Czas powoli planować kolejny rok. Macie już kalendarz na 2022? Jeśli nie, sprawdźcie jakie warszawskie kalendarze są dostępne na rynku. To również dobry pomysł na świąteczny prezent dla miłośników Warszawy.

Kalendarz Warszawski – Muzeum Warszawy

Motywem przewodnim kalendarza jest „warszawski szyk”. Kolekcja ubiorów i akcesoriów stroju Muzeum Warszawy pokazuje, jak kształtował się na przestrzeni dziejów miasta. W kalendarzu znalazły się obiekty takie jak ubiór Adama Parzniewskiego, bluzka wizytowa z Domu Mody Herse albo torebka wizytowa z początku XX w. Na stronach kalendarza znajdują się zdjęcia strojów, które można znaleźć na wystawie stałej Muzeum Warszawy.
Oprawa twarda, czytelny układ tygodniowy, miejsce na notatki.
Format: 14×21 cm
Realizacja: Muzeum Warszawy
Projekt graficzny: Joanna Bębenek
Cena: 27 zł, LINK

warszawskie kalendarze

Zdzierak Warszawski – Dom Spotkań z Historią

Zdzierak warszawski to bogato ilustrowana publikacja formatem nawiązująca do klasycznego kalendarza zdzieranego. Z najnowszej trzeciej edycji Zdzieraka dowiecie się, jak i czym żyli mieszkańcy i mieszkanki Warszawy w ciągu minionych 150 lat. Na kolejnych kartkach kalendarza znajdziemy wspomnienia i anegdoty z życia warszawiaków i warszawianek, archiwalne i współczesne zdjęcia, grafiki, dawne reklamy, zapomniane przepisy z książek kucharskich, wycinki z prasy stołecznej, słownik gwary warszawskiej, informacje o sklepach i modzie.
Projekt graficzny: to/studio
Format bloku: 100×150 mm
Format zawieszki: B5 (176×250 mm)
Cena: 35 zł (do 24 grudnia wysyłka gratis) LINK

Warszawa 2022 – Drone in Warsaw

Spiralny kalendarz ścienny „Warszawa 2022” z trzynastoma zdjęciami Drone in Warsaw. 2 okładki + 12 kart, połączonych białą spiralą z haczykiem na górnej krawędzi.
Format: 336 mm x 480 mm,
Okładka: kreda błysk 300g, lakierowana
Strony wewnętrzne: kreda błysk 250g, lakierowane
Cena: 69,99 LINK

Polecamy:
warszawskie kalendarze

Kalendarz Zwierzaki Warszawiaki – Warszawskie ZOO

Unikatowy kalendarz ścienny „Zwierzaki Warszawiaki” na 2022 rok dostępny w Punkcie Obsługi Klienta przy ul. Ratuszowej.Do wyboru są aż cztery różne zwierzęce okładki, a ich bohaterami są mieszkańcy stołecznego ogrodu: irbiska Layla, słoń Leon, ara zielonoskrzydła Verda i bongo Molly. Oprócz okładkowych gwiazd w kalendarzu znalazło się dwanaście zdjęć zwierząt wykonanych przez wolontariuszy Warszawskiego ZOO. Każde zdjęcie jest formatu A3, a sam kalendarz po rozłożeniu i zawieszeniu zajmuje powierzchnię A2. Jest też miejsce na notatki. Kalendarz został tak zaprojektowany, by można było wyciąć sobie zdjęcie lub zdjęcia ulubionego zwierzaka i oprawić je w ramki.
Format: A3 poziom, rozkładany do A2
Liczba kartek: 13
Cena: 25 zł, dochód ze sprzedaży kalendarza przeznaczony jest na ZOO i jego mieszkańców

Kalendarz Warszawski 2022 – Narodowe Archiwum Cyfrowe

Zbiór dwunastu fantastycznych fotografii autorstwa Grażyny Rutowskiej i Zbyszka Siemaszki w jednym kalendarzu. Każdy miesiąc to kolejne fantastyczne oblicze Warszawy, pokazane na zdjęciach wykonanych pomiędzy 1955 a 1972 rokiem. Elegancki design, w całości czarno – biały pasować będzie na każdą ścianę. Obowiązkowa pozycja dla każdego fana historii miasta i entuzjasty zdjęć z epoki. Wszystkie fantastyczne zdjęcia pochodzą z Narodowego Archiwum Cyfrowego.
Format: A4, po rozłożeniu A3
Cena: 49,99 zł, LINK

warszawskie kalendarze

Notes z kartami historii – Zamek Królewski

Pamiątkowy planer tygodniowy przygotowany z okazji jubileuszu 50-lecia rozpoczęcia prac nad odbudową Zamku Królewskiego w Warszawie. O wyjątkowym charakterze produktu świadczą okładki wykorzystujące akcenty związane z Zamkiem – cyfrę królewską oraz motywy z dekoracji malarskiej z Gabinetu Konferencyjnego – a także zamieszczone w planerze interesujące informacje, dotyczące odbudowy Zamku. Planery . Można je kupić w trzech wersjach, różniącymi się od siebie okładkami (cyfra królewska na czarnym tle, cyfra królewska na czerwonym tle, motywy z dekoracji malarskiej z Gabinetu Konferencyjnego.
Format: 145 x 205 mm (160 stron)
Cena: 39 zł, LINK

Kalendarz ścienny 2022 Warszawa Akwarela Katarzyna Tomala

Spiralowany kalendarz ścienny na 12 miesięcy z akwarelowymi widokami Warszawy.
Format 24×34 cm
Cena: 18 zł, LINK

warszawskie kalendarze


Inne warszawskie prezenty znajdziecie TUTAJ.

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here