Z nowym rokiem (szkolnym), ruszam z nowym cyklem postów.
Co miesiąc będę pisać na blogu o miejscach, które odwiedziłam. Czasami będą to restauracje, czasami wystawy, muzea i kto wie, co jeszcze.
Pierwszy post to lista miejsc z dwóch miesięcy, nie ma tego dużo, bo wakacje miałam pracowite, a urlop spędziłam poza Warszawą. Trochę żałuję, że nie miałam za bardzo czasu na „lato w mieście”, bo bardzo lubię eksplorować wakacyjną, trochę opustoszałą Warszawę, ale postaram się nadrobić w kolejnych miesiącach, a ten cykl będzie do tego doskonałą motywacją. No to zaczynamy.
W tym miesiącu:

Zjadłam kanapkę ze ślimakami w Seafarmers YERSEKE na Krakowskim Przedmieściu. To miejsce, w którym serwują kanapki z owocami morza i mule w czterech wariantach. Zjecie tu też zupę rybną, czyli Seafarmers chowder.

w tym miesiącu

Tu jeszcze inne kanapki (z ośmiornicą i z krewetkami):

w tym miesiącu

Zajrzałam na Plac Pięciu Rogów. Bardzo byłam ciekawa, jak teraz wygląda to miejsce. I mimo tego, że spodziewałam się czegoś bardziej spektakularnego, to i tak cieszę się, że wreszcie zniknęło to dziwaczne skrzyżowanie połączone z parkingiem. Może jednak cała ta okolica jeszcze jakoś odżyje i wypięknieje, a opuszczone kamienice przestaną straszyć na Chmielnej.

w tym miesiącu

Zjadłam jeszcze jedną kanapkę. Tym razem ze śledziem. Pewnie dla większości z Was brzmi to okropnie, ale uwierzcie mi, było pysznie. Zresztą sami spójrzcie, czyż nie wygląda pięknie?

Polecamy:

Do tego „frytki prestiżowe”, z parmezanem i domowym majonezem truflowym. Wszystko to w Paloma Inn.

w tym miesiącu

A tu jeszcze kanapka z rakami:

Spróbowałam neapolitańskiej pizzy w nowym miejscu na Waryńskiego Franco Warsaw. Ciasto dojrzewające 48 godzin, wypiekane w tradycyjnym piecu sprowadzonym z Neapolu i fajne dodatki. Miejsce, które koniecznie musi odwiedzić każdy fan neapolitańskiej pizzy.

w tym miesiącu

Obejrzałam wystawę Witkacy Sejsmograf epoki przyspieszenia w Muzeum Narodowym. Na wystawie zobaczycie 500 prac – obrazów, rysunków, pasteli i fotografii. Ekspozycję uzupełniają materiały wideo i archiwalia oraz ikoniczne dzieła twórców międzynarodowej awangardy, takich jak: Wassily Kandinsky, Umberto Boccioni i Marcel Duchamp. Wystawę można oglądać do 9 października.

w tym miesiącu

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here