Targ śniadaniowy – mokotowski wypas co niedzielę!

0
288

To był dzień jak z bajki. Słońce, zieleń, ciepło, wiosna, a na Mokotowie pierwszy w tym sezonie Targ Śniadaniowy. Mieliśmy wpaść na godzinkę, zostaliśmy na trzy i pół.

Czym jest Targ Śniadaniowy? Sami organizatorzy piszą o sobie tak:

W każdy weekend ożywiamy zielone przestrzenie w różnych miastach Polski, na których, w piknikowej atmosferze, razem z rodziną, przyjaciółmi oraz bliższymi i dalszymi sąsiadami celebrujemy wspólne śniadania. Co weekend można u nas spróbować regionalnych specjałów z całej Polski, dań kuchni egzotycznych oraz szerokiej gamy autorskich potraw przygotowywanych z sercem przez prawdziwych pasjonatów.

DSC_0554

W niezobowiązującej atmosferze relaksujemy się po pracowitym tygodniu. Zajadamy się smakołykami, uczestniczymy w różnych warsztatach, bawimy się z dziećmi na placu zabaw lub po prostu leżymy na trawie myśląc o niebieskich migdałach. Integrujemy się ze sobą, jest gwarnie, wesoło i po prostu fajnie. Wpadnij i spotkaj się ze znajomymi ze swojej okolicy, poznaj sąsiadów i zacznij dzień lokalnie.

Polecamy:

DSC_0564

Nie wiem, jak to wyglądało wcześniej w innych miastach i dzielnicach, ale dziś na Mokotowie jedzenie śniadaniowe było w mniejszości. Dominowały mega wypasione dania lunchowe i obiadowe: Przeróżnej maści burgery, cevapy, paella, specjały kuchni indyjskiej, chińskiej, ryby i pierogi. Oczywiście nie mogło zabraknąć kawy i lodów, chociaż te ostatnie z racji naprawdę rewelacyjnej pogody i wysokiej frekwencji skończyły się około godz. 14 😉

DSC_0565

DSC_0568

DSC_0569

DSC_0570

DSC_0574

DSC_0576

Czemu zostaliśmy tak długo? Bo Targ Śniadaniowy to nie tylko żarcie. To sympatyczna muzyka na żywo, warsztaty i animacje dla dzieci, a przede wszystkim impreza integrująca lokalną społeczność sąsiedzką.

DSC_0572
Jacek Prokopowicz i Anna Grzelak umilają czas piękną muzyką na żywo 🙂
DSC_0573
Przy klawiszach Jacek Prokopowicz

DSC_0562

Spróbujcie koniecznie!

W czasie pikniku nagrałałam krótką transmisję na Periscope, zerknijcie!
https://www.youtube.com/watch?v=8XmhiXv22x4

Targ Śniadaniowy odbywa się przez cały sezon wiosenno-letni
w każdą niedzielę w godz. 10 – 17
na skwerze AK „Granat” przy Metrze Wierzbno.
Strona wydarzenia na Facebooku

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here