wydarzenia na Białołęce

Zmęczeni po pierwszym tygodniu szkoły? Czekacie na weekend? Zastanawiacie się, co robić? Jak co tydzień, w tym wpisie zebrałam dla Was bezpłatne wydarzenia na Białołęce. Zapraszam. 

sobota, 8 września

Rękodzieło dla dorosłych

Warsztaty rękodzieła. Zajęcia przeznaczone dla czytelników 16+. Temat najbliższych zajęć: różne techniki koralikowe. Zapisy u bibliotekarzy lub pod nr 614-60-80. Liczba miejsc ograniczona.

Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr LVI „Nautilus”, ul. Pancera 18, godz. 11. 00

sobota, 8 września

Polecamy:

Bajkopodróże

Cykl spotkań w nowym sezonie zacznie się od duńskiego opowiadania Hansa Wilhelma, „Nie poddawaj się Józefino”. Książka przedstawia historię Józefiny, młodej pingwinki, która czuje się zniechęcona niepowodzeniami w szkole, jednak odkrywa, że lepiej stale próbować, niż się poddać. Po wspólnym czytaniu rodzice wraz z dziećmi wspólnie pokonają jedną z przeszkód, równie trudną (przynajmniej na początku) jak ta, którą do pokonania miała mała Józefina. Co to będzie? Dowiecie się na zajęciach!

Białołęcki Ośrodek Kultury, ul. Van Gogha 1, godz. 11. 00

sobota, 8 września

Maszyno-Robótki przy kawie – kreatywne spotkania sąsiedzkie

Warsztaty szycia. Tym razem uczestnicy uszyją materiałowe piórniki – idealne na rozpoczęcie roku. Udział jest bezpłatny, należy jednak zadbać o podstawowe gadżety szyjących, takie jak: nożyczki, nici, materiały i oczywiście maszyny. Jeżeli ich nie posiadacie to dajcie znać o tym fakcie w mailu zgłaszającym wasz udział. Zapisy: warsztaty@maszynorobotki.pl

Ceramiczna Cafe Bar, ul. Ceramiczna 20 lok. 1U, godz. 11. 00

sobota, 8 września

Paddington 2 – projekcja filmu

Projekcja filmu dla dzieci pt. „Paddington 2”.

Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr LVI „Nautilus”, ul. Pancera 18, godz. 12. 30

niedziela, 9 września

Białołęka na rowery

Białołęka na rowery to cykl bezpłatnych wycieczek po dzielnicy z przewodnikiem. Uczestnicy wyprawy dowiedzą się ciekawostek o Białołęce i przy okazji spalą zbędne kalorie. W czasie wycieczki organizowane będą quizy z nagrodami. W tę niedzielę wyprawa „Białołęka/Bialany” w ramach której uczestnicy odwiedzą m.in. kościół Św. Jakuba, zabudowania zakonu kamedułów bielańskich, cmentarz żołnierzy włoskich oraz Las Młociński. apisy na 6 dni przed rozpoczęciem wycieczki na: bialoleka@skarbywarszawy.pl. Decyduje kolejność zgłoszeń.

zbiórka: Urząd Dzielnicy Białołęka, ul. Modlińska 197, godz. 11. 00

niedziela, 9 września

Festyn Rodzinny przy Ostródzkiej

Impreza rodzinna. W programie m.in.: występ zespołu muzycznego „Mała Orkiestra Dni Naszych”, konkursy, zabawy.

Teren parafii św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty przy ul. Ostródzkiej 172, godz. 15. 00

niedziela, 9 września

Po sąsiedzku – warsztaty

Warsztaty modelarskie i z filcowania w ramach projektu „Po sąsiedzku” z Budżetu Partycypacyjnego. Zapisy na warsztaty: e-mail – posasiedzku2018@gmail.com lub telefonicznie – nr tel. 609 142 482.

Teren Parafii św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty przy Ostródzkiej 172, godz. 15. 00

wtorek, 11 września

Teatralne Poranki w Galerii Północnej

Tym razem Galerię Północną po raz pierwszy odwiedzi muzyczny objazdowy Teatr Katarynka ze spektaklem „Morskie Opowieści”. Objazdowy muzyczny Teatr Katarynka to wyjątkowa inicjatywa powstała z miłości do sztuki i misji uwrażliwiania najmłodszych na piękno teatru. Autorskie przedstawienia i musicale tworzone przez utalentowanych aktorów rozwijają dziecięcą wyobraźnię i zapewniają wartościową, edukacyjną rozrywkę. Rozśpiewana załoga opowie o niejednej przygodzie, która wydarzyła się na morzu i zaprosi dzieci do udziału w zawodach w przeciąganiu liny. Ratownik WOPR wytłumaczy najmłodszym, jak bezpiecznie spędzać czas nad wodą, meteorolog Krabs nauczy, jak przepowiadać pogodę z chmur, mali uczestnicy spektaklu poznają także tajniki żeglarstwa.

Galeria Północna (poziom +1), ul. Światowida 17, godz. 11. 30

czwartek, 13 września

Bajkoliski, czyli zajęcia z książką dla dzieci

Ceramiczna Cafe Bar i @sowaliska zapraszają na spotkania z bajkami, baśniami i ciekawą opowieścią. Uczestnicy poznają fascynującą historię i będą wszystkimi zmysłami uczestniczyć w przygodach bohaterów. Będą nie tylko słuchać i patrzeć, ale również grać, śpiewać, tworzyć, a nawet… czarować! Zajęcia dla wszystkich, bez względu na wiek. Najmłodsze dzieci (do 3rż) wraz z opiekunem.

Ceramiczna Cafe Bar, ul. Ceramiczna 20 lok. 1U, godz. 10. 30

czwartek, 13 września

Czwarte urodziny 3 Pokoi z Kuchnią

3 Pokoje z Kuchnią obchodzą kolejne urodziny. To czas na sąsiedzkie spotkanie w większym gronie, integrację przy wspólnym stole, rozmowy, planowanie kolejnych inicjatyw, a także dobre wspomnienia. Podczas wspólnego świętowania będzie czas na zrobienie sobie zdjęć, porozmawianie, wspólne zjedzenie ciast i tortu, na którym co roku przybywa świeczek.

3 Pokoje z Kuchnią, ul. Głębocka 84, godz. 18. 00

piątek, 14 września

Mały Kreatywnik, czyli DIY dla dzieci

Zajęcia Kreatywnik to przestrzeń swobodnej twórczości pod okiem profesjonalnej animatorki z @sowaliska. Wykorzystujemy całą gamę materiałów dobrze znanych z naszej codzienności: wodę, mąkę, ziemię, papier, a nawet fusy z kawy by stworzyć „coś z niczego”! Zajęcia są przeznaczone dla dzieci samodzielnych manualnie, młodsze pociechy mogą uczestniczyć wraz z rodzicami.

Ceramiczna Cafe Bar, ul. Ceramiczna 20 lok. 1U, godz. 10. 30

piątek, 14 września

Po sąsiedzku – warsztaty dla dorosłych

Warsztaty makramy i plecenia ze sznurka w ramach projektu „Po sąsiedzku” z Budżetu Partycypacyjnego. Zapisy na warsztaty: e-mail – posasiedzku2018@gmail.com lub telefonicznie – nr tel. 609 142 482.

Miejsce Aktywności Lokalnej „3 Pokoje z Kuchnią”, ul. Głębocka 84, godz. 17. 30

piątek, 14 września

Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie – Kino pod gwiazdami w Galerii Północnej

W każdy piątek w amfiteatrze czeka komediowy repertuar, wybrany przez  gości Galerii Północnej w internetowej ankiecie. Na uczestników czekają leżaczki, a w chłodniejsze wieczory też ciepłe kocyki. Nie ma to jak zacząć weekend dawką dobrego humoru w najlepszym, światowym wydaniu, dlatego co tydzień zapraszamy na inny film.

Galeria Północna (amfiteatr w ogrodzie na dachu), ul. Światowida 17, godz. 20 00

 

 

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here