Dzieje się na Białołęce – przegląd bezpłatnych wydarzeń

0
121
weekend na Białołęce

Co będzie się działo w ten weekend na Białołęce? Propozycji jest sporo. Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie. Wakacje niedługo się kończą, trzeba korzystać!

sobota, 25 sierpnia

Miodobranie

Miodobranie jest wielkim świętem pszczelarzy. Uczestnicy wezmą udział w procesie pozyskania miodu (od ula do słoika).

3 Pokoje z Kuchnią, ul. Głębocka 84, godz. 10. 00

sobota, 25 sierpnia

Ali Bajda Dzika Frajda

Program warsztatów dostosowany jest do dzieci w wieku 5-7 lat a formuła zajęć dość swobodna – dzieci i rodzice będą tańczyć, śpiewać, rymować i czytać. Tematem  warsztatów jest twórczość Stefana Themersona oraz zjawiska językowe z zakresu słownego folkloru dziecięcego (wyliczanki, rymowanki, zamawianki) Themerson był awangardowym artystą, prozaikiem, poetą i filmowcem. Nie wszyscy znają jego dorobek, jednak poprzez warsztaty będą mieli okazję przekonać się jak duży wpływ wywarła jego twórczość na współczesne zjawiska kulturowe.

Park Magiczna, godz. 12. 00

sobota, 25 sierpnia

Pracownia cyrkowa – Żonglerka na wesoło

Podczas show widzowie: zobaczą pokaz żonglerski wykonany przez duet artystów, obejrzą jak na tajemniczym sznurku tańczy najstarszy rekwizyt cyrkowy, a także poznają nietypowe zwierzę, które także przyjedzie w walizce. Czy będzie to dziki zwierz?
Po przedstawieniu prowadzący zapraszają na naukę i zabawę w cyrk, podczas której dzieci dowiedzą się, jak szybko rozkłada się namiot cyrkowy, na czym polega rozgrzewka żonglera i czy trudniej żongluje się jedną czy pięcioma piłkami.

Park Picassa w godz. 12.00-14.00
Park Magiczna 16.00-18.00

sobota, 25 sierpnia

Złota Rybka – Bajkowa Białołęka, rodzinne spotkania teatralne

Interaktywne przedstawienie Teatru Baza. Żona rybaka jest osobą chciwą. W miarę jak jej marzenia się spełniają, chce posiadać coraz więcej i więcej. Nie zna umiaru. Nie potrafi się oprzeć swoim pokusom. Jej zachcianki za każdym razem są spełniane przez Złotą Rybkę. Posłuszny rybak nie umie sprzeciwić się swojej żonie, aż do momentu, kiedy nie wystarcza jej już nawet tron królewski. Pragnie stać się samym bogiem. Bajka ostrzega dzieci przed chciwością i ślepym dążeniem do bogactwa.

Park Henrykowski, godz. 13. 00

sobota, 25 sierpnia

Fabryka zabaw – gry i zabawy

Kolejne z serii 10 spotkań dla dzieci i dorosłych. Każde spotkanie odbywa się pod innym hasłem przewodnim, które okreśła zabawy i gry prowadzone tego dnia. Główne atrakcje spotkań to:stanowiska z eksperymentami, malowanie buziek, puszczanie ogromnych baniek mydlanych, drukowanie chmur w kształtach wymyślonych przez uczestników.

Teren rekreacyjno-sportowy przy ul. Magicznej (park Magiczna), godz. 16. 00

sobota, 25 sierpnia

(Nie)Kończące się wakacje

Białołęcki Ośrodek Kultury zaprasza na najgorętsze zakończenie lata w Warszawie. Na rozgrzewkę Ten Typ Mes – polski raper, wokalista, producent muzyczny. Ma na swoim koncie dziesięć albumów, w tym trzy, które zdobyły status złotej płyty. Flirtini to kolejna perełka tego pożegnania wakacji. Cztery wyjątkowe składanki, kilkudziesięciu zaproszonych artystów i setki zagranych imprez. Na naszej scenie pojawią się w towarzystwie najlepszych polskich wokalistów oraz producentów muzyki nowej fali. Wisienką na torcie będzie Rasmentalism czyli dwóch miłośników dobrych rymów, uzupełnionych o sekcję akustyczną.

Białołęcki Ośrodek Kultury, ul. Głębocka 66, godz. 18. 30 (wstęp od 17. 30)

niedziela, 26 sierpnia

Darmowa salsa cubana na Białołęce

Tańcz z Candelą oraz Białołęcki Ośrodek Kultury zapraszają na spotkanie, gdzie uczestnicy  tańczyć będą ruedę de casino (jedną z form salsy kubańskiej). Polega ona na synchronicznym wykonywaniu figur przez wszystkich tancerzy, stojących na obrębie koła. Za wybór i kolejność figur odpowiada tzw. Cantante/ Cantador, czyli jeden z tancerzy wywołujący komendy.

Park Picassa, godz. 12. 00

niedziela, 26 sierpnia

Słowik – Bajkowa Białołęka, rodzinne spotkania teatralne

Interaktywne przedstawienie Teatru Baza. Bajka opowiada o historii, która wydarzyła się bardzo dawno temu w Chinach. Dokładnie na dworze cesarza Chin. Od dawna rybacy, którzy pracowali nieopodal grodu cesarskiego, mogli się cieszyć pięknym śpiewem słowika, który zamieszkiwał ogród. Cesarz chciał zobaczyć czy ptak faktycznie ma niezwykłe zdolności. Ptak się sprawdził, ale został niestety wygnany w momencie pojawienia się mechanicznego słowika otrzymanego od potężnego cesarza Japonii. Pech chciał, że w momencie, kiedy cesarz Chin był na łożu śmierci, mechaniczny ptak odmówił posłuszeństwa, wtedy ratunkiem przyszedł mu prawdziwy Słowik, który obiecał od czasu do czasu odwiedzać cesarza, aby mu zaśpiewać.

Plac zabaw przy ul. Ceramicznej, godz. 13. 00

niedziela, 26 sierpnia

Olga Jas – muzyka inspirowana kulturą portugalską

Ola Jas to młoda wokalistka, skrzypaczka, autorka tekstów i piosenek. Choć na polskiej scenie muzycznej obecna jest od niedawna, to jej koncerty cieszą się dużym zainteresowaniem publiczności, którą uwodzi aksamitnym, zmysłowym głosem. Kompozycje Oli, utrzymane w klimacie refleksyjnym, wynikają z jej różnorodnych inspiracji i doświadczeń artystycznych. W swoich piosenkach łączy zatem elementy jazzu, muzyki luzofońskiej oraz world music z folkiem i słowiańską melancholią.

Park Picassa, godz. 14. 00

niedziela, 26 sierpnia

W to mi graj! Piknik familijny

Piknik kończący warsztaty „Ali Bajda – Dzika Frajda”. Planowany jest m.in. specjalny punkt fotograficzny, gdzie powstawać będą rodzinne komiksy.

Park Magiczna, godz. 14. 00

niedziela, 26 sierpnia

Magiczne spotkania z kulturą

Spektakl „Przygody Kubusia i Ancymona” w ramach Budżetu Partycypacyjnego 2018. Wesoła, dynamiczna i pełna zwrotów akcji bajka, przenosząca dzieci w świat fantazji za sprawą baśniowej muzyki i barwnej scenografii. Dzięki głównym bohaterom, dzieci przez cały spektakl, w bajkowy sposób poznają skomplikowany świat matematyki, dowiadują się jak cenna jest nauka i dlatego warto chodzić do szkoły. Spektakl dla widzów od lat 5.

Teren rekreacyjno-sportowy „Bociani Zakątek”, ul. Ruskowy Bród, godz. 16. 00

niedziela, 26 sierpnia

Klaun Kluseczka Show

Profesjonalny występ sceniczny z prawdziwego zdarzenia: interaktywne przedstawienie cyrkowe, które zaangażuje i rozbawi nawet największego ponuraka. A przede wszystkim moc, nierzadko niebezpiecznych, ewolucji ekwilibrystycznych, akrobatycznych na światowym poziomie. Uwaga! Widzowie będą wyciągani na scenę – to oni współtworzyć będą spektakl! Wejściówki do odbioru w kasach BOKu.

Białołęcki Ośrodek Kultury, ul. Głębocka 66, godz. 17. 00

czwartek, 30 sierpnia

Cyrkowe akrobacje

Zajęcia sportowe dla dzieci mające na celu polepszyć umiejętności motoryczne dzieci. Gry i zabawy w formie torów przeszkód, slalomów i nauki figur akrobatycznych.

Park Picassa, godz. 15. 00

piątek, 31 sierpnia

Cyrkowe akrobacje

Zajęcia sportowe dla dzieci mające na celu polepszyć umiejętności motoryczne dzieci. Gry i zabawy w formie torów przeszkód, slalomów i nauki figur akrobatycznych.

Park Magiczna, godz. 15. 00

piątek, 31 sierpnia

Facet na miarę – Kino pod gwiazdami w Galerii Północnej

Galeria Północna oficjalnie przedłuża wakacje i do końca września zaprasza do wspólnej zabawy w ogrodzie na dachu. Do rozrywkowych propozycji dołącza kino plenerowe – modna, popularna i lubiana rozrywka, idealna na ciepłe wieczory pod gwiazdami!

Amfiteatr na dachu Galerii Północnej, ul. Światowida 17, godz. 21. 00

piątek, 31 sierpnia

Ostatnia rodzina – Białołęckie Lato Filmowe

9. edycja wydarzenia kulturalnego w ramach autorskiego wydarzenia Filmowa Stolica Lata o charakterze rekreacyjnym, w ramach którego zaprezentujemy produkcje kinematografii światowej. Projekcja filmu „Ostatnia rodzina”.

Park Henrykowski, ul. Klasyków, godz. 21. 15

piątek, 31 sierpnia

Czarny węgiel, kruchy lód – Kinołęka

Chiński dreszczowiec nawiązujący do klasyków kina noir i przewrotnych gangsterskich filmów z Hong Kongu. Błyskotliwa historia policjanta, który próbuje rozwikłać sprawę tajemniczych morderstw z przeszłości.

Białołęcki Ośrodek Kultury, ul. Głębocka 66, godz. 21. 30

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko nejciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here