Słuszna Strawa to miejsce, w którym zamówicie wegańskie jedzenie z różnych stron świata (Bliskiego Wschodu, Białorusi, Erytrei, Konga, Meksyku i Jamajki). Brzmi interesująco? Czytajcie dalej, bo będzie jeszcze ciekawiej.

Większość osób pracujących w Słusznej Strawie to uchodźcy i migranci. Do kolektywu zgłaszają się osoby, które szukają zatrudnienia, przyjaznej społeczności i bezpiecznego miejsca, wolnego od dyskryminacji i rasizmu. Sami o sobie mówią, że „zmieniają świat od kuchni”. Przygotowują tu dla Was jedzenie według swoich domowych przepisów, które są częścią ich najlepszych wspomnień z miejsc, z których musieli wyjechać.

To dzięki nim spróbowałam pierwszy raz w życiu tamales, czyli nadziewanego ciasta kukurydzianego, o którym tak często czytałam w wielu książkach, których akcja rozgrywała się w Meksyku. Trafiłam również na pyszny jamajski pudding z batata, arabską sałatkę buraczaną i białoruski kulicz. Menu zmienia się codziennie, więc warto zaglądać na stronę Słusznej Strawy na Facebooku.

Słuszna Strawa
https://www.facebook.com/slusznastrawa/

Oprócz jedzenia możecie tu również skorzystać z konwersacji językowych
(na razie jest to francuski, arabski, niemiecki i hiszpański). W planach są również konsultacje w języku rosyjskim. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu online lub na świeżym powietrzu w Zaczarowanym Ogrodzie na Jazdowie. Cena zależy od możliwości finansowych uczestników (możliwy jest także barter).

Polecamy:

Słuszna Strawa jest częścią fundacji Splot Społeczny. Tutaj migranci dostają również wsparcie w nauce języka i pomoc w rozwiązywaniu problemów urzędowych i prawnych. W planach jest również własny sklep, restauracja i centrum społeczne.

By móc nadal działać w atmosferze równości i by osoby czekające na legalizację swojego pobytu w Polsce nie straciły źródła utrzymania Słuszna Strawa potrzebuje wsparcia. Co możecie zrobić? Oczywiście kupować obiady w Słusznej Strawie, ale też zamówić catering, zostać wolontariuszem kolektywu lub wpłacić darowiznę na jego konto. Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.

Możecie zamówić jedzenie z dostawą (15 zł) lub odebrać je osobiście. Adres:
Słuszna Strawa
ul. Żuławskiego 4/6, Warszawa

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here