Dzisiaj wieczorem wszyscy idziemy do muzeum 🙂 W Wawrze mamy co prawda tylko jedno wydarzenie, ale za to jakie! Czy jest jeszcze jakieś miejsce na mapie Warszawy, gdzie w nocy usłyszymy dźwięk katarynki? Chyba nie ma… Właśnie dlatego, zamiast jechać do Śródmieścia, warto się wybrać do wawerskiej „Murowanki”, przy Płowieckiej 77.

W czasie Nocy Muzeów w „Murowance” odbędzie się koncert kataryniarza. Zaplanowany jest na godzinę 20. Wcześniej będziecie mogli zwiedzić wnętrze odnowionego budynku i obejrzeć letni wagon wąskotorowy, który został wypożyczony ze „Stacji Muzeum” (to dawne Muzeum Kolejnictwa).

Będzie też coś dla tych, którzy lubią pokazy grup rekonstrukcyjnych. Semper Fidelis Res Publicae zaplanowało dioramę historyczną „Obozowisko powstańcze 1863 r.”. Zobaczycie m.in. jak wyglądało życie obozowe.

Ciekawie zapowiada się także nocne slajdowisko „Na wilegiaturze”. Po 22 będziecie mogli obejrzeć pokaz archiwalnych materiałów fotograficznych. Dotyczą wypoczynku mieszkańców Warszawy na podmiejskich letniskach do 1939 r.

Na koniec jeszcze kilka zdań o samej „Murowance”. Ten budynek z czerwonej cegły został postawiony w 1903 r. Znajdowała się tam pierwsza szkoła w Wawrze. Obiekt jest wpisany do rejestru zabytków. Niedawno przeszedł gruntowny remont. Niedługo będzie w nim Muzeum Wawra.

Polecamy:

Szczegółówy plan Wawerskiej Nocy Muzeów znajdziecie tutaj.

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here