Wakacje coraz bliżej i wielu rodziców zastanawia się, jak zorganizować dziecku nie tylko opiekę, ale również kreatywny i rozwijający czas. Nadciągamy z pomocą! Przejrzałyśmy dla Was wszystkie oferty półkolonii w Warszawie i wybrałyśmy najciekawsze propozycje. Każdy znajdzie coś dla siebie! Zaczynamy!

Półkolonie wspinaczkowe – Murall Summer Camp

Półkolonie dla dzieci w wieku 7-14 lat, które chcą rozpocząć przygodę ze wspinaniem lub doskonalić swoje umiejętności. Poza ścianką wspinaczkową w programie też basen, squash i zabawy na świeżym powietrzu. Organizatorzy zapewniają sprzęt wspinaczkowy, pełne wyżywienie (drugie śniadanie, obiad, podwieczorek, napoje) oraz opiekę od 8.30 do 17.30.

Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Polecamy:

Półkolonie muzyczne „Kuźnia Talentów”

Twoje dziecko lubi muzykę? Zależy Ci, aby poszerzyć jego horyzonty muzyczne? Na półkoloniach w Kuźni nauczy się śpiewać i tańczyć, pozna niespotykane instrumenty, zdobędzie pierwsze szlify aktorskie, nauczy się używać swojego ciała jako instrmentu oraz rozwinie umiejętności pracy w grupie. To propozycja dla dzieci od 5 do 10 lat. Lokalizacja w centrum Warszawy.

Fabryka Muzyki. Więcej informacji tutaj.

Półkolonie jeździeckie w stajni Best Horses

Półkolonie przeznaczone dla dzieci (od 5. roku życia) i młodzieży. Również dla tych, którzy nigdy wcześniej nie jeździli konno. W programie jazda konna (2 godziny dziennie), zajęcia teoretyczne, nauka prawidłowego i bezpiecznego zachowania w stajni, czynności porządkowe, opieka i karmienie koni. Organizatorzy zapewniają obiad i opiekę od 9 do 17.

Szczegółowe informacje znajdziecie tutaj.

„Tipi Kamp” – półkolonie na Dzikim Zachodzie

Półkolonie powstały z myślą o letniej „ewakuacji” dzieci z miasta na tereny leśno-wiejskie. Na tych półkoloniach dzieci odpoczną od zgiełku miasta, wyciszą się i odprężą na łonie natury. Zajęcia przeznaczone są dla grupy wiekowej 6-9 lat. Program oparty jest na metodyce zuchowej – uczestnicy poznają świat i rozwijają umiejętności poprzez zabawy w naśladowanie. Podczas zabaw stawiany jest nacisk na pracę grupową, rozwijanie wyobraźni i kreatywności dzieci. Organizator zapewnia transport z Bemowa, Młocin i Łomianek.

Tipi Kamp. Szczegółowe informacje znajdziecie tutaj.

Wakacje z Rozkminkami

Rozkminki to odlotowe półkolonie pełne fantastycznej zabawy i główkowania. Każdy tydzień zaskoczy Was innym, odjechanym tematem przewodnim, ale w żadnym z nich nie zabraknie mega rozkminiania: zagadek, łamigłówek, gier, ćwiczeń mózgu, zręczności i sprawności manualnej oraz umysłowej. Przykładowe zaplanowane aktywności to: budowanie wodnych robotów, nauka krzesania ognia, sianie własnych upraw, wycieczka do zajezdni tramwajowej i kurs pierwszej pomocy. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 5-10 lat. Organizatorzy gwarantują opiekę w godzinach 8.00-17.00 i trzy posiłki.

Rozkminki. Szczegółowe informacje znajdziecie tutaj.

Półkolonie „Kochamy Warszawę”

Podczas tych półkolonii dzieci będą miały szansę poznać bliżej Warszawę. Organizatorzy przygotowali pełen niespodzianek program. Wśród zaplanowanych atrakcji są m.in.: codzienne wycieczki po Warszawie, gra miejska, poranek muzyczny z akordeonem, rejs po Wiśle oraz warsztaty organizowane we współpracy z Muzeum Warszawy, Zamkiem Królewskim i Łazienkami. Do wyboru jest aż 9 tygodniowych turnusów, które będą się odbywały przez całe wakacje. Organizatorzy zapewniają pełne wyżywienie oraz opiekę od 8.00 do 17.30.

We love Warsaw. Szczegółowe informacje znajdziecie tutaj.


Półkolonie muzealno-artystyczne

Półkolonie będące niezwykłym tygodniem, wypełnionym sztuką, spacerami i ciekawymi plenerami. Zajęcia są doskonałym pomysłem na zaprzyjaźnienie dzieci z muzeami i nauczenie ich patrzenia na sztukę, inspirowania się nią i wykonywania własnych prac. W trakcie półkolonii dzieci odwiedzą m.in.: Muzeum Narodowe, Królikarnię, Łazienki Królewskie, Zamek Królewski i Zachętę. Podczas zajęć dzieci omawiają to co zobaczyły w poszczególnych muzeach, szkicują swoje pomysły oraz tworzą własne prace. Organizatorzy zapewniają opiekę od 8.45 do 16.45.

Flob a dob. Szczegółowe informacje znajdziecie tutaj.

Półkolonie z robotyką

Planeta Robotów zaprasza na półkolonie z kreatywną nauką, dobrą zabawą i mnóstwem przygód! Na czas wakacji przygotowane zostały interaktywne warsztaty z robotyki dla dzieci i młodzieży łączące naukę z zabawą w jedność. W programie znajdziecie państwo kreatywne budowanie z klocków LEGO, warsztaty z podstaw robotyki, szereg aktywności na świeżym powietrzu, zajęcia artystyczne i wyjścia do CNK oraz na kręgle. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 6-12 lat. Organizatorzy gwarantują opiekę w godzinach 8.00-18.00 oraz posiłki.

Planeta Robotów. Szczegółowe informacje znajdziecie tutaj.

Półkolonie z Małym Inżynierem

Półkolonie Małego Inżyniera, to 5-dniowe kursy z robotyką, elektroniką, eksperymentami i programowaniem. Pozostawią po sobie wiedzę zdobytą w sposób praktyczny oraz niesamowite wspomnienia dobrej zabawy i nawiązanych znajomości. Podczas proponowanych kursów w uczestnikach rozwijane jest zainteresowanie naukami ścisłymi, umiejętność kreatywnego rozwiązywania problemów oraz pracy zespołowej. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 5-15 lat. Organizatorzy gwarantują opiekę w godzinach 8.00-17.00.

Mały Inżynier. Szczegółowe informacje znajdziecie tutaj.

Półkolonie z eksperymentami na Mokotowie

Fundacja RoRo we współpracy z Pracownią Eksperymentu, zaprasza na półkolonie organizowane na warszawskim Mokotowie. Bazując na wieloletnim doświadczeniu w pracy z dziećmi przygotowany został ciekawy i inspirujący program półkolonii. Ekscytujące eksperymenty, kreatywne warsztaty muzyczne, stolarskie, plastyczne i sensoryczne, wycieczki, gra terenowa i dużo zabawy na powietrzu. Zajęcia organizowane dla dzieci w wieku 6-10 lat, w godzinach 7:40-17:20, od 1.07 do 9.08.

Fundacja RoRo, Pracownia Eksperymentu. Szczegółowe informacje znajdziecie tutaj.

Półkolonie kulinarne w Little Chef

Półkolonie pełne smaku, zabawy i ruchu! Kluczem będzie paleta kolorów: codziennie inny kolor jest motywem przewodnim. Zapowiada się ciekawie: Według tego klucza dzieci nie tylko będą gotować, ale będą się również w ten kolor ubierać. Półkolonie są dla kucharzy między 8 a 13 rokiem życia, nawet jeśli nigdy nie gotowali, ale chcą spróbować. W przerwach między gotowaniem: ciekawe wycieczki, spotkania z ekspertami, ruch i gry planszowe.

Little Chef. Więcej szczegółów znajdziecie tutaj.

Półkolonie teatralne z Teatrem Młyn

Gratka dla tych, którzy urodzili się dla sceny 😉 Zaprasza Teatr Młyn.
W programie – teatralna podróż w magiczne miejsca świata:
– gimnastyka wyobraźni na Dzikim Zachodzie
– spotkanie z muzykiem, nauka beatboksu i wokalne improwizacje w
dźwiękowym zamku na biegunie północnym
– aktorski warsztat postaciowania czyli, jak być prawdziwym kameleonem
w tropikalnej dżungli
– nauka grupowej choreografii piratów wypływających na głębiny oceanu
– a na wielki finał… spektakl: „W 20 minut dookoła świata”!
Gdzie: sala prób Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie, ul. Karasia 2
Dla kogo: dzieci i młodzież w wieku 8-12 lat

Teatr Młyn. Więcej szczegółów znajdziecie tutaj.

Mamy nadzieję, że te inspiracje będą dla Was pomocne, a dzieciakom zafundujecie miłe wspomnienia z lata w mieście. Wakacje nie są od tgeo, żeby się nudzić! Ahoj przygodo! 🙂

Wpis powstał we współpracy z wymienionymi placówkami.

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here