Dzieje się na Białołęce – zestawienie bezpłatnych wydarzeń

0
227
wydarzenia Białołęka

Macie ochotę na plenerowy koncert, kino pod gwiazdami czy może wycieczkę rowerową? A może wolicie spotkanie z podróżnikiem albo warsztaty makramy? To wszystko będzie się działo na Białołęce. Zapraszam na przegląd bezpłatnych wydarzeń. 

sobota, 15 września

Małe Centrum Kultury przy Ostródzkiej

W ramach projektu pt. „Małe Centrum Kultury przy Ostródzkiej” z Budżetu Partycypacyjnego, spotkanie ze Studiem Nagrań ART. Café, prowadzone przez B. Piaseckiego, podczas którego dzieci nauczą się na czym polega praca przy nagrywaniu płyt i nagrają swoją własną płytę, którą otrzymają na pamiątkę.

Teren Parafii św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty przy Ostródzkiej 172, godz. 10. 00

sobota, 15 września

Talent Show

Talent Show to niezwykła szansa, żeby zaprezentować swoje umiejętności i poczuć się jak gwiazda. Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję wystąpić na profesjonalnej scenie, przed widownią i jury. Na zwycięzcę konkursu czekają atrakcyjne nagrody – karty podarunkowe Galerii Północnej o łącznej wartości 3000 zł i występ jako support Mateusza Ziółko podczas wielkiej imprezy urodzinowej Galerii Północnej. W konkursie mogą wziąć udział dorośli i młodzież w wieku od 16 lat.

Galeria Północna, ul. Światowida 17, godz. 11. 00-14. 30

sobota, 15 września

Koncert zespołu Warszawska Orkiestra Sentymentalna

Koncert zespołu Warszawska Orkiestra Sentymentalna wykonującego muzykę polskiej przedwojennej rewii i kabaretu oraz wystawa prac uczestników warsztatów „Wiosenne inspiracje i „Babie lato” w ramach realizacji projektu z Budżetu Partycypacyjnego pt. „Bliżej siebie”.

Galeria B.S. przy ul. Łazanowickiej 18, godz. 18. 00

sobota, 15 września

Dżem – koncert plenerowy

Zespół Dżem, jedna z najstarszych polskich grup rockowych, pożegna lato z Białołęckim Ośrodkiem Kultury. Podczas letniego koncertu plenerowego w Parku Picassa będzie można usłyszeć zarówno kultowe szlagiery Dżemu, takie jak „Czerwony jak cegła”, „Sen o Viktorii”, „Skazany na bluesa”, „Wehikuł czasu”, „Whisky” czy „List do M.”, jak i nowsze przeboje: „Do kołyski”, „Do przodu”, „Szara mgła” i „Partyzant”.

Park Picassa, godz. 20. 00

niedziela, 16 września

Białołęka na rowery – Szlak patriotyczny

Białołęka na rowery to cykl bezpłatnych wycieczek po dzielnicy z przewodnikiem. Uczestnicy wyprawy dowiedzą się ciekawostek o Białołęce i przy okazji spalą zbędne kalorie. W czasie wycieczki organizowane też będą quizy z nagrodami. W ramach wycieczki uczestnicy odwiedzą m.in. kościół pw. Najświętszej Maryi Panny w Płudach, świdermajer oraz Kaplicę Prymasowską. Zapisy na: bialoleka@skarbywarszawy.pl.

zbiórka: Park Henrykowski (wejście od strony ul. Klasyków), godz. 11. 00

niedziela, 16 września

Bieg przez most

W niedzielę, 16 września o godzinie 11.00 tysiące biegaczy stanie na starcie w Parku Picassa, aby dobrze się bawić, sprawdzić swoje możliwości w rywalizacji na 10 km i powalczyć o tytuł najlepszego sportowca Białołęki. Wydarzenie organizowane jest przez Urząd Dzielnicy Białołęka i wspierane przez lokalnych partnerów, do których należy także Galeria Północna. Bieg przez Most to nie tylko wyjątkowa impreza sportowa, ale też możliwość integracji, zabawy i ciekawy pomysł na spędzenie wolnego czasu. W namiocie Galerii Północnej na kibiców czekają ciekawe gadżety – gwizdki, flagi i dmuchańce, a na wypadek deszczu także płaszczyki przeciwdeszczowe. Animatorzy pomogą dzieciom przygotować własne akcesoria zagrzewające biegaczy do walki o medale i pomalują buzie w fantazyjne wzory. W kibicowaniu będą pomagały też cheerleaderki, które nauczą gości prostych układów tanecznych.

Park Picassa, godz. 11. 00

wtorek, 18 września

Teatralne poranki w Galerii Północnej

Spektakl lalkowy teatru I Tak Zagramy pt. „Kto pokona smoka”. Za górami, za lasami, był sobie kraj nad krajami a na skale z piernika stal sobie zamek Króla Gwoździka. Ale niestety dalsza część historii nie jest już taka szczęśliwa. Pewnego dnia wydarzyło się wielkie nieszczęście – królewna, ukochana córka króla, została porwana przez straszliwego smoka nasłanego przez złą Czarownicę. Na ratunek dziewczynie pośpieszyli królewscy rycerze – zaprawieni w bojach i nieulękli. A także dzielny szewczyk, pragnący ze szczerego serca pomóc królewskiej córce. Jak zakończy się niezwykła opowieść? Czy komuś uda się uwolnić królewnę i pokonać smoka?

Galeria Północna (poziom +1) ul. Światowida 17, godz. 11. 30

wtorek, 18 września

Spotkanie z Aleksandrem Dobą

Spotkanie z Aleksandrem Dobą, podróżnikiem, kajakarzem, zdobywcą i odkrywcą, w ramach realizacji projektu z Budżetu Partycypacyjnego pn. „Bliżej siebie”.

Galeria B.S. przy ul. Łazanowickiej 18, godz. 19. 00

piątek, 21 września

Po sąsiedzku – warsztaty dla dorosłych

W ramach realizacji projektu „Po sąsiedzku” z Budżetu Partycypacyjnego organizowane są warsztaty dla osób dorosłych – makrama, plecenie ze sznurka. Zapisy na warsztaty: e-mail – posasiedzku2018@gmail.com lub telefonicznie – nr tel. 609 142 482.

Miejsce Aktywności Lokalnej „3 Pokoje z Kuchnią”, ul. Głębocka 84, godz. 17. 30

piątek, 21 września

Kino pod gwiazdami w Galerii Północnej

Projekcja filmu „Jutro będziemy szczęśliwi”.

Galeria Północna (amfiteatr w ogrodzie na dachu), ul. Światowida 17, godz. 20. 00

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko nejciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here