Ryba Bez Ości

0
294

Jest na Hożej takie miejsce, malutkie, maciupeńkie, „niczym łupinka orzecha”, w którym ryba gra główną rolę. Zasmakować tam można w matjasie prosto z Holandii, bramie i pstrągu z lokalnej wędzarni.

Ryba w bułce, pasta rybna, sałatka ziemniaczana z rybą i zupa rybna. To stałe menu lokalu Bez Ości. Wchodząc do środka oczami wyobraźni można się przenieść do nadmorskiej miejscowości, opuszczonej przez turystów, trochę opuszczone po sezonie. Jest minimalistycznie i przytulnie jednocześnie, a czas płynie własnym rytmem. Bez Ości nie przypomina klasycznych rybnych knajp, a raczej nowoczesne, skandynawskie bistro.

Bez Ości

Wpadłam tam na lunch. W zestawie za 20 zł dostałam zupę rybną na pomidorach i wybraną rybę w bułce. Zupa była smaczna, nie tak bardzo rybna jak zdarzało mi się jeść, co myślę jest jednak plusem tego miejsca. Mało kto chyba jest w stanie zjeść dwudaniowy mocno rybny zestaw, zwłaszcza na lunch wyskakując w przerwie w pracy. Więc delikatna, pomidorowa zupa z dodatkiem ryby jest trafionym rozwiązaniem.

zupa rybna

Polecamy:

Zdecydowałam się na bułkę z bramą, której nigdy nie jadłam i z którą nigdy się wcześniej nie spotkałam w żadnej knajpie – ani sławnym Boston Porcie, ani w nadmorskich smażalniach. Moja bułka poza rybą miała w sobie jeszcze zestaw warzyw i sos chrzanowy. Całość smaczna, porcja wystarczająca, robi fajne wrażenie.

ryba w bułce

Poza zestawem lunchowym ryba w bułce kosztuje 10 zł. Zupa kosztuje 15 zł. W Bez Ości można też zjeść śniadanie, czyli bułkę z pastą rybną i jajo. Cena 10 zł.

Bez Ości było dla mnie bardzo miłym zaskoczeniem. Niewielka knajpka z bardzo fajnym klimatem i pomysłem. W okolicy ciężko znaleźć inne miejsce z dobrymi rybami w przystępnej cenie.

bez ości

Ja z pewnością będę tam wracać, chociaż po cichu liczę, że menu w Bez Ości będzie się co jakiś czas zmieniać – tak, żeby nie popaść w znudzenie. No i dodatkowy WIELKI plus ode mnie za kranówkę, którą można się częstować! 🙂

kranówka

Bez Ości
ul. Hoża 51
Otwarte: pn.- śr.: 8.00 – 19.00, czw.-sb.: 8.00-21.00

Bez Ości Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here