sklep socjalny

Pierwszy sklep socjalny otwarto w Warszawie przy ulicy Modzelewskiego 71 na Mokotowie. Mogą tu robić zakupy osoby o niskich dochodach, bo ceny są o połowę niższe niż rynkowe.

Sklep socjalny Spichlerz powstał dzięki fundacji Wolne Miejsce, która wydaje również specjalne skierowania umożliwiające zrobienie zakupów w sklepie. Nie ma ustalonych progów dochodowych uprawniających do uzyskania oświadczenia. Są one wydawane na podstawie indywidualnej rozmowy z zainteresowanym. Skierowanie można również dostać w Ośrodkach Pomocy Społecznej.

W asortymencie sklepu znajdziecie produkty spożywcze, owoce, warzywa oraz chemię gospodarczą. Na niektóre artykuły obowiązują limity sprzedaży.

Na miejscu można również odpocząć w przy kawiarnianym stoliku. Lokal został przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Pierwszy w Polsce sklep socjalny fundacji Wolne Miejsce powstał w Katowicach. W tym roku mają postać kolejne m.in. na Pradze.

Polecamy:

Partnerem całej akcji jest sieć sklepów Top Market. Celem projektu jest pomoc najuboższym oraz ograniczenie marnowania żywności.

Spichlerz jest otwarty na współpracę z właścicielami sklepów i hurtowni oraz dystrybutorów produktów spożywczych. Fundacja Wolne Miejsce chętnie odbierze lub odkupi za niewielką kwotę pełnowartościowe produkty spożywcze z krótką datą przydatności do spożycia. Kontakt do fundacji dostępny jest TUTAJ

Spichlerz Sklep Socjalny
ul. Modzelewskiego 71

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here