Sąsiedzi z ulicy Narbutta piszą do mnie wszystkimi możliwymi kanałami: Napisz o „Klamotach”! 🙂

Piszę 🙂 Żeby jednak blog nie był tylko i wyłącznie bezosobową tablicą ogłoszeń, postanowiłam zadać organizatorom kilka pytań. Moją ciekawość zaspokajał Alek Tarkowski.

klamoty2

Czym są klamoty?

Klamoty to pchli targ, który organizuje kilka razy w roku grupa sąsiadów związanych ze stowarzyszeniem Moja Narbutta. Targi odbywają się już od 6 lat, mamy poczucie że jesteśmy jednym z najstarszych tego rodzaju, sąsiedzkich wydarzeń.

To inicjatywa całkowicie nieformalna i oddolna. Organizacją każdych “Klamotów” zajmuje się kilka osób – ale tak naprawdę to wydarzenie, które organizuje się samo: jedni przynoszą rzeczy na sprzedaż, inni chętnie je kupują. Także promocja opiera się w dużej mierze na poczcie pantoflowej.

Polecamy:
klamoty8


Od jak dawna są organizowane?

“Klamoty” organizujemy kilka razy w roku, zazwyczaj na wiosnę, latem z okazji święta ulicy Narbutta oraz na jesieni. Zdarzało nam się też robić targi zimowe. Najczęściej organizujemy go na podwórzu szkoły podstawowej nr 85 przy Narbutta 14 – dzięki gościnności jej dyrektora. Letnie “Klamoty” odbywają się na skwerze Słonimskiego, tak jak całe święto ulicy.

Jaki przyświeca Wam cel? 

“Klamoty” to wydarzenie sąsiedzkie, chcemy nie tylko wymieniać się rzeczami, ale także mieć okazję, by spotkać inne osoby mieszkające w naszej okolicy. Stowarzyszenie Moja Narbutta i związane  z nim osoby organizują też coroczne święto ulicy Narbutta – to nasze największe wydarzenie. Ale robiliśmy też festiwal zup, wspólne sadzenie roślin, akcje zbierania kup psich, czy klub filmowy . Za każdym razem ważne jest to, że jest szansa by poznać inne osoby, mieszkające niedaleko. Wierzymy, że sąsiedzi powinni się integrować.

klamoty7

Jakie są zasady udziału w „Klamotach”?

Udział w “Klamotach” jest bezpłatny, nie trzeba się też rejestrować. Prosty regulamin jest dostępny na stronie wydarzenia na Facebooku.

Wystarczy wziąć rzeczy na sprzedaż lub do wymiany i się pojawić w szkole nr 85 w niedzielę o 11.30. Pchli targ rusza o 12.00. Mile widziane są osoby, które przygotowuja cos do jedzenia – co zawsze cieszy się dużym powodzeniem.

klamoty3

„Klamoty” już w najbliższą niedzielę 24 kwietnia w godzinach 12-15 przy Narbutta 14.
Link do wydarzenia na Facebooku (klik!)

Społeczność ulicy Narbutta zaprasza 🙂

*zdjęcia z ubiegłorocznej edycji „Klamotów” użyte w tym poście są autorstwa Ewy Chrzanowskiej i Jana Bieleckiego/Agencja East News

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here