Stacja plastyczna to zupełnie niepozorne miejsce ukryte na parterze jednego z bloków przy ulicy Czerniakowskiej. Gdyby nie internet, nigdy bym tam nie trafiła. Ale by było szkoda!

Miejsce nie jest duże. Stacja zajmuje jedno, spore pomieszczenie przedzielone na dwie strefy: pierwszą – tę ściśle warsztatową i drugą – jadalniano – wypoczynkową. Na ścianach wiszą prace młodych artystów, a stojące w koło sztalugi i płynąca z głośników delikatna muzyka wprawiają każdego przybyłego gościa w miły, artystyczny nastrój.

Stacja Plastyczna na co dzień oferuje różne zajęcia artystyczne dla młodszych i starszych. Rysunek, malarstwo, grafika, handmade. To wszystko zagadnienia, których podejmuje się założycielka Stacji – pani Sylwia wraz z zespołem. W ofercie stacji jest również organizacja urodzin, z której skorzystaliśmy już po raz drugi.

Temat urodzin (wybrany przez artystkę lat 9) to „Morskie stworzenia”. Dzieciaki robiły z plasteliny formy ryb, które były później z pomocą instruktorów zalewane gipsem.

 

Polecamy:

 

Ależ było skupienie! Kiedy formy były już zalane i potrzebowały czasu, aby wyschnąć, instruktorzy zaprosili dzieci do malowania stworzeń na przygotowanych wcześniej sztalugach i na ścianach.

 

Po tych jakże twórczych zajęciach przyszła pora na tort i tradycyjne „Sto lat!”

 

Kiedy organizmy były już zasilone glukozą, przyszła pora, aby sprawdzić stan gipsu. Gotowy!

 

Ostatnie muśnięcie pędzlem i świat stworzeń morskich gotowy! Moja panna artystka i jej goście byli bardzo zadowoleni z tej inspirującej imprezy. Jeśli Ty również masz dzieci, które interesują się sztuką, może to także oferta dla Ciebie?

Kilka szczegółów organizacyjnych

  • Urodziny w Stacji są dla maksymalnie 15 osób
  • Temat i forma może być dowolna,
  • impreza może trwać dwie lub trzy godziny
  • przygotowanie jedzenia oraz talerzyków i kubeczków leży po stronie rodziców

 

Stacja Plastyczna
ul. Czerniakowska 28b
http://www.stacjaplastyczna.pl/
Stacja na Facebooku

[mapsmarker marker=”66″]

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here