Veturilo na Białołęce

Stojaki z rowerami Veturilo na stałe wpisały się w wiosenno – letni krajobraz Białołęki.

W tym roku sieć Veturilo w naszej dzielnicy powiększyła się o cztery nowe lokalizacje:

  •  skrzyżowanie ulicy Aluzyjnej i Trąby
  • Białołęcki Ośrodek Sportu (ul. Światowida 56)
  • skrzyżowanie ulicy Modlińskiej i ul. Żerańskiej
  • skrzyżowanie ul. Światowida i Mehoffera

Nowe lokalizacje zostały wybrane w konsultacjach przeprowadzonych jesienią 2015 roku.Możliwe, że przed końcem tego sezonu powstanie jeszcze stacja w okolicach skrzyżowania ul. Berensona i Skarbka z Gór, ale na razie nie udało się wybrać odpowiedniego miejsca. Jeśli znajdzie się odpowiednia lokalizacja, Zarząd Dróg Miejskich postara się o ustawienie tam stacji Veturilo.

To nie wszystkie nowości. Zmieniają się również same rowery i terminale.

Rowery mają dodatkowy hamulec ręczny, szersze siodełko i wyższą kierownicę.Terminale są wyposażone w ekrany dotykowe z możliwością płatności zbliżeniowych.Każdy stojak ma diodę, która wskazuję czy dany rower jest sprawny i nadaje się do wypożyczenia.

Po raz pierwszy w tym roku można wypożyczyć rower dzięki aplikacji mobilnej, która znacznie usprawnia korzystanie z systemu Veturilo. Dzięki aplikacji mobilnej można wypożyczyć rower na dwa sposoby – klikając „wypożycz rower” w aplikacji i wpisując jego numer lub skanując kod QR znajdujący się na każdym rowerze. Za pomocą aplikacji można wypożyczyć rower zarówno zamknięty w elektrozamku, jaki i przypięty za pomocą obejmy, bez podchodzenia do terminala. Od początku sezonu dzięki aplikacji wypożyczono już ponad 50% rowerów.

Polecamy:

Każda stacja wyposażona jest również w uniwersalną pompkę rowerową.

Ze względów bezpieczeństwa od tego roku przy wypożyczaniu roweru konieczne jest podanie numeru PESEL. Dotychczasowi użytkownicy mogą po raz pierwszy w sezonie wypożyczyć rower bez tej informacji, jednak muszą uzupełnić brakujące dane w ciągu 24 godzin. Inaczej konto zostanie zablokowane.

Wszelkie informacje odnośnie regulaminu, cennika, aktualności dostępne są na stronie www.veturilo.pl

Ci, którzy chcą być na bieżąco z informacjami na temat Warszawskiego Roweru Publicznego, muszą wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych po zalogowaniu na koncie, wtedy będą otrzymywać informacje o aktualnościach i promocjach.

W niektórych dzielnicach Warszawy pojawiły się stojaki z rowerami dla dzieci. Mam nadzieję, że w przyszłym roku pojawią się również na Białołęce.

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here