Czas pomyśleć o wakacjach. Jak zapewnić dzieciom atrakcyjny i bezpieczny czas w letnie miesiące? Mamy dla Was zestawienie najciekawszych półkolonii w Warszawie. Dzieci będą się dobrze bawić a Wy będziecie spokojni, że są w dobrych rękach.

Półkolonie z eksperymentami i Laboratorium Slime – Mały Inżynier

W te wakacje Mały Inżynier przygotował dla dzieci jeszcze więcej możliwości rozwijania szarych komórek atmosferze dobrej zabawy. Nowe, ciekawe propozycje to m. in.: robotyka z najnowszym zestawem Lego Mindstorms Wynalazca Robotóow, programowanie Minecraft JavaScript i Python, Eksperymenty Eko(to)logiczne i Laboratorium Slime II. Oprócz fascynujących zajęć organizator zapewnia codzienne wyjścia na dwór, trzy pyszne posiłki i niezapomniane przeżycia. Możliwość realizacji Bonu Turystycznego.

Mały Inżynier, LINK

Półkolonie Akademia YouTube i Minecraft w MindCloud

Na półkoloniach Akademia YouTube dzieci nauczą się podstawowych umiejętności młodego YouTubera takich, jak np. montaż. Będą tworzyć tutoriale, skupią się na dobrych miniaturkach, stworzą challange pracując na greenscreenie. Jeśli nie YouTube to może Minecraft? W grze dzieci odkryją ekscytujące scenariusze zajęć dotyczących wielu dziedzin. Takiego Minecrafta jeszcze nie było! W programie również wycieczki do kina, na kręgle i inne atrakcje. MindCloud, LINK

Polecamy:

MALI ZDOBYWCY – Letnie półkolonie sportowo – wspinaczkowe w Camp4

Camp4 zaprasza dzieci w wieku 7-14 lat na przygodę sportowo-wspinaczkową. Organizatorzy nie wymagają umiejętności wspinaczkowych. Podczas zajęć dziećmi będzie opiekować się doświadczona kadra. W ofercie gry i zabawy na boisku sportowym, atrakcje wspinaczkowe (bouldering, zawody wspinaczkowe, park linowy, pokonanie mostu linowego, zjazdy na linie alpinistycznej, nauka węzłów), zabawy na świeżym powietrzu, gry i zabawy terenowe, turnieje sportowe, wyżywienie (drugie śniadanie, obiad, podwieczorek, napoje).

Camp4, LINK

Półkolonie żeglarskie nad Zegrzem z Forsail Kids

Półkolonie żeglarskie Forsail Kids to połączenie zdrowego, aktywnego trybu życia z rozwijaniem pasji, umiejętności socjalnych (współpraca w załodze) oraz szacunku dla środowiska. Żeglarstwo przez swój charakter łączy te wszystkie aspekty, a dodatkowe zajęcia takie, jak szkolenie z pierwszej pomocy i zasad bezpieczeństwa nad wodą, pokazy Profersora Pytalskiego prezentującego zjawiska fizyczno-chemiczne (np. skąd się bierze wiatr), zajęcia w języku angielskim, gry zespołowe i zabawy na świeżym powietrzu, powodują, iż te półkolonie dostarczą dzieciom wielu pozytywnych motywacji do rozwoju i fantastycznego spędzania czasu. Organizator zapewnia wyżywienie w ciągu dnia: drugie śniadanie, obiad i podwieczorek oraz wodę przez cały dzień.

Forsail, LINK

Taneczne półkolonie w Hakiel Akademia Tańca

Taneczne półkolonie w Hakiel Akademii Tańca to pięciodniowa podróż do świata tańca, połączona z fantastyczną zabawą i mnóstwem atrakcji. Uczestnicy poznają różne style taneczne oraz liczne układy choreograficzne, które doskonale wypływają na ogólną sprawność ruchową. Ostatniego dnia półkolonii podczas Uroczystej Gali Tanecznej dzieci zaprezentują nabyte umiejętności oraz stworzoną choreografię.

Hakiel Akademia Tańca, LINK

Półkolonie z programowaniem w Centrum Młodego Odkrywcy

półkolonie warszawa

Każdy dzień półkolonii, które organizuje Centrum Młodego Odkrywcy, to niesamowita przygoda pełna twórczych zabaw i interaktywnych projektów. Przewidziane jest wiele zajęć i zawodów sportowych, a także warsztatów plastycznych czy technicznych. Uczestnicy poznają podstawy programowania, podejmą wyzwania w grze Minecraft oraz przeprowadzą magiczne eksperymenty. Program tegorocznych półkolonii obejmuje dwie tematyki: „Zakodowani” oraz „Misja: Minecraft vs. Roblox”, które organizowane są na Żoliborzu, Woli oraz Białołęce.

Centrum Młodego Odkrywcy, LINK

Półkolonie z robotyką i Minecraftem w Planecie Robotów

półkolonie warszawa

Planeta Robotów zaprasza dzieci w wieku 6-12 lat na kreatywne półkolonie letnie. W
planach warsztaty z robotyki (na najnowszych zestawach od LEGO) i programowania
Minecraft, eksperymenty naukowe, animacje artystyczne oraz zabawy na świeżym
powietrzu. Organizator zapewnia opiekę 10 godzin dziennie, wyżywienie dostosowane do potrzeb najmłodszych, osobne scenariusze zajęć dla grup wiekowych 6-8 oraz 9-12 lat oraz małe grupy warsztatowe. Lokalizacje w Śródmieściu, na Pradze-Południe i Ursynowie. Możliwość wykorzystania Bonu Turystycznego.

Planeta Robotów, LINK

Półkolonie Odkrywcy Lasu z Tipikamp

półkolonie warszawa

Tu dzieci każdego dnia będą poznawać tajemnice leśnej krainy poprzez najlepszą zabawę i wyjątkowy program, który zapewni im niezapomniane wrażenia. Swobodna zabawa połączona z przygodowym programem to element, który wyróżnia półkolonie Tipikamp. Lokalizacja jak z indiańskich opowieści w Puszczy Kampinoskiej. Doświadczona, troskliwa kadra. Przyjaźń i przygoda. Aktywny program w lesie i wyzwania dla najstarszych uczestników. Zdrowa aktywność na świeżym powietrzu.
Tipikamp, LINK

Rysunek, malarstwo i grafika komputerowa z SealArt

półkolonie warszawa

W tym roku Szkoła Rysunku SealArt przygotowała dla was wiele nowości. Kursy będą prowadzone w kilku trybach od 28 czerwca, przez cały lipiec i sierpień. Warsztaty wakacyjne przeznaczone są dla najbardziej wymagających osób, które w jak najkrótszym czasie chcą nauczyć się rysunku a także dla tych, którzy chcą podszkolić swoje umiejętności w czasie wolnym. Częstotliwość zajęć pomaga w bardzo szybkim czasie opanować podstawowe techniki rysunku i malarstwa a także podnieść umiejętności osób zaawansowanych. Lokalizacja Bielany, Wilanów i Legionowo.

SealArt, LINK

Wakacje z Rozkminkami

W Rozkminkach dzieci aktywnie spędzą czas poznając tajniki programowania i robotyki, ciekawostki ze świata matematyki i fizyki, integrując się w grupie rówieśników, wzajemnie motywując i świetnie się bawiąc. Półkolonie wzbogacone są dodatkowymi zajęciami sportowymi oraz licznymi wycieczkami. Dzieci będą mogły pograć w siatkówkę, koszykówkę, badmintona, piłkę nożną. Organizatorzy zapewniają wyżywienie i opiekę od 8 do 17.

Rozkminki, LINK

Półkolonie z Fundacją RoRo i Pracownią Eksperymentu

Fundacja RoRo i Pracownia Eksperymentu przygotowała dla dzieci w wieku 6-10 lat aż 6 turnusów tematycznych – Pracownia Młodych Detektywów, Kosmiczna Misja, Pracownia Młodych Chemików, Łowcy Przyrody, W 5 Dni Dookoła Świata i Pracownia Zajęć Twórczych. Na dzieci czekają warsztaty tematyczne, ekscytujące zajęcia z eksperymentami, świetna zabawa i mnóstwo aktywności na świeżym powietrzu. Półkolonie RoRo i Pracowni to kameralne grupy, doświadczeni wychowawcy, opieka od 7:40 do 17:20 i pełne wyżywienie.

Fundacja RoRo, LINK

Półkolonie artystyczne w Białołęckim Ośrodku Kultury

Podczas pięciu dni na uczestników półkolonii w Białołęckim Ośrodku Kultury czekają zajęcia teatralne, aktorskie; bajkoterapia, drama i samoobrona z elementami WenDo. Wszystko po to, aby poprzez zabawę, twórczość i odgrywanie ról redukować napięcia związane z pandemią oraz jej skutkami oraz wypracowywać sposoby samoregulacji emocjonalnej. Dzieci mają zapewniony obiad i opiekę od 7:30 do 17:30.

Białołęcki Ośrodek Kultury, LINK

Wpis powstał we współpracy z wymienionymi instytucjami.

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here