skandynawskie jedzenie nad wisłą

Jeśli wróciliście z wakacji i już tęsknicie za wodą, wiatrem we włosach i pyszną rybką, to mam dla Was na to doskonała receptę. Restauracja Makrell powinna ukoić Waszą tęsknotę. Makrell to skandynawskie jedzenie nad Wisłą. I to dosłownie, bo restauracja znajduje się przy Bulwarach Wiślanych na Barce Wynurzenie . Powiem więcej, jeśli chodzi o ryby jest tu nawet lepiej niż nad morzem, gdzie z powodu zakazu połowów z rybą w tym roku było naprawdę kiepsko.

makrell - skandynawskie jedzenie nad wisłą

Makrell to przede wszystkim grillowana makrela z różnymi dodatkami, ale zjecie tu też frytki z krewetkami, matjasa od Sztuki Śledzia i burgery wołowe (oraz oczywiście burgery z grillowaną lub wędzoną makrelą).

skandynawskie jedzenie nad Wisłą

Jakiś czas temu załapałam się jeszcze na frytki ze śledzia, ale na razie nie są one dostępne w menu z powodu zakazu połowów. Wpisuje się to w skandynawską kulturę, która łączy w sobie szacunek do produktów, sezonowość i tradycyjne techniki. grillowania wykorzystywany jest grill opalany drewnem a dania podawane są w prostej formie na papierowych talerzykach, więc jeśli szukacie czegoś bardziej wyrafinowanego, to nie jest ten adres. Tu liczy się przede wszystkim smak, ale żeby nie było – jedzenie prezentuje się bardzo apetycznie.

Makrell znajdziecie w kultowym miejscu na mapie nadwiślańskich atrakcji, czyli na Barce Wynurzenie, gdzie możecie spróbować m. in. kraftowych piw z browaru Raduga albo wypić przepyszną lemoniadę z mango.

Jedzenia z restauracji Makrell możecie również spróbować w każdy weekend na Nocnym Markecie na peronach nieczynnego dworca Warszawa Główna Osobowa przy Towarowej 3.

Polecamy:
skandynawskie jedzenie nad Wisłą

Makrell Nordic Cuisine, Barka Wynurzenie
Bulwar gen. Pattona, Warszawa

A po jedzeniu możecie przeprawić się promem na drugą stronę Wisły.Link znajdziecie TUTAJ.

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here