Całkiem niedawno, w sercu mokotowskiego Mordoru otworzyło się miejsce z zupełnie innej bajki! Pomiędzy szklanymi biurowcami powstało kolorowe i radosne Przedszkole Dwujęzyczne For Fun.

Skąd o tym wiem?

Niedawno poznałam Kasię – współzałożycielkę tego przedszkola. Poznałam, to mało powiedziane! Ja po prostu zobaczyłam ją w akcji! To było w czasie konferencji „Forum Przedsiębiorczych Mam” na której przedszkole For Fun zapewniało opiekę i zabawę maluchom, które przyszły na to wydarzenie wraz z rodzicami. Dzieciaki pod opieką kadry z przedszkola Kasi bawiły się świetnie. W czasie prelekcji siedziały w skupieniu zajmując się pracami manualnymi, a w czasie przerw, prowadzone przez panią Kasię, tańczyły, śpiewały i przechodziły przez kolorowe tunele. Dzięki temu ja w spokoju mogłam uczestniczyć w konferencji i słuchać kolejnych wystąpień Przedsiębiorczych Mam. Dlatego właśnie, kiedy Kasia zaprosiła mnie do współpracy, zgodziłam się bez wahania.

 

Jakie są atuty przedszkola?

Jeśli pracujesz w obszarze Służewca Przemysłowego, cztli tzw. Mordoru, to przede wszystkim lokalizacja. Ile czasu zajmuje Ci dojazd do pracy? Pół godziny? Godzinę? Ten czas możesz spędzać z dzieckiem! Poza tym, pewnie wiesz, dzieci czasem chorują. Zdarza się, że w środku dnia pociecha dostaje gorączki i bardzo Cię wtedy potrzebuje. Wyobrażasz sobie w takiej awaryjnej sytuacji jechać po córkę czy syna przez całe miasto? Ta godzina może wtedy dla dziecka trwać całą wieczność.

Unikalne podejście do dziecka

Kasia na stronie przedszkola pisze: Bierzemy to, co najlepsze, z uznanych nurtów pedagogicznych, ale nie trzymamy się rygorystycznie żadnego z nich. Stawiamy na podążanie za dzieckiem, jego indywidualnym charakterem i potrzebami. Robimy wszystko, aby dzieci czuły się u nas szczęśliwe i bezpieczne. Elastycznie reagujemy na każdą sytuację. – I takie podejście mi również najbardziej odpowiada. Każde dziecko jest inne i potrzebuje innego podejścia, a czasem również wyczucia chwili. U nauczycieli przedszkolnych bardzo sobie cenię tę wrażliwość właśnie.

Akcja koncentracja, czyli stylowe przedszkole

Kiedyś uważano, że im w przedszkolu jest bardziej kolorowo, im więcej misiów, lalek i kolorowych tapet, tym lepiej. A Kasia mówi „nie” temu estetycznemu przepychowi.  Dziecko nie może być bombardowane bodźcami estetycznymi na każdym kroku. Pomieszczenia w przedszkolu są przytulne, ale przestrzenne i jasne. Wzbudzają tym samym dziecięcą kreatywność i wspomagają koncentrację.

Jakie wartości i zasady w For Fun?

  • praca nad wiarą we własne możliwości i poczuciem sprawczości u dziecka – poprzez oddawanie mu inicjatywy w tak wielu sprawach, jak to tylko możliwe.
  • stworzenie dzieciom możliwości wszechstronnego rozwoju, poprzez propozycję szerokiego spektrum zajęć
  • dwujęzyczność – jednoczesna komunikacja w języku polskim i angielskim
  • zachęcanie dziecka do samodzielności – np. poprzez możliwość samodzielnego komponowania śniadań i podwieczorków z przygotowanych produktów
  • kształtowanie nawyku ruchu – codzienne spacery, minimum dwie godziny ruchowych zajęć ogólnorozwojowych dziennie

Koszty

Na pewno interesuje Was jakie są koszty posłania dziecka do takiego prywatnego przedszkola. Takie też było moje pierwsze pytanie do Kasi. Otóż miesięczne czesne w przedszkolu to koszt 1350 zł. Przyznacie, że to nie jest wygórowana cena biorąc pod uwagę, że obejmuje: pobyt, całodzienną opiekę i edukację, zajęcia z native speakerem, rytmikę, zajęcia ruchowe, terapię ręki w grupach, elementy integracji sensorycznej, bajkoterapię i laboratorium przedszkolaka.

Więcej informacji na stronie

for-fun.eu

 

oraz na Facebooku:
https://www.facebook.com/przedszkole.for.fun/

 

Przedszkole Dwujęzyczne „For Fun”
ul. Domaniewska 37a
Warszawa

 

Ten post powstał we współpracy z Przedszkolem „For Fun”. Jeśli Ty też jesteś zainteresowany współpracą ze mną na łamach bloga „Dzień Dobry Mokotów”, zapraszam do zakładki współpraca

 

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko nejciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here