Good Coffee Micro Roasters – kawa z Białołęki

0
200
palarnia kawy Białołęka

Nie wiem, czy wiecie, ale w zeszłym tygodniu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kawy. Z tej okazji odwiedziłam niezwykle miejsce. Często jeżdżę ulicą Świderską, ale nigdy nie pomyślałam, że w jednym ze stojących przy niej domów znajduje się  palarnia kawy – Good Coffee Micro Roasters. Brzmi interesująco, prawda? I nawet trochę egzotycznie. Palarnia kawy na Tarchominie, kto by pomyślał?

Nie jestem kawową ekspertką. Piję kawę zrobioną w  kawiarce i dodaję do niej mleko.  Lubię, jak jest dobra, ale nie umiem rozpoznawać tych wszystkich złożonych smaków i aromatów (truskawki, porzeczki, karmel, orzechy – to dla mnie zbyt skomplikowane). Kompletnie się nie znam na  alternatywnych sposobach parzenia, ale muszę przyznać, że kawa z dripa, której spróbowałam w naszej lokalnej mikropalarni  była świetna. Pewnie dlatego, że  zrobiona przez pasjonata i profesjonalistę, co jest chyba najdoskonalszym połączeniem.

Worki z kawą czekającą na wypalanie.

 

W dodatku, dowiedziałam się, jak wiele czynników składa się na naprawdę dobrą kawę. Odpowiednio wypalone i zmielone ziarna, proporcja między ilością kawy a wodą, temperatura wody, temperatura naczynia, czas zaparzania, a nawet kształt dzióbka w czajniku. Uff, sporo tego. jeśli ktoś z Was chciałby zgłębić tajniki zaparzania kawy, to właściciele Good Coffee planują przeprowadzenie warsztatów u siebie w palarni. Szczegóły pojawią się wkrótce na Facebooku (https://www.facebook.com/goodcoffeepl/).

Piece do palenia kawy

 

Tak, tak, żeby kupić naprawdę dobrą kawę wcale nie musicie daleko szukać. Palarnię prowadzą prawdziwi pasjonaci, którzy pomogą Wam też dobrać i wypalić kawę odpowiednio do sposobu, w jaki będziecie ją zaparzać. Kawy palone są na zamówienie, żeby były jak najświeższe. Wszystkie kawy dostępne w sklepie to arabiki wyszukane i wypróbowane bezpośrednio przez właścicieli. Najczęściej są to ziarna uprawiane na niewielkich plantacjach (tzw. mikrolotach), organiczne, z certyfikatami Rainforest Alliance lub Fair Trade.

Wypalona kawa zapakowana i gotowa do wysyłki

 

Sklep oferuje też też własne mieszanki kaw, akcesoria do zaparzania i ręcznie produkowane czekolady ( w składzie jedynie ziarno kakaowca i cukier trzcinowy).

 

A tu robi się moja pyszna kawa z dripa.

 

Good Coffee Micro Roasters

ul. Świderska 109, Warszawa

el. 501 128 222

e-mail: kontakt@goodcoffee.pl

www.goodcoffee.pl

 

 

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko nejciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here