie piosenek podwórkowych Justyny Jary i zespołu Pompadur. Gdzieś pośród ciemnych uliczek i zaułków snuje się pieśń o popełnionej zbrodni. Mroczne i tajemnicze, często makabryczne, ale także pełne poezji opowieści stały się tematem przewodnim utworów tj. „Ruda Mańka”, „Ballada o jednej Wiśniewskiej” czy „Ballada więzienna”, które podczas koncertu przeniosą nas w zupełnie inną rzeczywistość. Będzie mrocznie, będzie melancholijnie i lirycznie, ale też niezwykle żywiołowo. Poleje się nawet krew! Koncert jest wydarzeniem towarzyszącym XIX Festiwalu Teatrów Niezależnych GARDEROBA, odbywającego się w dniach 22-24 marca w Białołęckim Ośrodku Kultury. Bilety w cenie 10 zł.

Białołęcki Ośrodek Kultury, ul. Van Gogha 1, godz. 21.00

 

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here