Sexy Duck – dziwna nazwa, dobra włoska kuchnia.

0
598
włoska kuchnia domowa

Restauracja przy Placu Konstytucji serwuje domową kuchnię włoską. Jej jedynym mankamentem jest obsługa mierząca się z natłokiem klientów. Poza tym smacznie i może być niedrogo, jeśli skorzystamy z którejś z promocji. Niedawno otwarta włoska restauracja w sercu MDM’u ma dość egzotyczną nazwę, która raczej nie sugeruje, że możemy w niej zjeść dania ze słonecznej Italii. A takie właśnie serwuje to miejsce – i jak zapewnia obsługa – jest to tradycyjna, domowa, kuchnia włoska. I okazuje się, że w Sexy Duck można zjeść naprawdę smacznie. Specjalnością tego miejsca jest typowa włoska pizza, na cieniutkim cieśnie z nielicznymi dodatkami. Ale nie znajdziemy tutaj dwóch stron w menu zapełnionych spisem wariacji z pieca. Pizz do wyboru jest siedem. I każda z nich jest godna uwagi. Poza tym w karcie znajdziemy wybór past i dań głównych – mięs i ryb. Zupę można zjeść za niecałe 9 zł, pizze i dania główne zaczynają się od 24 zł.

kuchnia włoska lunch krem z pomidorów


kuchnia włoska lunch danie główne

Do tej pory Sexy Duck nie narzeka na brak klientów. Zapełnione stoliki na zewnątrz to codzienny widok, nawet w godzinach wczesnego popołudnia. Zapewne jest to efekt codziennej, innej oferty lunchowej, w skład której wchodzi zupa, danie główne i deser lub lemoniada. Cena jedyne 18.80, czyli bardzo przystępnie, zwłaszcza jak na centrum Warszawy i sporą konkurencję w okolicy. A porcje w zestawie lunchowym są tradycyjnych rozmiarów, no może poza deserem, więc wychodzi się sytym. W efekcie zestawy lunchowe, które obowiązują do godz. 16.00 zazwyczaj po 14.00 są już wyprzedane. Codzienne menu znaleźć można na profilu FB restauracji. 

Dodatkowo Sexy Duck codziennie oferuje promocję na inne danie – raz pizzę, raz makaron, czasami danie główne. Ceny promocyjne zaczynają się od 15 zł, czyli rzeczywiście jest w czym wybierać.

Polecamy:

zestaw lunchowy

W karcie znajdziemy także tradycyjne włoskie desery, choćby panna cottę. Do posiłku możemy zamówić wino oraz piwo, także kraftowe.

kuchnia włoska lunch deser

Sama knajpa jest całkiem sporych rozmiarów, stoliki znajdziemy na parterze, a na piętrze jest duża sala z kanapami. Do Sexy Duck można przyjść z dziećmi – co prawda nie ma dla nich w środku specjalnych atrakcji, ale restauracja zachęca niedzielną promocją – do zamówionego dania głównego, dziecko je gratis. W menu, co zawsze mnie zadziwia, jako danie dziecięce figurują nugetsy z frytkami, ale można wybrać coś innego z karty. W restauracji dostępne jest krzesełko niemowlęce, ale niestety tylko jedno.

sexy duck_5

sexy duck_4

Najwięcej niedogodności podczas mojej wizyty nastręczała mi obsługa. Jedna osoba nakrywa stolik, ale zamówień nie przyjmuje. Inna przynosi dania, ale zamówienia nie odbierała, więc nie wie komu podać jaki talerz. A wszyscy niestety robią tzw. puste przebiegi, czego efektem są brudne naczynia na stole.

Generalnie jednak Sexy Duck jest godna polecenia. Zjeść można naprawdę dobrze.

Sexy Duck
pl. Konstytucji 3
http://www.fb.com/sexyduckvarsavia

Godziny otwarcia:

pon.-czw.: 12:00 – 23:00, pt.-sob.: 12:00 – 00:00, nd.: 12:00 – 23:00

Sexy Duck Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here