Pierogi na pograniczu

0
432

Do tego miejsca trafiłam zupełnie przypadkiem. Szłam przez Plac Unii Lubelskiej i postanowiłam wstąpić na gofra przy Gofiarni na skrzyżowaniu Puławskiej i  Goworka. I już miałam wejść do środka, gdy mój wzrok przyciągnęły folkowe wzory. Okazało się, że zwiastowały raj pierogowy w malutkiej knajpeczce zwanej Przystanek Pierożkowo. Na pograniczu dzielnic. No dobra, może nawet już na Mokotowie. Ale prawie jak w Śródmieściu 🙂

Tradycyjne ruskie, z mięsem, z kapustą, na słodko z serem, owocami sezonowymi. Ale też regionalne: z kaszą gryczaną, z soczewicą, ukraińskie i wiele innych

Polecamy:

Wszystkie świeże, ręcznie robione i dobrze nadziane. Po prostu pyszne! Można zjeść na miejscu lub zabrać na wynos, na ciepło lub do podgrzania. A co najważniejsze można dowolnie mieszać. Cena za sztukę to 3 zł.

Ja zdecydowałam się na trzy rodzaje, do każdego dostałam odpowiednią okrasę. Ukraińskie z sosem czosnkowo – pomidorowym, z soczewicą i ruskie z cebulką.

To miejsce zdecydowanie skradło moje serce, a raczej żołądek. Polecam wszystkim pierogowym jadaczom.

 

Przystanek Pierożkowo
ul. Puławska 11 lok. 17b
Otwarte: pn. – pt.: 11.00 – 19.00, sb.-nd.: 11.00 – 17.00

 

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here