Październik w Warszawie, czyli czasem słońce, czasem deszcz. Niezależnie od tego, jaka jest pogoda za oknem i jakie są Wasze nastroje, na naszej liście październikowych propozycji na pewno znajdziecie coś dla siebie. Miłej jesieni 🙂 .

Odwiedźcie Centrum Pieniądza

Październik miesiącem oszczędzania. Pamiętacie to hasło? Nie namawiam Was do zakładania lokat, bo kompletnie się na tym nie znam, ale wiem, że warto odwiedzić Centrum Pieniądza im. Sławomira S. Skrzypka. Tu możecie zobaczyć, jak powstawały pierwsze monety i banknoty, pierwsze banki i teorie ekonomiczne, a także sprawdzić, jak działa bankomat i karta kredytowa. W dodatku wstęp jest darmowy, więc to naprawdę doskonała propozycja na oszczędny październik 😉 . Szczegóły dotyczące godzin otwarcia znajdziecie tutaj.

Centrum Pieniądza im. Sławomira S. Skrzypka

ul. Świętokrzyska 11/21, Warszawa

Zobaczcie Wolskie Rotundy

W dawnych obudowach zbiorników na gaz możecie obejrzeć instalację „Stałość w ulotności”, którą tworzą wypełnione powietrzem przezroczyste rękawy z tworzywa sztucznego zamontowane na specjalnych konstrukcjach. Instalacja, choć monumentalna, poprzez zwiewność wykorzystanego tworzywa jest niezwykle ulotna i delikatna i zmienia się w zależności od pory dnia, światła słonecznego i wiatru. Jest to także pierwsza okazja do obejrzenia niezwykłego wnętrza budynku gazowni. Więcej szczegółów TUTAJ.

Polecamy:

Wolskie Rotundy

ul. Prądzyńskiego 14A, Warszawa

Poznajcie Warszawę, której już nie ma

październik w warszawie

Poznajcie Warszawę, której już nie ma w Parku Miniatur Województwa Mazowieckiego. To miejsce, które w swojej ekspozycji posiada makiety budynków szczególnych w historii Warszawy. Takich, których już nie ma lub które zostały przebudowane. Tu możecie podziwiać piękno architektury przedwojennej stolicy. Więcej o Parku Miniatur przeczytacie we wpisie Ani, który znajdziecie TUTAJ, a szczegóły dotyczące zwiedzania sprawdźcie TU.

Park Miniatur Województwa Mazowieckiego

Ogród Centralnej Biblioteki Rolniczej

ul. Krakowskie Przedmieście 66, Warszawa

Zbudujcie domek dla lalek

Muzeum Domków dla Lalek to magiczne miejsce, które warto odwiedzić, gdy dopadnie Was jesienna melancholia. Jeszcze tylko do końca października macie okazję zwiedzić muzeum w jego siedzibie w Pałacu Kultury. Nie wiadomo jeszcze dokładnie gdzie i kiedy muzeum otworzy swoją nową siedzibę. Więcej szczegółów znajdziecie TUTAJ.

Muzeum Domków dla lalek

Pałac Kultury i Nauki, Plac Defilad 1 (wejście od ul. E. Plater), Warszawa

Podziwiajcie złotą polską jesień

październik w Warszawie

Tak, to własnie ten czas w roku, kiedy Warszawa jest najpiękniejsza. Robi się coraz bardziej kolorowo i malowniczo a najlepiej widać to w licznych warszawskich parkach na prawym lub lewym brzegu Wisły (np. w Parku Kaskada).

Mamy nadzieję, że z naszymi propozycjami październik w Warszawie będzie ciekawy 🙂 .

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here