plac zabaw białołęka

Prognoza pogody na rozpoczynający się właśnie długi weekend (a dla niektórych cały tydzień) majowy ciągle się zmienia. Podobno już od poniedziałku ma być lepiej. Nie wiem, zobaczymy.

Jeśli zza tych ciemnych, deszczowych chmur wyjdzie w końcu słońce, to pewnie będziecie chcieli z tego skorzystać i spędzić czas na świeżym powietrzu.

Mam dla Was zestawienie parków, placów zabaw i terenów rekreacyjnych na Białołęce.

Park Henrykowski

Zrewitalizowany w 2009 roku, powstała siłownia plenerowa, dwa boiska, stoły do ping-ponga. Jest też ścieżka zdrowia, plac zabaw dla młodszych dzieci i duży „pająk” połączony z trampoliną mostem linowym,  pod którym przepływa Kanał Henrykowski. Doskonałe miejsce na piknik w cieniu drzew. Jest również wybieg dla psów.

Park Picassa

Utworzony wzdłuż wału przeciwpowodziowego Wisły. Znajdują się w nim dwa  place zabaw (dla młodszych i starszych dzieci) oraz boiska do siatkówki, koszykówki i korty tenisowe. Jest dużo miejsca na rozłożenie koców i leżaków. Przygotowano też specjalne murowane paleniska z rusztem do grillowania i stoły do biesiadowania.

Polecamy:

Park Strumykowa

Powstał w 2007 roku i ma bardzo naturalny charakter. Pozostawiono sosnowe, dębowe i brzozowe zagajniki. Jest plac zabaw, boisko sportowe i ścieżka zdrowia.

Park Ceramiczna

W parku znajduje się plac z karuzelami, huśtawkami, trampoliną i  linarium oraz mini trasa rowerowa do nauki jazdy na rowerze. Jest też siłownia na świeżym powietrzu. Ustawiono  stoły do gry w szachy, piłkarzyki, ping-ponga, wytyczono pole do gry w bule.

Bociani zakątek – teren rekreacyjno-sportowy przy ul. Ruskowy Bród

Place zabaw, ścieżka zdrowia i siłownia plenerowa, Są stoły do pong-ponga, skatepark i boisko wielofunkcyjne a także polana rekreacyja doskonała na piknik.

Magiczny Park – Teren rekreacyjno-sportowy przy ul. Magicznej

Teren zaprojektowany we współpracy z mieszkańcami Białołęki. Jest tu bikepark, skatepark, boisko, place zabaw, siłownia plenerowa, stoły do gry w ping-ponga, ławeczki ze stolikami do gry w szachy, grille i miejsce do piknikowania.

Teren rekreacyjno-sportowy przy ul. Truskawkowej

Dwa place zabaw dla młodszych i starszych dzieci (linarium, huśtawki, piaskownica, wieża wspinaczkowa). Można  pograć w kółko i krzyżyk oraz grę zręcznościową ufo. Teren znajduje się na powierzchni piaszczystej.

Plac zabaw przy ul. Portowej

Tu zabawki związane są z tematyka morską (statki, rybki, deski surfingowe)

Plac zabaw przy ul. Odkrytej

Osobna część dla młodszych dzieci z mostkami, drabinkami, zjeżdżalniami i piaskownicą. Dla starszych pajęczyny, ścianki wspinaczkowe, zjazd linowy i huśtawki. Jest też siłownia plenerowa.

Plac zabaw przy ul. Kiersnowskiego

Dla młodszych dzieci są huśtawki oraz konstrukcja ze zjeżdżalniami, drabinkami i mostkami wiszącymi. Starsze dzieci mogą pograć w piłkęna boisku i  poćwiczyć w siłowni plenerowej. Są też wiaty plenerowe.

Plac zabaw przy ulicy Brzezińskiej

Są huśtawki, konstrukcje z drabinkami i zjeżdżalniami, ławeczki i zadaszone wiaty. Można też sprawdzić swoją kondycję na ścieżce zdrowia,

Plaża nad Wisła

Plaża w pobliżu Mostu Marii Skłodowskiej-Curie. Znajduje się tu boisko do siatkówki, grille plenerowe, miejsca na rozpalenie ogniska. Są również stoły z ławkami i huśtawki dla dzieci.

Teren przy skrzyżowaniu ul. Kowalczyka i Krzyżówki

Wiata rekreacyjna, miejsce na ognisko i siłownia plenerowa przy Kanale Żerańskim.

Tu znajdziecie jeszcze zestawienie ogólnodostępnych obiektów sportowych na Białołęce.

Jak widzicie miejsc jest naprawdę sporo, oby tylko pogoda dopisała.

Miłego odpoczynku.

 

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here