Lada dzień rusza nowe ciekawe miejsce na mapie Mokotowa. To Rozkminki – sfera eksperymentów, nauki i zabawy dla najmłodszych. Zaprosiły mnie do niego Blanka i Ania, pomysłodawczynie tego miejsca. 

Matma i fiza na wesoło

EZO, czyli Eksperymentuj – Zrozum – Oblicz, to metoda nauczania, którą założycielki Rozkminek będą uczyć dzieci matematyki oraz fizyki. W Rozkminkach nie będzie smutnej algebry ani geometrii. Będzie śmiech, doświadczenia, zagadki i zabawy. Dzieci będą też uczyć się programować na klockach LEGO WEDO. Ale to nie wszystko, co szykuje się w Rozkminkach!

Zumba po hiszpańsku i magik Luk

Oprócz przedmiotów ścisłych dla małych i trochę większych, dzieciaki będą mogły pouczyć się hiszpańskiego w czasie… tańca! Hiszpańskiego w ruchu uczy Sara, która pochodzi z Peru. Zumba, Salsa i Samba w rytm hiszpańskich słówek… Prawda, że brzmi zachęcająco?

A może Wasze dzieci fascynuje robienie różnych magicznych sztuczek? Będą wniebowzięte, jeśli zapiszecie je na jedyny w Warszawie warsztat iluzji, który poprowadzi Magik Luk. Podobno w czasie zajęć zdradza młodym adeptom tajniki swoich najsłynniejszych sztuczek! Jedyna okazja do tego, żeby legalnie pooszukiwać 😉

Nocowanki w Rozkminkach!

Rozkminki przeszły same siebie wpadając na ten pomysł. Raz na jakiś czas rozkminkowy dinozaur zaprosi dzieci do siebie na wspólną noc eksperymentów. Także, drodzy rodzice, jeśli już od dawna zbieraliście się, aby pójść do teatru lub do kina, a nie wiecie z kim zostawić dzieci na wieczór, to możecie przestać szukać. Rozkminki zapewniają kolację i śniadanie, a także moc twórczych i mądrych atrakcji. Prawda, że genialne?

Polecamy:

Co poza tym?

Aż trudno tu wszystko wymienić! Zajęcia umuzykalniające dla maluchów (Gordonki), warsztaty z chustonoszenia, rozkminkowe urodziny  to tylko część atrakcji dostępnych dla dzieci w Rozkminkach. Po prostu wejdźcie na ich stronę i sami zobaczcie, co i jak. A jeszcze lepiej przyjdźcie na dzień otwarty i bezpłatne zajęcia próbne, żeby poznać atmosferę tego nietuzinkowego miejsca. Ja jestem zachwycona!

Dzień otwarty i tydzień próbny

9 września, w sobotę, Rozkminki otwierają dla Was swoje drzwi! Będzie pokój zagadek, budowanie robotów, hiszpański targ (zakupy i gotowanie po hiszpańsku), eksperymenty z suchym lodem, wyzwania matematyczne, a także poczęstunek. Przychodząc na dzień otwarty można dostać również kupon uprawniający do dziesięcioprocentowego rabatu przy zapisach na zajęcia.

Dodatkowo,  przez cały tydzień po dniu otwartym będziecie mogli chodzić na zajęcia próbne ZA DARMO.

Szczegóły na stronie Rozkminek: rozkminki.com
lub na Facebooku facebook.com/rozkminkii

Adres:
ROZKMINKI
ul. Wita Stwosza 59a
Mokotów, Warszawa

(zobacz na mapie)

Poznaj Rozkminki i jej cudowne założycielki: Blankę i Anię

 

 

 

A TERAZ ROZWIĄZANIE ZAGADKI

Jeśli chcesz usmażyć trzy kotlety na dwóch patelniach w jak najkrótszym czasie, najpierw smażysz pierwsze dwa kotlety z jednej strony (pierwsza minuta). Później przekręcasz pierwszy kotlet na drugą stronę, a drugi kotlet zdejmujesz i kładziesz na patelni kotlet nr 3 (druga minuta). W trzeciej minucie zdejmujesz gotowy kotlet nr jeden, i smażysz na patelni drugą stronę kotleta nr 2 oraz drugą stronę kotleta nr 3. W ten sposób smażenie zajmie Ci zaledwie 3 minuty 🙂

[mapsmarker marker=”183″]

 

PS Ten post powstał przy wspólpracy z założycielkami Rozkminek. Jeśli chcesz wiedzieć więcej o zasadach publikacji na łamach bloga Dzień Dobry Mokotów, zajrzyj do zakładki współpraca. 

 

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here