Październik w Warszawie, czyli czasem słońce, czasem deszcz. Niezależnie od tego, jaka jest pogoda za oknem i jakie są Wasze nastroje, na naszej liście październikowych propozycji na pewno znajdziecie coś dla siebie. Miłej jesieni 🙂 .

Odwiedźcie Centrum Pieniądza

Październik miesiącem oszczędzania. Pamiętacie to hasło? Nie namawiam Was do zakładania lokat, bo kompletnie się na tym nie znam, ale wiem, że warto odwiedzić Centrum Pieniądza im. Sławomira S. Skrzypka. Tu możecie zobaczyć, jak powstawały pierwsze monety i banknoty, pierwsze banki i teorie ekonomiczne, a także sprawdzić, jak działa bankomat i karta kredytowa. W dodatku wstęp jest darmowy, więc to naprawdę doskonała propozycja na oszczędny październik 😉 . Szczegóły dotyczące godzin otwarcia znajdziecie tutaj.

Centrum Pieniądza im. Sławomira S. Skrzypka

ul. Świętokrzyska 11/21, Warszawa

Zobaczcie Dziewczynę w ramie obrazu Rembrandta

Rok 2019 został ogłoszony Rokiem Rembrandta, czyli jednego z największych i najlepiej rozpoznawalnych artystów wszech czasów. Z tej okazji na Zamku Królewskim na wystawie 36 X Rembrandt zostaną zaprezentowane dwa obrazy: Dziewczyna w ramie obrazu i Uczony przy pulpicie. Będą im towarzyszyć oryginalne rysunki oraz grafiki Rembrandta z polskich zbiorów. Na wystawie będzie można obejrzeć 36 prac artysty. Więcej szczegółów znajdziecie tutaj.

Polecamy:

Zamek Królewski w Warszawie – Muzeum. Rezydencja Królów i Rzeczypospolitej.

Plac Zamkowy 4, Warszawa

Poznajcie Warszawę sprzed wojny

październik w Warszawie
Źródło zdjęcia: Narodowe Archiwum Cyfrowe

Z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej Dom Spotkań z Historią zaprasza na Wystawę Wiosna, lato, WOJNA… Warszawa 1939. Na wystawie możecie zobaczyć, jak wyglądało życie w stolicy w 39 roku, czyli wtedy, kiedy wszystko się zmieniło. Na zdjęciach zobaczycie warszawiaków kopiących rowy przeciwlotnicze i robiących zapasy żywności, ale też plażujących nad Wisłą i bawiących się na festynach. Wystawa składa się z około stu zdjęć z podpisami, które pomogą Wam rozpoznać budynki i miejsca na nich przedstawione. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Dom Spotkań z Historią

ul. Karowa 20, 00-324 Warszawa

Zbudujcie domek dla lalek

Muzeum Domków dla Lalek to magiczne miejsce, które warto odwiedzić, gdy dopadnie Was jesienna melancholia. W dodatku możecie się tu zapisać na rodzinne warsztaty Domek z Sercem, na których własnoręcznie wykonacie domek dla lalek, który zostanie później przekazany pacjentom jednego ze śródmiejskich szpitali. W końcu nie od dziś wiadomo, że nic tak dobrze nie wpływa na polepszenie samopoczucia niż pomoc innym. Warsztaty są całkowicie darmowe a po ich ukończeniu otrzymacie dyplom i będziecie mieli okazję zwiedzić muzeum z przewodnikiem. Więcej szczegółów na temat muzeum i samych warsztatów znajdziecie tutaj.

Muzeum Domków dla lalek

Pałac Kultury i Nauki, Plac Defilad 1 (wejście od ul. E. Plater), Warszawa

Podziwiajcie złotą polską jesień

październik w Warszawie

Tak, to własnie ten czas w roku, kiedy Warszawa jest najpiękniejsza. Robi się coraz bardziej kolorowo i malowniczo a najlepiej widać to w licznych warszawskich parkach na prawym lub lewym brzegu Wisły (np. w Parku Kaskada).

Mamy nadzieję, że z naszymi propozycjami październik w Warszawie będzie ciekawy 🙂 .

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here