Z pewnym obsuwem, ale jest. Lista miejsc, które odwiedziłam w październkiu.

Niedenthal w Domu Spotkań Z Historią

W Domu Spotkań z Historią obejrzałam wystawę ukazującą dorobek fotografa Chrisa Niedenthala, podsumowującą 50 lat jego działalności jako fotoreportera. Zobaczycie tu ponad 200 zdjęć wybranych przez Annę Brzezińską i Katarzynę Puchalską z liczącego setki tysięcy zdjęć archiwum autora. Ekspozycję „Niedenthal” tworzą zdjęcia zarówno mniej znane, jak i te ikoniczne, bez których nie da się opowiedzieć o tym fotografie legendzie. Wystawa wzbogacona jest o liczne artefakty: oryginalne okładki magazynu „Time”, artykuły ze zdjęciami, koperty zaadresowane do zagranicznych redakcji i aparaty fotograficzne, którymi posługiwał się Chris Niedenthal. Wystawę możecie oglądać do 7 kwietnia 2023.
Dom Spotkań z Historią, ul. Karowa 20

w tym miesiącu... [październik]

Syrena Irena

Zjadłam śledzia po japońsku i pierogi z kiszonym czosnkiem niedźwiedzim i wędzonym twarogiem W Syrenie Irenie. Do tego wypiłam lemoniadę z kiszonych cytryn. Na wuzetkę już niestety nie starczyło mi miejsca, ale na pewno jeszcze wrócę, żeby jej spróbować.
Syren Irena, ul. Krakowskie Przedmieście 4/6

Plac zabaw Alicji w Krainie Czarów

Wpadłam do króliczej nory na Bielanach, gdzie powstał plac zabaw inspirowany Alicją w Krainie Czarów, ale nie tą z książki Lewisa Carrolla, ale z filmu Tima Burtona.
Plac Zabaw Alicji w Krainie Czarów, ul. Frygijska 68B

w tym miesiącu... [październik]
w tym miesiącu... [październik]

Sztuka „To wiem na pewno” w Teatrze Ateneum

Zachwyciłam się i wzruszyłam sztuką „To wiem na pewno” w Teatrze Ateneum. Tutaj nie napiszę nic więcej, sami musicie to zobaczyć.
Teatr Ateneum Scena 20, ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 35

Polecamy:

Konstancin

Wybrałam się na wycieczkę do Konstancina, o czym możecie poczytać TUTAJ.

w tym miesiącu... [październik]

A w Konstancinie w Muzeum Villa La Fleur zobaczyłam wystawę Tamara Łempicka a art déco. Wystawę możecie jeszcze zobaczyć do 17 grudnia.
Villa la Fleur, ul. Szpitalna 14 / 16, Konstancin-Jeziorna

w tym miesiącu... [październik]

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here