plaża na Białołęce

Do wakacji zostało parę dni, ale temperatura i atmosfera już jest. W powietrzu czuć lato i coraz bardziej ciągnie nas na plażę. 

Podobno wakacje to stan umysłu. I jeśli to prawda, to na pewno zdecydowanie łatwiej osiągnąć ten stan w odpowiednich okolicznościach przyrody. A takie na pewno mamy na Białołęce. Na naszej białołęckiej plaży nad Wisłą. Więc jeśli nie chce Wam się czekać z plażowaniem do wakacji i urlopu, to możecie po prostu zrelaksować się na naszej plaży 🙂

plaża Białołeka

25 ton piasku, leżaki i boisko

Powstała ona kilka lat temu nad Wisłą w okolicy Parku Picassa przez  nawiezienie  na brzeg dwudziestu pięciu ton piasku. Doskonale widać ją z Mostu Północnego. W zeszłym roku nasza plaża przeszła mały lifting. Pojawiły się nowe leżaki, drewniane ławki wycięte z pni drzew, nowe murowane stoliki i siedziska, tablice edukacyjne oraz drążki i drabinki do kalisteniki.  Poza tym jest jeszcze grill, miejsca na ognisko, boisko do siatkówki i huśtawki.

Nam tylko nadzieję, że wszyscy korzystający z naszej białołęckiej plaży będą pamiętać o wrzucaniu śmieci do kosza lub zabieraniu ich ze sobą. W zeszłym roku było z tym tragicznie. Po moich pierwszych odwiedzinach w zeszłym roku, nie byłam na plaży całe lato. Jakoś nie miałam ochoty odpoczywać wśród stosu butelek po piwie i innych śmieci. Teraz stanęły na plaży nowe, większe kosze na śmieci. Może to jakoś poprawi sytuację, bo trochę szkoda byłoby nie korzystać z takiego fajnego miejsca.

Polecamy:

Do plaży najlepiej dojść wałem z Parku Picassa lub od ulicy Świderskiej przy Moście Północnym.

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here