Niedawno spacerując ulicą Chełmską, a było to już po zmroku, zobaczyłam, że coś ciekawego dzieje się na parterze w budynku Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych. Przez szybę widać było różne ciekawe kształty i rzeźby oraz chodzących ludzi. Pomyślałam sobie, że wejdę do środka i zobaczę, co to za miejsce. Okazało się, że trafiłam do Szkoły Ceramiki Ceramiq.

DSC_0373

Mimo, że wpadłam do nich zupełnie z ulicy, ludzie, którzy tam właśnie pracowali przyjęli mnie bardzo ciepło. Między innymi był tam Konrad Szumilas, który właśnie pracował nad swoją rzeźbą pt. „Wiosna”. Nie wiem, jak Wy, ale ja na widok tej rzeźby od razu słyszę Grechutowe „Wiosna, ach to ty” 🙂

DSC_0379

Dowiedziałam się, że Ceramiq działa od 2010 roku i są tam organizowane przeróżne warsztaty a także działa policealna szkoła ceramiki.

Polecamy:

DSC_0375

Jednak miejsce to jest również otwarte na klientów indywidualnych. Praktycznie wszystkie ze sprzętów (piece, koła garncarskie itp.) można wynająć na godziny.

DSC_0381

Oprócz tego działa też sklep z artykułami do ceramiki.

DSC_0384

Nie znam się kompletnie na ceramice, więc nie będę się tu rozpisywać o sprawach technicznych, ale powiem Wam jedno. To miejsce ma niesamowity, twórczy klimat i cieszę się, że coś takiego mamy na Mokotowie.  Jeśli zawsze marzyliście o tym, żeby samemu zrobić sobie komplet talerzy na stół to śmiało uderzajcie na ceramiq.pl. Możecie też zajrzeć na ich fanpage, aby być na bieżąco z wszystkimi aktualnościami.
Oby było więcej tak oryginalnych i twórczych miejsc.

DSC_0374

Ten post nie jest sponsorowany.

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here