piknik w warszawie

Przed nami długi weekend. Co prawda w tzw. „nowej rzeczywistości”, ale cóż. Taki mamy klimat 😉 . Może macie ochotę zrelaksować się trochę w miłym (i oczywiście kameralnym) towarzystwie z dobrym jedzeniem i na łonie natury. Mamy dla Was kilka propozycji miejsc, w których można zorganizować piknik w Warszawie.

Plaże

piknik w warszawie

Tu wybór macie naprawdę duży. Możecie zorganizować piknik w klimacie podmiejskim, na którejś z plaż oddalonych od centrum albo podziwiać piękne warszawskie widoki na plażach w centrum miasta. Listę warszawskich plaż znajdziecie tutaj.

Pole Mokotowskie

Jeden z najbardziej popularnych kompleksów parkowych w Warszawie na terenie Ochoty, Mokotowa i Śródmieścia. Przed wojną znajdował się tu tor wyścigów konnych i lotnisko. Dzisiaj, zwłaszcza w weekendy, Pole Mokotowskie pełne jest rolkarzy, rowerzystów i piknikowiczów.

Park Żeromskiego

Fort Sokolnickiego

Przedwojenny park założony z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Żoliborza na terenach wokół Fortu Sokolnickiego . Dla dzieci jest tu duży plac zabaw. Oprócz tego bardzo przyjemna kawiarnia Prochownia, która w niedzielne poranki organizuje zajęcia jogi na trawie.

Polecamy:

Park Kultury w Powsinie

Park Kultury w Powsinie to świetne miejsce na zorganizowanie pikniku. W pobliżu odnowionego placu zabaw znajduje się przestrzeń ze stolikami i miejscami, gdzie można rozłożyć się z kocem. Na terenie Parku obowiązuje całkowity zakaz rozpalania ognisk. Można to jednak zrobić na polanie widokowej znajdująca się w bezpośrednim sąsiedztwie. Polana widokowa jest miejscem ogólnodostępnym. Więcej informacji znajdziecie tutaj. A tu wpis o powsińskiej Cafe Ogród.

Park Praski

Park Praski jest najstarszym parkiem publicznym Warszawy. Początkowo nazywany Aleksandrowskim lub Aleksandryjskim, po 1916r. przemianowany został na Praski. W latach 20-tych XX w. północną część parku, aż do ulicy Ratuszowej, wydzielono pod Ogród Zoologiczny.

Park Skaryszewski

Zabytkowy i chyba najbardziej klimatyczny warszawski park. Idealne miejsce na piknik i jedyny park, w którym możecie poczuć zapach czekolady (z pobliskiej fabryki Wedla). Jeśli chcecie poczytać o nim więcej, przeczytajcie wpis Ani. A jeśli w czasie pikniku nabierzecie chęci na coś słodkiego, koniecznie odwiedźcie Misiankę.

Łazienki Królewskie i Park Agrykola

warsaw museums for free

Zespół pałacowo-ogrodowy w Warszawie założony w XVIII wieku przez Stanisława Augusta Poniatowskiego. Jeszcze niedawno w Łazienkach nie można było nawet chodzić po trawie, więc wizja pikniku w tych okolicznościach jest naprawdę kusząca. Aleja kasztanowa łączy Łazienki z parkiem Agrykola, gdzie możecie piknikować u stóp Zamku Ujazdowskiego.

Park Kazimierzowski (Skarpa przy Browarnej)

Park rozciąga się między terenem Uniwersytetu Warszawskiego i klasztoru ss. Wizytek, ul. Karową i ul. Browarną  na wysokiej skarpie warszawskiej, która w tym rejonie osiąga najwyższą w Warszawie wysokość – 25 m.

Ogrody Zamku Królewskiego

Pięknie odrestaurowane Ogrody Zamku Królewskiego to doskonałe miejsce, jeśli planujecie elegancki piknik w malowniczej scenerii. Tu możecie piknikować po królewsku 😉 u stóp Zamku Królewskiego, z widokiem na Arkady Kubickiego, wśród wypielęgnowanej zieleni i kwiatów.

Skarpa przy Starym Mieście (Park Fontann)

Świetne miejsce na piknik, gdy zmęczy Was już spacer po Starym Mieście. Ze skarpy macie piękny widok na Wisłę, Most Świętokrzyski i Stadion Narodowy, a w dole Park Fontann.

Park Picassa

Park na Białołęce tuż przy wale wiślanym, więc można tu dotrzeć ścieżką rowerową wzdłuż Wisły. Jest fajny plac zabaw dla dzieci, dużo miejsca na rozłożenie kocyków w cieniu drzew i stanowiska do rozpalenia grilla.

Ogród Krasińskich

Kolejne miejsce, jeśli planujecie coś eleganckiego. Wiklinowy kosz piknikowy i słomkowy kapelusz będą się znakomicie prezentować na tle Pałacu Krasińskich. W zachodniej części parku znajduje się częściowo zachowana barokowa brama i fragment ogrodzenia.

Ogrody BUWu

Blisko Bulwarów Wiślanych, przy szemrzącym strumyku możecie urządzić sobie piknik w Ogrodach Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Pozycja obowiązkowa to oczywiście taras widokowy na dachu biblioteki.

Park Bródnowski

Duży park z trzema akwenami wodnymi, boiskami do koszykówki, siatkówki i piłki nożnej i Parkiem Rzeźb, który powstał z inicjatywy Pawła Althamera. Jest też oczywiście mnóstwo zielonych trawników, zachęcających do piknikowania.

Park Szczęśliwicki

Na terenach po wyrobiskach gliny powstał w latach 60-tych ubiegłego wieku park. Z glinianek utworzono zbiorniki rekreacyjno-wędkarskie a resztę obszaru zadrzewiono. Więcej informacji o samym parku znajdziecie tutaj.

To które miejsce wybierzecie, by zorganizować weekendowy piknik?

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here