warsztaty online dla dzieci

Domowe nauczanie, praca zdalna i pełne energii dzieciaki to połączenie, które jest wielkim testem dla wszystkich rodziców. Jeśli macie już dosyć wymyślania rozrywek dla całej rodziny albo po prostu potrzebujecie trochę spokoju, to zebrałam dla Was różne darmowe warsztaty online dla dzieci. Niech się bawią, a Wy rozkoszujcie się chwilą oddechu.

W domu jest fajnie i kropka! Empik

warsztaty online dla dzieci

„W domu jest fajnie i kropka!” to cykl warsztatów online dla dzieci i rodziców, na które zaprasza Empik, organizator programu Przecinek i Kropka wraz z Rzecznikami Nauki oraz edukatorami i autorami literatury dziecięcej. To zajęcia rozwijające pasje, wiedzę i wyobraźnię. Wszystko z myślą o dzieciach i rodzicach, którzy przez najbliższe tygodnie będą spędzać czas w domach. Twórcy programu Przecinek i Kropka przenoszą do sieci uwielbiane przez dzieci warsztaty odbywające się zwykle na Targach Książki Dziecięcej i zapraszają najmłodszych do udziału w nich z domu. Cykl przygotowano wraz z popularyzatorami nauki ze Stowarzyszenia Rzecznicy Nauki oraz specjalistami od zajęć edukacyjnych, wydawcami, autorami i znawcami literatury dla najmłodszych. Program wypełniono najciekawszymi i rozpalającymi wyobraźnię zajęciami. Szczegóły tutaj lub tutaj.

Zachęta online

„O czym mówi sztuka” czy „Drzewo mocy” to tematy warsztatów organizowanych przez Zachętę. Zajęcia odbywają się przez program ZOOM przygotowane z myślą o dzieciach od 4 do 7 roku życia. W warsztatach mogą wziąć udział zarówno dzieci, jak i cała rodzina. Do każdych zajęć dołączane są materiały wizualne przesyłane drogą elektroniczną. Czas trwania zajęć to około 60 min. Zapisy tutaj. Warsztaty odbywają się w każdy wtorek, środę, czwartek i piątek o godz. 12.00.

Edukacja muzealna online Muzeum Warszawy

warsztaty online dla dzieci

Muzeum Warszawy zachęca do wspólnego poznawania miasta, jego historii, legend i przedmiotów w sposób angażujący, połączony z zabawą i odkrywaniem skarbów tego miejsca. Pomogą w tym materiały przygotowane specjalnie na ten czas – można w nich swobodnie wybierać i korzystać z nich w dowolnym czasie. Muzeum dba o to, by dzieci mogły się rozwijać także poza przestrzenią wirtualną, dlatego większość propozycji można realizować z niewielkim udziałem narzędzi ekranowych lub zupełnie poza nimi. Czy lubicie tajemnice? Warszawa ma ich wiele do opowiedzenia. Poznajcie legendarną przeszłość miasta tutaj, pobawcie się z „Domowym słownikiem rzeczy warszawskich” lub wspólnie porysujcie. Szczegóły tutaj.

Polecamy:

Domowe warsztaty dla najmłodszych w Muzeum Narodowym

W tym trudnym dla wszystkich czasie Muzeum Narodowe w Warszawie optymistycznie patrzy w przyszłość i wraz z nadejściem wiosny inauguruje akcję #niebawemwMNW. Edukatorzy, którzy dotąd prowadzili zajęcia w galeriach i na wystawach, tym razem przybliżą dzieciom i ich rodzicom wybrane dzieła sztuki poprzez ekran komputera – zaproponują kreatywne zabawy i zachęcą do samodzielnego wykonywania prac plastycznych w domowym zaciszu. Szczegóły tutaj.

Kurs fotografii online Służewski Dom Kultury

W kilku odcinkach specjalistka od fotografii Joanna Kinowska, proponuje tematy do działań. Wirtualne lekcje fotografii przeznaczone są przede wszystkim dla dzieci i młodzież, ale mogą być ciekawe dla osób w każdym wieku. Trzeba mieć tylko cyfrowy aparat fotograficzny. Każdy się nada, kompakt, lustrzanka a nawet aparat w telefonie. Szczegóły znajdziecie tutaj.

Lekcje z CDT – zajęcia online dla dzieci w Centralnym Domu Technologii

Wirtualne lekcje w Centralnym Domu Technologii odbywają się od poniedziałku do piątku, zawsze o 13:00. To doskonała okazja, aby uzupełnić wiedzę z obszaru m.in. matematyki, języka polskiego czy zajęć komputerowych Szczegóły i nagrania z odbytych już lekcji znajdziecie tutaj.

Wirtualne Spacery po Centrum Nauki Kopernik (z eksperymentami)

To nie są zwykłe spacery z oglądaniem eksponatów. Wszystko przygotowane jest tak, abyście mogli w ramach akcji #Kopernikwdomu powtórzyć eksperymenty we własnych domach. Na czas spaceru przeniesiecie się w niesamowity świat nauki. Spacery odbywają się w każdą środę o godz. 15.00. Transmisja ze spaceru dostępna na facebookowym profilu Centrum Nauki Kopernik. Więcej informacji tutaj.

Podróże plastyczne z Teatrem Guliwer

Teatr Guliwer zaprasza na  Podróże Plastyczne z Karoliną Witowską, graficzką teatru. Wystarczy kartka i zwykły pisak, żeby wyruszyć w podróż do krainy wyobraźni. Uczestnicy spróbują np. odnaleźć na kartce papieru nowe historie za pomocą własnych rąk. Przyłączcie się do wspólnej rodzinnej zabawy. Szczegóły tutaj.

Teatr ze wszystkiego Teatr Baj

„Teatr ze wszystkiego” to cykl krótkich filmików edukacyjnych podpowiadających, jak można się bawić w teatr w domu. Organizatorzy chcą w ten sposób kontynuować ideę warsztatów dla dzieci i rodziców Zabajowisko. Szczegóły tutaj.

Zajęcia on-line z robotyki i nauka w świecie Minecraft Planeta Robotów

Planeta Robotów w związku z obecną sytuacją wychodzi na przeciw potrzebom najmłodszych. Z myślą o tym, rozpoczęła cykl darmowych zajęć on-line.
W ofercie znajdziecie:
Zajęcia edukacyjne w świecie Minecraft – platforma Mindcraft: Education
Edition
umożliwia naukę zagadnień szkolnych w formie gry. Jest to doskonały
sposób do pokazania najmłodszym, że edukacja może być świetną zabawą.
Warsztaty z LEGO Robotyki – uczestnicy nauczą się na nich budować i programować. Zajęcia dedykowane są dzieciom w wieku 6-12 lat. Wszystkie lekcje składają się z filmików instruktażowych oraz jeśli to konieczne dodatkowych udostępnianych plików. Wszystkie szczegóły znajdziecie tutaj.

Jeśli spodobał Wam się ten wpis, to koniecznie zajrzyjcie jeszcze tutaj i zobaczcie, co można zwiedzić bez wychodzenia z domu.

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here