warszawa w żółtej strefie

Od 10 października Warszawa w żółtej strefie. Co to oznacza dla jej mieszkańców?

Transport zbiorowy

Obłożenie może wynosić 50 procent liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących. Obowiązkowe jest zakrywanie ust i nosa.

Wydarzenia kulturalne, kina

Widownia może stanowić tylko 25 procent liczby miejsc a w przypadku braku wyznaczonych miejsc na widowni przy zachowaniu odległości 1,5 m pomiędzy widzami lub słuchaczami. Tu również jest obowiązek zakrywania ust i nosa. W przestrzeni otwartej liczba uczestników wydarzenia nie może wynosić więcej niż 100 osób, a maseczki są obowiązkowe, chyba że zostanie zachowana odległość nie mniej niż 1,5 m od innych osób.

Lokale gastronomiczne, siłownie, kluby fitness, parki rozrywki

W lokalach gastronomicznych w strefie żółtej na każde 4 metry kwadratowe lokalu może przypadać 1 osoba. Podobnie sytuacja wygląda w klubach fitness i na siłowniach. W wesołych miasteczkach, parkach rozrywki i parkach rekreacyjnych na każde 10 metrów kwadratowych może przypadać 1 osoba.

Polecamy:

Aquaparki i baseny

Tu obowiązuje 75% obłożenia.

Kościoły

Jeśli wydarzenie religijne odbywa się w kościele, to istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa, z wyłączeniem osób sprawujących kult. Przy wydarzeniach na zewnątrz, trzeba zachować 1,5 m odległości między osobami lub zakrywać usta i nos.

Handel

W sklepach obowiązuje noszenie maseczek i rękawiczek jednorazowych lub stosowania środków do dezynfekcji rąk.

Salony kosmetyczne i fryzjerskie

Tu może przebywać wyłącznie obsługa oraz obsługiwani klienci, a w przypadku, gdy klient wymaga opieki – także jego opiekun.

Zasłanianie ust i nosa

Zasłanianie ust i nosa obowiązuje w: transporcie publicznym, miejscach ogólnodostępnych, na drogach i placach, na terenie cmentarzy, promenad, bulwarów, miejsc postoju pojazdów, parkingów leśnych, na terenie nieruchomości wspólnych, w  zakładach pracy oraz w budynkach użyteczności publicznej, w sklepach i na straganach, w kościołach.

Osoby, która z przyczyn zdrowotnych nie mogą zakrywać ust i nosa będą musiały na wezwanie policjanta lub funkcjonariusza straży miejskiej okazać zaświadczenie lekarskie.

Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here