Rano – piekarnia rzemieślnicza. W końcu trafiłam tu i ja. W ciemny zimowy dzień wybrałam się na Stalową, by spróbować chleba, o którym od jakiegoś czasu mówi cała Warszawa. No może z tą całą trochę przesadziłam, ale jakiś czas temu zrobiło się o tej piekarni głośno wśród miłośników dobrego, prawdziwego pieczywa.

Na Stalową wcale nie mam tak daleko, a poczułam się, jakbym przyjechała na wycieczkę do innego miasta. To miejsce ma potencjał. Piękne stare kamienice z cudnymi kutymi balustradami balkonów, ukryte podwórka i stare zabudowania fabryczne, tworzą niesamowity klimat. Trzymam kciuki za udaną rewitalizację, która czeka to miejsce w związku z rozbudową drugiej linii metra.

rano piekarnia

Rano to rzemieślnicza piekarnia, w której kupicie (i zobaczycie jak są robione i wypiekane) chleby na zakwasie. Przez wielki witryny już z ulicy widać blat do formowania chlebów i maszyny do wyrabiania ciasta. Do kupienia jest chleb z owsianką (12 zł), chleb żytni z kiełkami żyta (16 zł), chleb żytni z ziarnami (14 zł) i pszenny klasyk (12 zł). Można też zjeść brioszkę (5 zł) lub bostoka z konfiturą (7 zł). Ja trafiłam akurat na brioszki i były naprawdę doskonałe. Oprócz tego w zależności od dnia możecie też trafić na babkę czekoladową (8 zł), chałkę (10 zł) lub scones (6 zł).

Możecie wypić tu kawę z przelewu. Na miejscu jest też kilka stolików przy których możecie zjeść śniadanie. W ofercie jest tylko jedno, więc nie będziecie mieli problemu z wyborem. Śniadanie to jajko na miękko, ser gouda, masło i domowa konfitura z gospodarstw ekologicznych (18 zł). Dostępnych jest też kilka rodzajów kanapek np. z twarogiem, orzechami laskowymi i miodem (9 zł) lub z wędzoną ricottą i suszonymi pomidorami (11 zł).

Chleby z piekarni Rano można kupić w Mięsnym na Saskiej Kępie przy ulicy Walecznych 64. Serwują go też niektóre warszawskie restauracje i kawiarnie, m. in. Kieliszki i Krem. 

Polecamy:
rano piekarnia

Przyjeżdżajcie na Pragę spróbować pysznego chleba, a jeśli chcecie sprawdzić, co jeszcze ciekawego można tu zobaczyć (i zjeść) sprawdźcie wpisy Ani, naszej specjalistki od Pragi.

Rano Piekarnia Rzemieślnicza

Stalowa 47, Warszawa

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here