Przed nami pierwszy wiosenny weekend – choć chyba wiosenny głównie w teorii. 😉 Pewnie z powodu tej kalendarzowej wiosny w najbliższych dniach zaplanowano tak dużo wydarzeń w plenerze. Tym razem mam dla Was propozycje kiermaszy wielkanocnych, praskich spacerów i kilu warsztatów dla dzieci.

WYDARZENIA KILKUDNIOWE

Żarcie Na Kółkach

sobota-niedziela, godz. 12.00-20.00, PGE Narodowy

Jeśli chcecie poczuć, że przyszła już wiosna wybierzcie się na pierwszy w tym roku zjazd food trucków. Na błoniach Stadionu Narodowego będzie można wybierać z pośród 100 propozycji kuchni z całego świata.

Polecamy:

Więcej o wydarzeniu

Spektakl dla dzieci „Wiatr pustyni”

sobota-niedziela, godz. 18.00-19.30, Kępna 6

Wydarzenie dla rodziców z dziećmi – spektakl muzyczny, opracowany na podstawie sufickiej przypowieści. Spektakl odbywa się z wykorzystaniem ręcznie robionych masek, kostiumów, lalek i kukieł, a także granej i śpiewanej na żywo perskiej muzyki. Wydarzenie składa się z 40 minutowego spektaklu i krótkich warsztatów. Obowiązuje rezerwacja miejsc TUTAJ

Więcej o wydarzeniu

 

SOBOTA, 24 MARCA 2018

Kaziuk Praski

sobota, godz. 9.00-20.00, plac przed Bazyliką Najświętszego Serca Jezusowego, ul. Kawęczyńska 53

Wielkanocny jarmark, na którym będzie można kupić rękodzieło (m.in. palmy wileńskie, pisanki, wyroby z wikliny), a także wziąć udział w okołoświątecznych warsztatach. Oprócz tego podczas jarmarku zaplanowano występy muzyczne, spektakle teatralne i zabawy dla dzieci.

Więcej o wydarzeniu

Spotkanie Wielkanocne na Placu Szembeka

sobota, godz. 12.00-15.00, plac Szembeka

Kolejny kiermasz wielkanocny – tym razem na Pradze-Południe. W programie zaplanowano wspólne zdobienie ogromnego jajka, animacje i warsztaty oraz tradycyjny, wielkanocny poczęstunek.

Więcej o wydarzeniu

Spacer „Praga po żydowsku”

sobota, godz. 15.00-17.00, początek przy Pomniku Praskiej Kapeli Podwórkowej (róg ul. Kłopotowskiego i ul. Floriańskiej)

Praga to dzielnica, w której pozostało wiele śladów po jej dawnych mieszkańcach – Żydach. Podczas spaceru dowiecie się m.in. gdzie jeszcze po wojnie stała synagoga, gdzie pozostały ślady po żydowskich fabrykach i co znajdowało się kiedyś w budynku Teatru Baj.

Więcej o wydarzeniu

 

NIEDZIELA, 25 MARCA 2018

Czar Aut PRL

niedziela, godz. 12.00-18.00, Muzeum Warszawskiej Pragi, ul. Targowa 50/52

Szykuje się naprawdę fajne wydarzenie – zjazd starych samochodów, połączony z tematycznymi zabawami i konkursami dla dzieci. Podczas imprezy będziecie mogli zobaczyć z bliska samochody wyprodukowane w państwach komunistycznych do 1989 roku. A wszystko to na klimatycznym podwórku Muzeum Warszawskiej Pragi.

Więcej o wydarzeniu

Spacer „Legendarne knajpy Pragi”

niedziela, godz. 13.00-15.00, początek przed bramą prowadzącą na bazar Różyckiego od strony ul. Targowej

Jeśli chcecie się dowiedzieć jak wyglądało życie knajpiane w powojennej Warszawie, to przyjdzie koniecznie na ten spacer. Podczas wydarzenia dowiecie się m.in. gdzie na Pradze serwowano najlepsze wuzetki, gdzie można było wpaść na najlepsze kanapki i w której knajpie obsługiwał najlepszy kelner Europy.

Więcej o wydarzeniu

Spacer „PRL na Pradze”

niedziela, godz. 15.00-17.00, początek przy Misiach (Al. Solidarności)

Niedziela zapowiada się słonecznie więc dlaczego nie spędzić jej całej na spacerach? 😉 Tym razem mam dla Was propozycję spaceru szlakiem PRL-u na Pradze. Na trasie zobaczycie m.in. stare murale reklamowe, PRL-owskie osiedla oraz powstałe po wojnie nowe centrum dzielnicy. Trasa poprowadzi ulicami: Sierakowskiego, Okrzei, Jagiellońska, Kępna, Targowa, Kijowska

Więcej o wydarzeniu

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here