styczeń w Warszawie

Minęły Święta, minął Sylwester a przed nami jeszcze kawał zimy. Trzeba jakoś ten styczeń w Warszawie. Postanowiłyśmy Wam to ułatwić i mamy dla Was pięć pomysłów na to, co fajnego można zrobić w styczniu. Niektóre z nich są typowo zimowe i pozwolą Wam docenić uroki zimy, inne wręcz przeciwnie – pozwolą Wam na chwilę o zimie zapomnieć i porządnie się rozgrzać.

Poczujcie się jak w środku (tropikalnego) lata

Macie dosyć szarzyzny za oknem? Jest w Warszawie miejsce, w którym w zimie na drzewach rosną cytryny, a w styczniu kwitną kamelie. To oranżeria w Ogrodzie Botanicznym w Powsinie. Zajrzycie do środka razem z Anią KLIK TUTAJ. Gdy już nasycicie oczy zielenią a nosy przepięknym zapachem pomarańczy, zajrzyjcie do powsińskiej kawiarni Cafe Ogród na słodkie smakołyki i rozgrzewająca zupę.

Zacznijcie dzień od pysznego śniadania

Śniadanie to podobno najważniejszy posiłek w ciągu dnia, a jeśli ten dzień ma być ciemny długi i zimny, to porządne śniadanie staje się jeszcze ważniejsze. Jeśli zdarzy Wam się, w któryś mroźny poranek wyjść z domu bez śniadania albo po prostu głód dopadnie Was, gdy będziecie na mieście, koniecznie skorzystajcie z naszego zestawienia miejsc, z tanimi śniadaniami. W niektórych z nich można zdrowo i smacznie zjeść już za złotówkę!

Polecamy:

Rozgrzejcie się kawą z najlepszych warszawskich kawiarni

styczeń w Warszawie

Jeśli samo śniadanie Wam nie wystarczy, to sięgnijcie do przewodnika Ani po najlepszych warszawskich kawiarniach. Dobra, gorąca kawa na pewno Was rozgrzeje i da porządnego kopa na resztę dnia.

Zorganizujcie ognisko z przyjaciółmi

zdjęcie Pixabay

Nie musicie czekać do lata, by miło spędzić czas przy ognisku. Ubierzcie się ciepło, zabierzcie ze sobą termosy z kawą lub herbatą, kiełbaski czy inny prowiant i ruszajcie np. do Parku Młocińskiego, Lasu Kabackiego lub na białołęcką plażę, by rozpalić ognisko i cieszyć się ciepłymi płomieniami w mroźny wieczór. Takie zimowe ognisko, to zupełnie inne (i bardzo fajne doświadczenie). Pamiętajcie tylko, żeby zgasić po sobie ogień, a śmieci zabrać ze sobą, żeby kolejne osoby również mogły cieszyć się zimowym ogniskiem. Więcej informacji na temat rozpalania ognisk w Warszawie znajdziecie tutaj.

Pozjeżdżajcie z lodowej górki

styczeń w Warszawie

W poszukiwaniu śniegu i zimy wybierzcie się na Stadion Narodowy. Możecie tam poślizgać się na jednym z dwóch lodowisk, zagrać w curling albo zjechać na pontonie z 12-metrowej lodowej górki. Więcej szczegółów znajdziecie tutaj.

Styczeń w Warszawie może być fajny!

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here