Nagle zrobiło się cieplutko. Przed nami kilka świątecznych dni, więcej czasu i więcej jedzenia 😉 . A może by tak czasami wstać od stołu i pójść na spacer? Oto nasze propozycje.

Warszawskie parki

Mamy ich w Warszawie aż 79. Po lewej i prawej stronie Wisły. O tych, naszym zdaniem najpiękniejszych, przeczytacie TUTAJ i TUTAJ.

Park Orlicza-Dreszera

Łosiowe Błota

Torfowiskowy rezerwat przyrody położony w Lesie Bemowskim na terenie gminy Stare Babice. Możecie tu spotkać dziki, sarny, lisy, ptaki wodno-błotne i oczywiście łosie.
Mapa dojazdu LINK.

propozycje spacerów po Warszawie

Ogród Botaniczny PAN w Powsinie

Tu właśnie kwitną przylaszczki, krokusy i przebiśniegi, czyli pierwsze zwiastuny wiosny. Wszystkie szczegóły dotyczące godzin otwarcia i biletów znajdziecie TUTAJ.
Mapa dojazdu LINK.

Polecamy:
propozycje spacerów po Warszawie

Mazowiecki Park Krajobrazowy

Park zajmuje lesiste pasmo ciągnące się równolegle do doliny Wisły w południowo-wschodniej części Warszawy. Większość powierzchni zajmują lasy iglaste, zachowały się tu również torfowiska, m.in. Bagno Całowanie.
Mapa parku i ścieżki dydaktyczne LINK.

Skarpa Warszawska

Ten spacer może być naprawdę długi. Na pewno wystarczy, żeby spalić świąteczny sernik. Skarpa to najbardziej charakterystyczny naturalny element ukształtowania terenu Warszawy. Ciągnie się wzdłuż Wisły przez całą Warszawę. Od Parku Młocińskiego, przez Las Bielański, rejon Cytadeli i Starego Miasta, Powiśle, Park Rydza-Śmigłego, Agrykolę, Łazienki, Park Arkadia i Królikarnię oraz Las Kabacki. To co, podejmujecie wyzwanie?

propozycje spacerów po Warszawie
Widok na Królikarnię

Boernerowo

Stara i spokojna dzielnica willowa na Bemowie. W latach międzywojennych powstało tu Osiedle Łączności dla pracowników Ministerstwa Poczt i Telegrafów. Wciąż można poczuć jego klimat spacerując cichymi uliczkami osiedla.

Osiedle Jazdów

27 uroczych drewnianych domków prawie w samym centrum Warszawy. Powstało jako pierwsze osiedle mieszkaniowe w powojennej Warszawie. Więcej o tym miejscu przeczytacie TUTAJ.

Osiedle Przyjaźń

Kolejne osiedle na Bemowie o niepowtarzalnym klimacie. Drewniane domki wśród zieleni powstały dla budowniczych Pałacu Kultury i Nauki. Były to pawilony hotelowe dla robotników i domki jednorodzinne dla kadry kierowniczej. Obecnie jest to osiedle akademickie.
Mapa dojazdu LINK.

Morysin

Wszyscy znamy Wilanów, ale tuż obok znajduje się przepiękny i tajemniczy rezerwat przyrody, który kiedyś był romantycznym parkiem rodziny Potockich a jeszcze wcześniej pełnił rolę zwierzyńca Wilanowa. Więcej o tym bardzo ciekawym i zapomnianym miejscu przeczytacie TUTAJ.

Możecie też skorzystać z Zielonej Mapy Warszawy, na której znajdziecie „zielone przystanki”, czyli takie, które znajdują się przy ciekawych przyrodniczo miejscach takich jak parki, lasy czy parki krajobrazowe.

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here