SPACER PO SIELCACH WOKÓŁ BOBROWIECKIEJ 10 – FOTORELACJA

0
561

W samo południe, 4. czerwca, na rogu Chełmskiej i Bobrowieckiej rozpoczęliśmy nasz edukacyjny SPACER PO SIELCACH. Wydarzenie zorganizowane było we współpracy z firmą Spectra Development, która zrealizowała inwestycję mieszkaniową przy Bobrowieckiej 10. Pogoda nam dopisała, uczestnicy przyszli uśmiechnięci i zaciekawieni. Idealne warunki do zwiedzania 🙂

Sielce po kwadracie

Nasza trasa spaceru obejmowała ulicę Chełmską, Park Sielecki, ulicę Ludwiżanki i oczywiście ulicę Bobrowiecką. Było trochę o historii Sielc i trochę o stanie obecnym. Czy wiedzieliście, że:

  • na Sielcach jeszcze nie tak dawno z powodzeniem hodowano jedwabniki i wyrabiano jedwab – stąd nazwę wzięła przylegająca do Bobrowieckiej ulica Jedwabnicza?
  • w centrum Sielc jest prawdopodobnie jedyne miejsce w całej Warszawie, gdzie krzyżują się ulice małżonków – Barbary Ludwiżanki i Władysława Hańczy?
  • ulubioną rozrywką młodych w Parku Sieleckim było kiedyś wspinanie się po słupie wysmarowanym masłem na którego szczycie stała …flaszka 🙂 ?
  • na Sielcach jest centrum handlowe z lat 90-tych w którym kiedyś kręcono prawie wszystkie filmowe i serialowe sceny ukazujące polskie „prosperity”?

 

Niemy świadek historii

Na chwilę zatrzymaliśmy się również przy Czarnej Olszy. To pomnik przyrody usytuowany w samym środku inwestycji przy Bobrowieckiej 10. Czy wiecie, że to drzewo ma aż 200 lat? W czasie powstawania okalających ją apartamentowców, olcha wymagała specjalnej opieki, a odpowiednie inspekcje co tydzień sprawdzały, czy ma odpowiedni poziom nawodnienia i skład gleby. Dziś prezentuje się naprawdę okazale i aż dziw bierze, że ma aż tyle lat i była świadkiem tak wielu wydarzeń z historii Mokotowa.

czarna olsza

Polecamy:

 

Inwestycja

Jeśli jesteście zainteresowani tą oryginalną i elegancką inwestycją, to odsyłam Was do strony na której można więcej poczytać o całym projekcie i poszczególnych dostępnych mieszkaniach:

bobrowiecka10.pl

My ze swojej strony dziękujemy wszystkim uczestikom jak również firmie Spectra Development za możliwość przeprowadzenia tego spaceru. Do zobaczenia wkrótce!

Ania z Dzień Dobry Mokotów
i Ania z Dzień Dobry Praga
(licencjonowany przewodnik po Warszawie)

Post powstał we współpracy z Agencją Emmerson oraz firmą Spectra Development. Jeśli chcesz zapoznać się z zasadami współpracy z moim blogiem, zajrzyj TU.

 

 

 

 

 

 

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here