Zimne popołudnie, śnieg sypie, mróz trzyma. A ja z pustym brzuchem wysiadam z tramwaju na bliskiej Woli. Trochę przez przypadek trafiam do UKIM. Czujecie ten klimat? Na dworze szarówa, a ja otwieram drzwi znalezionej na googlemapsach knajpy w pobliżu i widzę to:

Lubię oryginalne wnętrza, a Pani ze ściany patrzy na mnie hipnotyzująco, więc bez namysły siadam przy wskazanym przez kelnera stoliku i czekam na kartę.

W menu bez zagadek, czyli to lubię

Ja jednak należę do osób, które cenią sobie pewną przewidywalność w menu. Najgorsze co można ze mną zrobić, to zabrać mnie do knajpy z samymi autorskimi daniami o wymyślnych nazwach. Przysięgam, całe spotkanie spędzę na czytaniu menu i wybieraniu dania. Dlatego też, kiedy szłam na szybki lunch, ucieszyłam się, że w menu UKIM znajdują się znane mi pozycje: zupy Pho (15 zł), mien (15 zł), udon (32 zł), makarony z woka (24-30 zł) i generalnie same klasyki. Wybrałam zestaw lunchowy składający się z małej zupy Pho i sałatki Bun Cha. Cena zestawu to 22 złote.

Czynniki pierwsze, a nie żaden „melting pot”

Pho gorące, aromatyczne, cały bukiet smaków zamknięty w małej miseczce, choc na zdjęciu wyszła na całkiem dużą (kwestia perspektywy). Kawałki kurczaka w zupie nie były rozmoczone, jak to się czasem zdarza, ale miały swój odrębny, delikatny smak.

Polecamy:

Drugie danie to jednak sztos. Takiej kompozycji mięsnych kawałków się pod tą niewinną nazwą „sałatki” nie spodziewałam. W tej kolorowej misce były bowiem i klopsiki i BOCZEK, oczywiście w towarzystwie lekkiego makaronu ryżowego, sałaty, ogórka i cudownego sosu rybnego (który – dla laików – wcale nie śmierdzi rybą).

Oba dania, mimo, że podawane w misce, zachowały oryginalny smak poszczególnych składników mimo ich połączenia. Zaskakujące.

Przepadłam

UKIM przywitał mnie kolorami, przemiłą obsługą i daniami z wyższej półki jakościowej za niewygórowaną cenę. Nieprzekombinowane, z klasą, pyszne UKIM. Po prostu przepadłam. Polecam!

UKIM
Ul. Chłodna 2/18
Warszawa

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here