Ostatnio dużo spaceruję po Mokotowie (uroki bycia wózkową mamą :)) i coraz częściej zauważam, że pojawia się wiele nowych inwestycji w naszej dzielnicy. Budowane są całe osiedla jak i pojedyńcze apartamentowce, lofty, czy nawet nadbudówki do przedwojennych kamienic. Postanowiłam zgłębić nieco ten temat i zadać kilka pytań o mokotowski rynek nieruchomości. Bardzo dziękuję panu Danielowi Skibińskiemu z agencji Metrohouse za to, że poświęcił mi swój czas.

Jakie inwestycje mieszkaniowe są obecnie budowane/planowane na Mokotowie? Jakie są ceny (widełki)?

Obecnie nowe mieszkania można kupić praktycznie w każdej części Mokotowa. Budują bardzo duzi developerzy jak i niewielkie spółki, które upatrują swoich szans biznesowych w dobrych lokalizacjach i podwyższonym standardzie np. inwestycja przy ul. Huculskiej (cena za 1m2 od 11.000 ) Ceny nowych mieszkań wahają się od 7.000pln np. przy ul. Bobrowieckiej lub Kierbedzia do 15.000pln za m2 na osiedlu Eko Park.

Jakie są ogólne trendy: rozmiar mieszkań, standard wykończenia mieszkań, osiedla grodzone/otwarte itp.?

Na Mokotowie trendem jest podwyższony standard przy czym rezygnuje się z grodzenia osiedli z uwagi na złe doświadczenia inwestycji Marina Mokotów, które okazało niepraktyczne. Zamknięcie tak dużego terenu w centrum Mokotowa zabrało przestrzeń publiczną a w efekcie zabiło wszelki mały i przydatny do życia biznes, ale najbardziej uderzający jest krajobraz – brzydki płot ciągnący się wzdłuż ulicy.
Pozytywnym przykładem nie ogrodzonych osiedli jest Eko Park, w którym toczy się życie biznesowe, towarzyskie i rodzinne.

Polecamy:

Kto najczęściej kupuje mieszkania na Mokotowie – Mokotowianie, czy osoby z innych dzielnic/miast?

Mokotów to bardzo dobra dzielnica dla inwestorów i osób szukających miejsca do zamieszkania. Nieruchomości kupują osoby pracujące na Mokotowie na także osoby przyjezdne spoza Polski. Średnia wieku to 36 -55lat.

Czy Mokotów czymś się wyróżnia jeśli chodzi o rynek mieszkaniowy?

Mokotów wyróżnia się wśród wszystkich dzielnic Warszawy największym zainteresowaniem, co się przekłada na największą ilość transakcji. Klienci są bardzo świadomi tego za co płacą i wymagają najwyższych standardów obsługi.

O czym należy pamiętać szukając mieszkania? Jakie błędy najczęściej popełniają kupujący?

Szukanie mieszkania to jest praca na pełny etat. Koniecznie należy pamiętać o sprawdzeniu dokumentacji i nie mam na myśli księgi wieczystej  lecz informacji dotyczących roszczeń do całych budynków. Mokotów to miejsce gdzie znaczna część kamienic to obecnie przedmioty dochodzeń spadkobierców i osób trzecich.

Nowe osiedla a otoczenie – czy deweloper ma wpływ na integrację mieszkańców nowych bloków ze społecznością lokalną? Czy może Pani podać jakieś przykłady dobrych praktyk?

Coraz częściej można zaobserwować, że inwestor stara się dopasować budynki do architektury, aby integrować mieszkańców. Przykładem może to być wspaniały ogród, siłownia osiedlowa-darmowa dla mieszkańców, basen.

Czego można życzyć agencji Metro House z Mokotowa? 🙂

Uśmiechniętych klientów 🙂

Link do naszego facebooka: https://www.facebook.com/metrohouse.bialykamien/

Jesteśmy Partnerem Metrohouse S.A. – sieciowej agencji nieruchomości nr 1 na rynku.
W 2015 roku nesze biuro przy UL. Biały Kamień 3 sprzedało nieruchomości o łącznej wartości 56.000.000 PLN oraz sfinalizowaliśmy ponad 200 transakcji.
Zatrudniają nas najlepsi, ponieważ wyniki wyróżniają nasz 20 osobowy zespół na tle rynku.

Specjalizujemy się w:

– sprzedaży i wynajmie mieszkań oraz domów w Warszawie,
– inwestowaniu w nieruchomości mieszkaniowe i komercyjne,
– przygotowywaniu pakietów nieruchomości dla inwestorów,
– konstruowaniu biznesplanów pod inwestycje,
– tworzeniu biur sprzedaży dla deweloperów,
– oferujemy obsługę prawną i podatkową oraz doradztwo finansowe.

Nasz zespół tworzą młodzi, zdeterminowani na sukces doradcy, którzy z wielką przyjemnością i zaangażowaniem staną się Twoimi przewodnikami po rynku nieruchomości.
Znajdź z nami swoje miejsce na Ziemi i dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów.

Image0008

Odpowiedzi udzielił Daniel Skibiński Prezes Zarządu Free Sp. z o.o. z branżą nieruchomości związany od 2005 roku, konsultant i doradca na rynku inwestycji w nieruchomości.

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here