wrzesień w Warszawie

Przyszedł wrzesień. Wakacje są już tylko wspomnieniem. Kostiumy kąpielowe, dmuchane piłki i flamingi czekają na kolejne lato, ale nie martwcie się. Następne wakacje już za dziesięć miesięcy, a dzięki naszym propozycjom każdy miesiąc spędzony w stolicy będzie ciekawy. Oto nasze propozycje na wrzesień w Warszawie:

Spójrzcie na Warszawę z innej perspektywy

Spójrzcie na Warszawę z innej perspektywy, np. z wody. Weekendowe rejsy po Wiśle będą odbywać się o godz. 11.00 i 13.00 aż do końca września. Wyprawy rozpoczynają się w Porcie Czerniakowskim oraz z bulwaru Grzymały-Siedleckiego (na wysokości pomnika Syreny) z Barki Wisława – miejsca zbiórek są oznaczone flagami Dzielnicy Wisła. Podczas rejsów eksperci będą opowiadać varsavianistyczne i ekologiczne ciekawostki. Do wyboru jest pełna gama jednostek stołecznej żeglugi. Od tradycyjnych, drewnianych – takich galar czy szkuta – po nowoczesne katamarany i statki. Dodatkowe informacje znajdziecie TUTAJ.

Odkryjcie nadwiślański brzeg

Weźcie udział w rodzinnej grze miejskiej „Czytaj miasto”, a dowiecie się,  jakie sekrety skrywają okolice Wisły. Gra polega na odnalezieniu ukrytych punktów i wykonaniu określonych zadań. W ich poszukiwaniu pomaga Karta Gry z mapą i wskazówkami o ukrytych zadaniach. W grę możecie zagrać o dowolnej porze, w wybranym przez Was czasie. Naklejki z kodami są tak umieszczone, że dostęp do nich jest nieograniczony bez względu na dzień tygodnia czy porę dnia. Podczas zabawy poznacie nadwiślańskie okolice z mniej oczywistej strony — odkryjecie to, na co zwykle nie zwraca się uwagi. Zobaczycie, że miasto można poznawać nie tylko patrząc przed siebie, ale też na boki, w górę i pod nogi. Podczas gry będziecie szukać haseł i obrazków na budynkach, znajdować napisy wybite w chodnikach i szukać słów, które ukryły się na nadwiślańskich pomnikach. Kartę gry znajdziecie TUTAJ, a więcej informacji o projekcie AHOJ WISŁO! TUTAJ.

Zjedzcie najlepsze lody w Warszawie

wrzesień w Warszawie

Może i wakacje się już skończyły, ale lato nadal trwa. A jeśli jest lato, to muszą być lody. Macie już swoich ulubieńców sezonu 2020? Jeśli nie to koniecznie musicie nadrobić zaległości. Pomoże Wam w tym nasze zestawienie najsmaczniejszych lodów w Warszawie, które znajdziecie TUTAJ.

Wybierzcie się na przejażdżkę kolejką wąskotorową

wrzesień w Warszawie

Jeszcze do 30 września można wybrać się na przejażdżkę kolejką wąskotorową. Pociągi zabierają chętnych na wycieczkę z Piaseczna przez Zalesie Dolne, Gołków, Głosków, Runów i Złotokłos do Tarczyna i z powrotem. W drodze powrotnej zaplanowana jest przerwa na piknik w Runowie. Z myślą o pasażerach kolejki przygotowano miejsce do biesiadowania, wiaty ze stołami, miejsce na ognisko. Można także pograć w piłkę lub odpocząć w położonym nieopodal brzozowym zagajniku. Bilety na przejazd koleją można kupić TUTAJ lub w kasie przed odjazdem pociągu.

Polecamy:

Zjedzcie kolację pod gwiazdami

We wrześniu będziecie mieć niepowtarzalną okazję uczestniczenia w kolacji pod gwiazdami. Nocny Market organizuje w każdy wrześniowy czwartek kolacje zasiadane. Miejsce będzie się zmieniać nie tylko pod względem dań i szefa kuchni – przeobrazi się także tematycznie w detalach i scenografii. W planachm. in. japoński street food i grill. Szczegółowe menu oraz bilety na wydarzenie dostępne są TUTAJ.

Nocny Market, ul Towarowa 3

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here