Na Sielcach, w sąsiedztwie Łazienek powstała ostatnio bardzo oryginalna klubokawiarnia. Nazywa się „Spacerówka” i jeśli ta nazwa kojarzy Wam się z dziećmi, to jesteście na dobrym tropie 🙂 Działa od około miesiąca i mogę chyba śmiało powiedzieć – bardzo brakowało takiego miejsca na dolnym Mokotowie. 

Ale po kolei. Spacerówka mieści się w zupełnie niepozornej okolicy, bo na spokojnej ulicy Podchorążych. Z zewnątrz jest prawie niewidoczna. Gdyby nie potykacz z zielonymi balonikami, to byłabym ją ominęła.

Spacerówka

Spacerówka ma warstwy

Po wejściu okazuje się jednak, że Spacerówka, tak jak ogry, ma warstwy 🙂 I im wchodzisz głębiej, tym jest ciekawiej. Najpierw widzisz dużo drewna i butelkowej zieleni, bardzo starannie dobrane dodatki i tkaniny w sali głównej. Potem rozglądasz sie po przylegających pokojach i widzisz raczkujące po sali zabaw dzieci, osobną salę wykładową, salę do ćwiczeń i jeszcze kilka miłych kątów.

 

Polecamy:

Spacerówka

 

Kawa i co jeszcze?

Do Spacerówki można przyjść na kawę, sałatkę, kanapkę lub koktajl. Odniosłam jednak wrażanie, że to nie jedzenie jest oczkiem w głowie właścicielki. W czasie mojej wizyty (a było to tydzień po otwarciu) połowa z opcji w menu była jeszcze niedostępna. Ba! Nawet karty menu były jeszcze niedodrukowane. Dziś już jest lepiej, chociaż Marta, właścicielka, sama dodaje, że lubi nazywać je wersją demo:

Spacerówka uczy

Okazuje się, że to miejsce ma o wiele więcej do zaoferowania niż kawa i ciastko. Spacerówkę prowadzi Marta, która jest doulą, promotorką karmienia piersią i nauczycielką. Jak sama mówi – Bardzo bliska jest mi edukacja. Wierzę, że to ona daje rodzicom siłę. Może dlatego w Spacerówce od samego początku dzieje się tak wiele. Warsztaty, konsultacje, zajęcia. Aktualny kalendarz zajęć jest dostępny pod adresem http://spacerowkawarsztaty.pl/

Zdecydowanie fajne miejsce

Spacerówka ma na siebie wizję, ma klimat, jest otwarta na wszelkie lokalne inicjatywy i, co najważniejsze, czuć tam radochę z twórczego działania. A takie miejsca lubię najbardziej! Także, kochani rodzice: na spacer i do Spacerówki!

Spacerówka
ul. Podchorążych 71/1
Warszawa

 

 

Warto wiedzieć: Ten post NIE jest sponsorowany.

 

 

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here