Nie taki urząd straszny, czyli jak szybko i sprawnie załatwić sprawę w Urzędzie Dzielnicy Białołęka.

Muszę Wam się przyznać, że za każdym razem, kiedy mam do załatwienia sprawę w urzędzie, to odwlekam ją jak najdłużej się da. Tak samo było z odnowieniem prawa jazdy. Przez moment jeździłam nawet bez ważnego dokumentu!!! Wypełnianie papierków, czekanie w kolejce na złożenie dokumentów, czekanie w kolejce na odebranie dokumentu – to wszystko zdecydowanie mnie zniechęcało. Aż pewnego dnia sprawdzając w internecie, do jakiego wydziału mam się zgłosić, natknęłam się na podstronę „Internetowa rejestracja wizyt w urzędzie”. Eureka! Proste a jakie pomocne. Postanowiłam od razu to przetestować.

Internetowa rejestracja wizyt

Po pierwsze, żeby zarezerwować wizytę trzeba najpierw wybrać odpowiednią grupę spraw. I tu zaliczyłam pierwszą wpadkę, bo zupełnie zapomniałam o panującej w urzędach wąskiej specjalizacji i o tym, że jeśli okienko nazywa się „punkt podawczy” to właśnie tym jest i żadnej informacji tam nie uzyskam. 1-0 dla urzędu, ale ja się tak łatwo nie poddaję. Postanowiłam, zacząć jeszcze raz. No dobra, to już nie była oszczędność czasu, ale chciałam na własnej skórze sprawdzić, jak to działa.

Lista niezbędnych dokumentów

Przed zarezerwowaniem terminu obsługi dobrze jest  sprawdzić listę niezbędnych dokumentów (alfabetyczną listę znajdziecie pod tym linkiem). Jeśli jesteście  pewni, że wszystko macie,  możecie przystąpić do rezerwacji terminu.

Potwierdzenie wizyty

Następnie należy wpisać w okienku swoje dane (imię, nazwisko, numer telefonu i adres e-mail) i zaakceptować regulamin. Na następnym ekranie pojawi się potwierdzenie rezerwacji wraz z identyfikatorem wizyty. Dostaniecie również sms-a z potwierdzeniem, a rezerwację możecie sobie wydrukować.

Polecamy:

Wizyta w urzędzie

Teraz tylko musicie kilka minut przed umówioną wizytą przyjść do urzędu i pobrać bilet wpisując numer identyfikacyjny na monitorze dotykowym automatu biletowego.

Nie odebranie numerka przed zaplanowaną godziną powoduje anulowanie rezerwacji wizyty. Rezerwacja kolejnej wizyty w tym samym dniu powoduje automatyczne anulowanie poprzedniej rezerwacji.

I co o tym myślicie? Dla mnie to świetny pomysł. Prosty, szybki i co najważniejsze – działa. Zwłaszcza jeśli już wiecie, gdzie znajduje się automat biletowy. Mnie na początku jego znalezienie zajęło trochę czasu, ale to chyba przez wrodzone gapiostwo, bo naprawdę trudno go nie zauważyć :).

Ciekawostki

Na koniec jeszcze kilka ciekawostek dotyczących naszego Urzędu Dzielnicy:

  • Budynek ratusza został Wyróżniony tytułem Najlepszego Budynku Użyteczności Publicznej z lat 1996-1997. Ratusz wybrano spośród 67 obiektów użyteczności publicznej zgłoszonych do konkursu i nagrodzono za to, że jego architektura odwołuje się do okresu międzywojennego, kiedy życie społeczne i miejskie odgrywało znaczącą rolę. Jest funkcjonalny, spełnia funkcję inicjacyjną, oczekując powstania ośrodka miejskiego..
  • Do 2005 roku w budynku ratusza miał siedzibę Białołęcki Ośrodek Kultury.
  • Na stronie urzędu, poza zarezerwowaniem wizyty można sprawdzić, jaka jest kolejka do poszczególnych okienek (link znajdziecie tu).
  • W 2011 roku kontrowersje wzbudziła iluminacja budynku Ratusza, a właściwie sposób jej finansowania i przeprowadzony  przetarg.
  • Z okazji 20-lecia Ratusza, 19 czerwca 2017 na każdego petenta czekał kawałek tortu i muffiny.

A tu możecie obejrzeć film, który powstał z okazji 20-lecia białołęckiego Ratusza.

 

 

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here