Cześć! Miło Cię widzieć na moim blogu. Mam na imię Agnieszka i jestem „nową” mieszkanką Wawra. Przeprowadziłam się tutaj z Ochoty w sierpniu tego roku. Wtedy na świat przyszedł mój synek, Antek. Szukaliśmy      z mężem „naszego miejsca”. Pomyśleliśmy – może Wawer?! Niska zabudowa, dużo zieleni i nie jest jakoś strasznie daleko do centrum. Zamieszkaliśmy w Radości i już wiem, że to był strzał w 10.

Niektórzy mówią, że tu jest jak na wsi… Pewnie mają rację, ale mi się ten klimat podoba. W Wawrze stare łączy się z nowym. Stuletnie domy, a obok wille i budynki w stylu skandynawskim. Jestem pod wrażeniem świdermajerów, urocze drewniane domy. Może kiedyś uda mi się zobaczyć ich wnętrza…

Ludzie jakby trochę mniej zabiegani. W sklepie, na poczcie, w czasie spaceru jakoś łatwiej się zatrzymać i porozmawiać z nieznaną (jeszcze) osobą. Mam wrażenie, że Wawer łączy. Mieszkańcy mają tematy do rozmowy. To na przykład szkoła, do której chodzi większość dzieci z okolicy.

Wawer to moje miejsce. Z niecierpliwością czekam na ciepłe dni, kiedy drzewa się zazielenią, kwiaty zakwitną, a wokół będzie słychać śpiew ptaków. Uwielbiam spacery w wawerskim klimacie. Te małe uliczki, gdzie czuje się jak w jakieś wypoczynkowej miejscowości. Tak wygląda Wawer – dużo drzew, pól i łąk. Do tego małe centra w pobliżu stacji kolejki na Linii Otwockiej. To mi się właśnie tutaj podoba…

Żeby nie było o samych plusach… Denerwują mnie nieodśnieżone chodniki i śmieci w lasach. Do tego ten okropny  smog. Stacja w pobliskim Otwocku niemal każdego zimowego dnia pokazywała przekroczenia. Mimo to, nie chce już mieszkać w żadnej innej dzielnicy.

Polecamy:

Poznaję i odkrywam Wawer. Na blogu będę pisać o wydarzeniach w naszej dzielnicy, gdzie warto się wybrać, co zobaczyć. Sprawdzę gdzie jest najlepsza pizza, a gdzie można wypić dobrą kawę.

Do zobaczenia przy kolejnych wpisach. Mam nadzieję, że będziesz stałym gościem na moim blogu.

Wawer las

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

1 KOMENTARZ

  1. Super pomysl na blog. Mieszkam już 10 lat tutaj i zaczyna mi brakować miejsc na spacer, a przecież na pewno jest ich wiele a ja poprostu nie znam okolicy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here