Trzeba się nieźle naszukać tego miejsca. Ale jak już je znajdziesz, a lubisz orientalną kuchnię, to będziesz tam wracać.  Mowa o wietnamskim barze TO TO Pho, znajdującym się na skrzyżowaniu Alei Niepodległości i Batorego.  

SAM_8544

Lokal znajduje się w podziemiach „Zielonej Gęsi”, a od strony ulicy wiodą do niego wąskie i dość strome schodki. Zejście z wózkiem dziecięcym było dla mnie małym wyzwaniem, ale na szczęście obsługa okazała się niebywale pomocna. Już nie pierwszy raz zresztą przekonuję się, że schody nie zawsze muszą oznaczać, że miejsce jest nieprzyjazne dla matek z małymi dziećmi.

SAM_8538

SAM_8536

Polecamy:

Pierwsze wrażenie po wejściu do środka to przestrzeń. Z zewnątrz TOTO wygląda na klitkę, ale w środku znajdują się dwie jasne (jak na podziemia) sale, które na moje oko śmiało pomieszczą ze dwadzieścia pięć osób. Nie jest to jeden z wielu tandetnych, wietnamskich barów. Wystrój jest skromny, ale gustowny. Jest dużo naturalnego drewna, a na parapetach poustawiano dekoracyjne dodatki.

SAM_8540

W menu królują oczywiście zupy Pho w stu wariacjach, ale są też dania z woka, sałatki i sajgonki. Hitem lokalu są dania z woka zalewane bulionem (dopłata 1 zł). Zamawiam Pho w duszoną wołowiną (12zł) i po pięciu minutach moim oczom ukazuje się taka to piękna gliniana micha po brzegi wypełniona aromatyczną zawartością.

SAM_8533

Przyznam się Wam, że rzadko zamawiam wołowinę, bo nie znoszę mięsa-gumy. Okazało się jednak, że wołowina w mojej zupie była delikatna i mięciutka. Rozpływała się w ustach. W połączeniu z makaronem sojowym była przepyszna.

Jadłam tak i oglądałam wiszące na ścianach fotografie innych dań i już sobie planowałam, co zamówię następnym razem. I następnym. I następnym 🙂

Oto mała zajawka:

12787507_724080184393777_167531462_o

12773266_724087814393014_2042707171_o

Gdyby ktoś planował odwiedziny w najbliższym czasie, wiedzcie, że wkrótce będzie nowe menu. Pan z obsługi pozwolił mi je nawet sfotografować:

SAM_8541

Jeśli lubisz zmaczną kuchnię azjatycką w dobrych cenach, ale zawsze odpychały cię tandetne budy i jedzenie na plastikowych talerzykach, to TO TO Pho może być właśnie dla Ciebie. Spróbuj i napisz, co jadłeś/jadłaś i jak Ci smakowało 🙂

SAM_8543

Polecam tez zajrzeć na fanpage tej knajpki. Od czasu do czasu można wyczaić promocje na konkretne dania.

 

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here