wydarzenia Białołęka

Ostatni tydzień ferii zapowiada się bardzo ciekawie. Możecie nakręcić własny film, zaprojektować osiedle i dowiedzieć się, komu uda się rozśmieszyć pechowego nosorożca. Czytajcie uważnie, bo w tym tygodniu znowu mam dla Was bilety na spektakl Teatru Baj za symboliczną złotówkę.

sobota, 20 stycznia

Tarchomin ’80 – Finisaż wystawy i warsztaty dla dzieci

wydarzenia Białołęka

Finisaż wystawy „Tarchomin ’80” w Muzeum Warszawskiej Pragi. Będzie to okazja do rozmowy o Wiesławie Antosiku, historii i zmianach, jakie zaszły na Tarchominie oraz o 500-leciu tarchomińskiego kościoła św. Jakuba, które wypada w tym roku. Podczas spotkania goście otrzymają bezpłatny egzemplarz albumu „Tarchomin ‘80”. Na zainteresowanych czeka 50 egzemplarzy. O moich wrażeniach z wystawy możecie przeczytać tu.

W ramach finisażu można też wziąć udział w warsztatach dla dzieci:

– Zrób sobie film! godz. 15.00-17.00

Są to warsztaty, podczas których dzieci stworzą własny film animowany. Zajęcia poprowadzą Krzysztof Rychta i Kama Fundichely. Gościem specjalnym będzie Marta Antosik – córka Wiesława Antosika. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci od 8. roku życia i trwają ok. 2 godzin. Liczba miejsc jest ograniczona. Obowiązuje rejestracja. Zapisy na zajęcia: e-mail: avetki@wp.pl, tel. 608 178 447. Wstęp na warsztaty jest bezpłatny.

– Wytnij sobie osiedle! Rodzinne warsztaty tworzenia kolażu. godz. 15.00-16.30

Podczas warsztatów będzie można stworzyć własny osiedlowy kolaż wykorzystując fragmenty prezentowanych na wystawie zdjęć. Zajęcia poprowadzi Anna Wigura. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci od 5. roku życia. Obowiązuje rejestracja. Zapisy na zajęcia  e-mail: anna.wigura@muzeumwarszawy.pl lub tel. 22 518-34-07. Wstęp na warsztaty jest bezpłatny.

Wystawę Tarchomin ’80 można oglądać jeszcze do 28 stycznia w Muzeum Warszawskiej Pragi.

Bilety na finisaż są bezpłatne i można je pobrać w kasie Muzeum Warszawskiej Pragi. Na warsztaty obowiązują zapisy.

Muzeum Warszawskiej Pragi, ul. Targowa 50/52, godz. 18.00

poniedziałek, 22 stycznia

Potworna rodzinka – projekcja filmu

Kino na BOKu. ul. Van Gogha 1, godz. 10.00

wtorek, 23 stycznia

Ferie w Nautilusie – Kto potrzebuje pomocy zimą?

Rozmowa o zwierzętach potrzebujących pomocy zwłaszcza zimą. Poznanie fragmentu historii wróbelka Elemelka. Wykonanie ekologicznego karmnika dla najbardziej głodnych skrzydlatych przyjaciół. Dla dzieci urodzonych w latach 2010-2011. Zapisy u bibliotekarzy lub pod nr 614-60-80. Liczba miejsc ograniczona.

Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr LVI „Nautilus”, ul. Pancera 18, godz. 17.15

wtorek, 23 stycznia

Kto rozśmieszy pechowego nosorożca?

wydarzenia Białołęka

Spektakl dla dzieci od 3 lat. Nosorożec marzy o tym, żeby latać. Kto jednak widział choć raz w życiu nosorożca wie, że może to być nie lada wyzwanie. Niedoścignione marzenie sprawia, że nosorożec jest bardzo smutny. Kto mógłby go rozweselić? Z pomocą przychodzi Wróbel – specjalista od latania i akrobacji powietrznych, który gotów jest udzielić nosorożcowi niezbędnych wskazówek. Mimo rad wróbla, dla którego latanie jest chlebem powszednim, bohater nadal nie może unieść się w powietrze. Co sprawi, że mimo wielu nieudanych prób w sercu nosorożca na nowo pojawi się radość? „Kto rozśmieszy pechowego nosorożca” to prosta i sympatyczna opowieść na podstawie bajki znanego filozofa, który napisał ją dla swojej córki. Autorowi obdarzonemu wielkim poczuciem humoru udało się w niej oddać wrażliwość dziecka, zawierając w niej jednocześnie swój filozoficzny pogląd na świat. Stroje aktorów, scenografia i łagodna muzyka sprawiają że najmłodsi czują się bezpiecznie w bajkowym świecie, do którego przenosi nas Teatr Baj.

A teraz czas na konkurs. Dla dwóch pierwszych osób, które prawidłowo odpowiedzą na pytanie, jak nazywał się ten znany filozof, czeka podwójne zaproszenie na spektakl w symbolicznej cenie 1 zł. Odpowiedzi proszę kierować na adres kontakt@dziendobrybialoleka.pl. W tytule maila proszę wpisać „konkurs z Teatrem Baj”.

Białołęcki Ośrodek Kultury, ul. Van Gogha 1, godz. 10.00

środa, 24 stycznia

Kto rozśmieszy pechowego nosorożca?

wydarzenia Białołęka

Spektakl dla dzieci od 3 lat. Nosorożec marzy o tym, żeby latać. Kto jednak widział choć raz w życiu nosorożca wie, że może to być nie lada wyzwanie. Niedoścignione marzenie sprawia, że nosorożec jest bardzo smutny. Kto mógłby go rozweselić? Z pomocą przychodzi Wróbel – specjalista od latania i akrobacji powietrznych, który gotów jest udzielić nosorożcowi niezbędnych wskazówek. Mimo rad wróbla, dla którego latanie jest chlebem powszednim, bohater nadal nie może unieść się w powietrze. Co sprawi, że mimo wielu nieudanych prób w sercu nosorożca na nowo pojawi się radość? „Kto rozśmieszy pechowego nosorożca” to prosta i sympatyczna opowieść na podstawie bajki Leszka Kołakowskiego, którą napisał dla swojej córki. Autorowi obdarzonemu wielkim poczuciem humoru udało się w niej oddać wrażliwość dziecka, zawierając w niej jednocześnie swój filozoficzny pogląd na świat. Stroje aktorów, scenografia i łagodna muzyka sprawiają że najmłodsi czują się bezpiecznie w bajkowym świecie, do którego przenosi nas Teatr Baj.

A teraz czas na konkurs. Dla dwóch pierwszych osób, które prawidłowo odpowiedzą na pytanie, dla kogo Leszek Kołakowski napisał bajkę o nosorożcu, czeka podwójne zaproszenie na spektakl w symbolicznej cenie 1 zł. Odpowiedzi proszę kierować na adres kontakt@dziendobrybialoleka.pl. W tytule maila proszę wpisać „konkurs z Teatrem Baj”.

Białołęcki Ośrodek Kultury, ul. Van Gogha 1, godz. 10.00

środa, 24 stycznia

Bal karnawałowy

Impreza dla dzieci w wieku 5-8 lat.

Biblioteka Zielona, ul. Berensona 38, godz. 17.00

środa, 24 stycznia

Dzieciaki czy znacie ptaki?

wydarzenia Białołęka

Zajęcia dla dzieci w wieku 6-10 lat.

Biblioteka dla dzieci nr IV, ul Antalla 5, godz.16.30

czwartek, 25 stycznia

Rodzinka nie z tej ziemi – projekcja filmu

Kino na BOKu. ul. Van Gogha 1, godz. 10.00

 

 

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here