styczeń w Warszawie

Minęły Święta, minął Sylwester a przed nami jeszcze kawał zimy. Trzeba jakoś przetrwać ten mroźny czas. Postanowiłyśmy Wam to ułatwić i mamy dla Was pięć pomysłów na to, co fajnego można zrobić w styczniu. Niektóre z nich są typowo zimowe i pozwolą Wam docenić uroki zimy, inne wręcz przeciwnie – pozwolą Wam na chwilę o zimie zapomnieć i porządnie się rozgrzać.

Poczujcie się jak w środku (tropikalnego) lata

Macie dosyć szarzyzny za oknem? Jest w Warszawie miejsce, w którym w zimie na drzewach rosną cytryny a w styczniu kwitną kamelie. To oranżeria w Ogrodzie Botanicznym w Powsinie. Zajrzycie do środka razem z Anią KLIK TUTAJ. Gdy już nasycicie oczy zielenią a nosy przepięknym zapachem pomarańczy zajrzyjcie do powsińskiej kawiarni Cafe Ogród na słodkie smakołyki i rozgrzewająca zupę.

Zacznijcie dzień od pysznego śniadania

styczeń w warszawie

Śniadanie to podobno najważniejszy posiłek w ciągu dnia, a jeśli ten dzień ma być ciemny długi i zimny, to porządne śniadanie staje się jeszcze ważniejsze. Jeśli zdarzy Wam się, w któryś mroźny poranek wyjść z domu bez śniadania albo po prostu głód dopadnie Was, gdy będziecie na mieście, koniecznie skorzystajcie z naszego zestawienia miejsc, z tanimi śniadaniami. W niektórych z nich można zdrowo i smacznie zjeść już za złotówkę!

Rozgrzejcie się kawą z najlepszych warszawskich kawiarni

styczeń w Warszawie

Jeśli samo śniadanie Wam nie wystarczy, to sięgnijcie do przewodnika Ani o najlepszych warszawskich kawiarniach. Dobra, gorąca kawa na pewno Was rozgrzeje i da porządnego kopa na resztę dnia.

Zorganizujcie ognisko z przyjaciółmi

styczeń w Warszawie
zdjęcie Pixabay

Nie musicie czekać do lata, by miło spędzić czas przy ognisku. Ubierzcie się ciepło, zabierzcie ze sobą termosy z kawą lub herbatą, kiełbaski czy inny prowiant i ruszajcie np. do Parku Młocińskiego, Lasu Kabackiego lub na białołęcką plażę, by rozpalić ognisko i cieszyć się ciepłymi płomieniami w mroźny wieczór. Takie zimowe ognisko, to zupełnie inne (i bardzo fajne doświadczenie). Pamiętajcie tylko, żeby zgasić po sobie ogień a śmieci zabrać ze sobą, żeby kolejne osoby również mogły cieszyć się zimowym ogniskiem. Więcej informacji na temat rozpalania ognisk w Warszawie znajdziecie tutaj.

Pobiegajcie na nartach w warszawskim lesie

styczeń w Warszawie
Zdjęcie Pixabay

Nie musicie czekać do ferii i nie musicie nigdzie wyjeżdżać. Biegówki możecie wypożyczyć w kilku miejscach w Warszawie. Nie brakuje też u nas miejsc, w których możecie na nich pobiegać. Narty biegowe wypożyczycie koło Lasu Młocińskiego przy ulicy Żubrowej 15 a oraz na Ursynowie przy ulicy Kazury 2 b (link do strony wypożyczalni znajdziecie tutaj). Stąd macie już blisko do pięknych biegowych tras w Lesie Kabackim. Biegówki można też wypożyczyć na białołęckiej Choszczówce (więcej informacji tutaj). Większość wypożyczalni organizuje też grupowe lub indywidualne lekcje dla początkujących.

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko nejciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here