Przystawki przy Stawkach

0
263

Przystawki to taka trochę lepsza, trochę bardziej hipsterska stołówka, czyli miejsce w którym można zjeść domowy obiad. Świeży, codziennie inny, przygotowywany na miejscu. Ale czy smaczny? Ciężko stwierdzić, bo kucharz Przystawek to człowiek z tych, co boi się przypraw.

Znam tę szkołę, że lepiej nie doprawić niż przesadzić z przyprawami, bo wtedy można trafić w gusta większej liczby osób. Ale jakoś o tyle o ile w przypadku teściowej czy innej cioci można taką strategię puścić mimo chodem, to jednak w przypadku zawodowego gotowania jest to trudne. Bo cóż innego wyróżnia knajpę jak nie dobre jedzenie? A dobre znaczy świeże i doprawione. Bo namiętne posypywanie wszystkiego co się ma na talerzu pieprzem i solą jest trochę bezsensowne.

Ale mimo to w Przystawkach jest całkiem spory ruch. Być może fajne wnętrze w stylu lat 50-tych. przyciąga tu ludzi z pobliskich biurowców i mieszkań.

Polecamy:

Zestaw lunchowy (zupa + drugie danie) to koszt 20 zł, z kartą stałego klienta 17 zł. W weekendy Przystawki zachęcają do obiadu rodziny dodając deser gratis – jeśli zamawiamy minimum 3 zestawy.

Zamówiłam więc obiad, z zupą z warzyw, bakłażanem z dodatkami.

A na koniec rozpieściłam się ciastem marchewkowym, które było bardzo dobre 🙂

W wersji mięsnej, kotlet schabowy w sezamie.

Fajnym pomysłem jest dodawanie do zamówienia sentencji na małych karteczkach, które – jeśli szczególnie przypadną nam do gustu – można zabrać ze sobą.

Nie wiem jak Przystawkom będzie szedł biznes, gdy w maju otworzy się nowy Bar Gdański, ale jeśli jednak polubią się z cudownym światem przypraw, to mogą się dalej rozwijać. Jeśli nie? Sama nie wiem….

PrzyStawki
ul. Stawki 3
Otwarte: Pn. – Nd.: 10.00 – 21.00

Przystawki Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here