Dzieje się na Białołęce – zestawienie bezpłatnych wydarzeń 15-21 grudnia

0
260
wydarzenia na Białołęce 15-21 grudnia

To już pewne. Idą święta :). W tym tygodniu nie zabraknie więc świątecznych imprez, kiermaszów i warsztatów robienia świątecznych ozdób. Jak zwykle mam dla Was propozycje nie tylko z Białołęki, ale i z całej Warszawy. Te drugie znajdziecie pod tym linkiem.

sobota, 15 grudnia

Kiermasz świąteczny

Decoupage, książki, biżuteria, ozdoby świąteczne.

Biblioteka Nautilus, ul. Pancera 18, godz. 9. 00

sobota, 15 grudnia

Warsztaty plastyczne dla dzieci

Warsztaty plastyczne dla dzieci w Małym Centrum Kultury przy Ostródzkiej. Przygotowywanie ozdób świątecznych i malowanie bombek.

Parafia św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty przy Ostródzkiej 172, godz. 10. 00

sobota, 15 grudnia

Warsztaty rękodzieła dla dorosłych

Warsztaty rękodzieła. Zajęcia przeznaczone dla czytelników 16+. Temat najbliższych zajęć: różne techniki koralikowe. Zapisy u bibliotekarzy lub pod nr 614-60-80.

Biblioteka Nautilus, ul. Pancera 18, godz. 11. 00

sobota, 15 grudnia

Krok po kroczku…Idą święta

Parking przy Urzędzie Dzielnicy zamieni się w prawdziwą wioskę Świętego Mikołaja, z którym każdy będzie mógł zrobić sobie zdjęcie oraz zaśpiewać bożonarodzeniowe kolędy i pieśni. Podczas wydarzenia prowadzone będą warsztaty ze zdobienia pierniczków, bombek oraz przygotowywania stroików świątecznych. Powstałe dzieła będzie można zabrać ze sobą razem z choinką, którą będzie można wybrać z  mini lasu (liczba choinek jest ograniczona). Będzie też poczęstunek – barszcz z uszkami i gorąca czekoladę. Na koniec uczestnicy razem zapalą światła na białołęckiej choince.

Parking przy Urzędzie Dzielnicy Białołęka, ul. Modlińska 197, godz. 12. 00

sobota, 15 grudnia

Barbie: delfiny z magicznej wyspy

Projekcja filmu.

Biblioteka Nautilus, ul. Pancera 18, godz. 12. 30
sobota, 15 grudnia

Impresje świąteczne – warsztaty rodzinne

W ramach realizacji projektu „Po sąsiedzku” z Budżetu Partycypacyjnego odbędą się warsztaty rodzinne „Impresje świąteczne”. Zapisy na warsztaty: e-mail – posasiedzku2018@gmail.com lub telefonicznie – nr tel. 609 142 482.

3 Pokoje z Kuchnią, ul. Głębocka 84, godz. 17. 30

sobota, 15 grudnia

Wspólne kolędowanie

W ramach realizacji projektu „Bliżej siebie” z Budżetu Partycypacyjnego 2018 r. organizowany jest  występ pn. „Wspólne Kolędowanie” w wykonaniu Pawła Górskiego i Brunona Niewińskiego oraz rodzinne dekorowanie pierniczków. Zapisy na warsztaty: bs@galeriabs.waw.pl lub telefonicznie pod nr  tel. 513 055 876.

Galeria B.S., ul. Łazanowicka 18, godz. 18. 00

niedziela, 16 grudnia

Białołęcki bieg wolności

To już czwarta edycja Białołęckiego Biegu Wolności organizowanego z okazji rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Jego trasa tradycyjnie będzie przebiegała wokół Aresztu Śledczego na Białołęce (ul. Ciupagi 1), w którym w 1981 roku internowani byli działacze Solidarności. Tegoroczne zawody odbędą się 16 grudnia, start o godz. 12:13 na dystansie ok. 13 km w formule 3 pętli o długości ok 4,3 km. W biegu może wziąć udział osoba, która w dniu biegu ma ukończone 16 lat. Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział na podstawie pisemnej zgody rodziców lub opiekunów prawnych. Limit uczestników w biegu wynosi łącznie 500 osób. Limit czasu na przebięgnięcie całej trasy wynosi 120 minut.

ul. Ciupagi 1, godz. 11. 00

wtorek, 18 grudnia

Teatralne poranki w Galerii Północnej

Spektakl w wykonaniu aktorów O! Teatru pt. „Opowieści Mikołajkowe”. Dwie zupełnie osobne historie w postaci jednego spektaklu. Co więc je łączy? Świąteczna atmosfera, życzliwość i serce, które w tym czasie jest szczególnie wrażliwe na potrzeby innych. Pierwsza historia to oparta na historiografii opowieść o życiu Świętego Mikołaja, która dostarcza wielu zaskakujących informacji dotyczących dzieciństwa Świętego. Wspólnie dowiemy się, gdzie mieszkał Mikołaj, co robił jako dziecko i jak zaczął pomagać ludziom. Uchylimy także rąbka tajemnicy dotyczącej tradycji rozdawania prezentów. Druga bajka opowiada o zimowych problemach malutkich skrzatów, którym na pomoc spieszy Mikołaj. Wspólnie z małymi widzami dowiemy się, że dobra sztuka nie wymaga wielkiej scenografii, a nawet, że można ją zmieścić w jednej starej walizce…

Galeria Północna, ul. Światowida 17, godz. 11. 30

wtorek, 18 grudnia

Gość z książki – skrzat

Skrzaty to malutkie i tajemnicze istoty. Czasem mieszkają w lesie i psocą, a czasem pomagają św. Mikołajowi. Na grudniowych zajęciach poznamy skrzaty z książkowych opowieści. W programie praca plastyczna i pokaz multimedialny. Dla dzieci w wieku 5-7 lat. Zapisy u bibliotekarzy lub pod nr 614-60-80.

Biblioteka Nautilus, ul. Pancera 18, godz. 17. 15

3 pokoje z kuchnią zapraszają również na swoje wydarzenia cykliczne. Ich rozkład znajdziecie tutaj. Jeśłi jeszcze nie sprawdzaliście, co fajnego można zrobić w grudniu w Warszawie, zapraszam tu.

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko nejciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here