NOC MUZEÓW NA PRADZE – CO WARTO ZOBACZYĆ

0
168

Już jutro kolejna Noc Muzeów. Na Pradze-Północ i Pradze-Południe zaplanowano w tym roku sporo wydarzeń. Wybrałam dla Was te, które są moim zdaniem najciekawsze. Mam w planie odwiedzić większość tych punktów – choć nie wiem jak to zrobię w jedną noc. 😉

 

A żeby było Wam łatwiej znaleźć konkretne wydarzenie, to przygotowałam też dla Was mapkę z bezpośrednimi odnośnikami. Mapkę znajdziecie pod koniec wpisu.

 

1NOC MUZEÓW W BAJKOWYM STYLU W MUZEUM CZAR PRL

Gdzie: Muzeum Czar PRL, ul. Mińska 22, wejście od ul. Głuchej (Kamionek)

Kiedy: 20.00-24.00
Atrakcje: Muzeum PRL to jedno z tych miejsc, które w każdej edycji Nocy Muzeów cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. W tym roku warto wybrać się do Muzeum z dwóch powodów. Pierwszy to Reksio, a drugi to Miś Uszatek. 😉 W związku z tym, że obaj bohaterowie obchodzą okrągłe urodziny (Reksio 50., a Miś Uszatek 60.), to obie postacie będą specjalnie wyróżnione podczas wydarzenia, m.in. w formie wyświetlanych na ekranie bajek. A oprócz Reksia i Misia Uszatka na miejscu będzie czekała na Was biała i czerwona oranżada, krówki i oczywiście PRL-owski klimat samego muzeum.
Więcej informacji

2NOC MUZEÓW W MUZEUM NEONÓW

Gdzie: Muzeum Neonów, ul. Mińska 25, lok 55 (teren Soho Factory, Kamionek)
Kiedy: 19.00-24.00
Atrakcje: Muzeum Neonów to jedno z najciekawszych miejsc na mapie Pragi-Południe. Możecie w nim zobaczyć neony, które kiedyś oświetlały warszawskie ulice. Podczas Nocy Muzeów, oprócz zwiedzania wystawy, będziecie mogli obejrzeć analogowe slajdy i wziąć udział w pikniku, z muzyką ze starych winyli. A więcej o Muzeum Neonów możecie przeczytać w moim wpisie TUTAJ.

Więcej informacji

 

3NOC MUZEÓW W PRAGA306

Gdzie: ul. Grochowska 306/308 (Kamionek)
Kiedy: 19.00-24.00
Atrakcje: Coś dla osób, które chciałyby poznać historię starego, przemysłowego Kamionka. Przy ul. Grochowskiej 306/308 do dziś stoją zabudowania po dawnym, przedwojennym zakładzie elektrotechnicznym. W chwili obecnej budynki przechodzą modernizację, są zamieniane na biura. Podczas wydarzenia będzie można zobaczyć eksponaty związane z historią całego kompleksu, obejrzeć stare zdjęcia, posłuchać ciekawych historii, a także wziąć udział w grze miejskiej.

Więcej informacji

 

4NOC MUZEÓW NA GROCHOWSKIEJ

Gdzie: Sinfonia Varsovia, Grochowska 272 (Grochów)
Kiedy: 16.00-23.30
Atrakcje: Jeśli macie ochotę spędzić sobotni wieczór z dobrą muzyką, to wybierzcie się na Noc Muzeów organizowaną przez Sinfonia Varsovia. W programie między innymi: koncert kameralny, gitarowy koncert o zachodzie słońca, koncert wiolonczelistów oraz zajęcia dla dzieci i młodzieży.

Więcej informacji

 

5NOC MUZEÓW W MUZEUM WARSZAWSKIEJ PRAGI

Gdzie: Muzeum Warszawskiej Pragi, Targowa 50/52 (Stara Praga)
Kiedy: 18.00-24.00
Atrakcje: W Muzeum Pragi otwierana jest właśnie nowa wystawa „Projekt Praga”, która stara się odpowiedzieć na pytanie, dlaczego Praga wygląda tak, a nie inaczej. Na wystawie przedstawiona zostanie geneza praskich kamienic, opowiedziana historia ulicy Targowej i innych ważnych dla Pragi miejsc. W związku z otwarciem wystawy, podczas Nocy Muzeów będzie można wziąć udział w oprowadzaniu kuratorskim.

Więcej informacji

 

6WARSZAWSKIE MUZEUM TAŃCA W NOC MUZEÓW

Gdzie: Muzeum Warszawskiej Pragi, Targowa 50/52 (Stara Praga)

Kiedy: 20.00-23.00

Atrakcje: Kolejne wydarzenie Nocy Muzeów zaplanowane w Muzeum Warszawskiej Pragi, tym razem dla wszystkich tych, którzy chcieliby obejrzeć współczesne interpretacje przedwojennego tańca Modern. W Muzeum pokazane zostaną trzy, 15-minutowe etiudy (pokazy będą się rozpoczynać co godzinę).

Więcej informacji

 

7NA POCZĄTKU BYŁ BIMBER – NOC MUZEÓW NA NIEPORĘCKIEJ

Gdzie: cała ulica Nieporęcka

Kiedy: od 18.00

Atrakcje: To wydarzenie Nocy Muzeów zawładnie całą ulicą Nieporęcką. Wystawiony będzie ogromny stół z gorącymi daniami (ale każdy jest też zapraszany do przyniesienia własnych produktów), będzie muzyka, taniec, a poza tym… wielka improwizacja. 🙂 A główne wydarzenie tego wieczoru to otwarcie Muzeum Bimbru.

Więcej informacji

 

8NOC MUZEÓW W RODZINNEJ KLUBOKAWIARNI PRASKIEJ

Gdzie: Rodzinna Klubokawiarnia Praska, Dąbrowszczaków 8 lok. 111 (Nowa Praga)
Kiedy: 15.00-23.00
Atrakcje: Propozycja dla tych, którzy chcieliby wziąć udział w rodzinnych animacjach i zabawach, a także w warsztatach rzeźbiarskich, podczas których będzie można ulepić własnego anioła.

Więcej informacji

 

9NOC W WARSZAWSKIM MUZEUM CHLEBA

Gdzie: Warszawskie Muzeum Chleba, ul. Jadowska 2 (Szmulowizna)
Kiedy: 19.00-24.00
Atrakcje: To małe, ale bardzo ciekawe muzeum prezentujące sztukę wypieku chleba. Podczas Nocy Muzeów będzie można obejrzeć bogate zbiory fotografii, maszyn i urządzeń, odwiedzić wystawę „Od ziarenka do bochenka”, a także posłuchać opowieści właściciela o piekarstwie.

Więcej informacji

 

A jeśli chcecie zobaczyć, co w Noc Muzeów dzieje się w innych dzielnicach, to TUTAJ znajduje się mapka wszystkich wydarzeń, które zaplanowane są w tegorocznej edycji.  Znajdziecie tam także informacje o ciekawej grze miejskiej „Nie śpij, Zwiedzaj, Zagraj” organizowanej w 16 miejscach na terenie Warszawy – brałam w niej udział rok temu, to naprawdę fajna zabawa. 🙂

 

SPACER PO FABRYCE WEDLA
Pamiętajcie, że w tym roku zmieniły się zasady zwiedzania Fabryki Wedla. W tej edycji Nocy Muzeów Fabrykę Wedla zwiedzać będą mogły tylko osoby, które wygrały wejściówki w specjalnym konkursie. Jeśli nie macie takiej wejściówki, to w tym roku nie zwiedzicie fabryki.

 

Uważasz, że to, co robimy jest wartościowe? Chcesz więcej?
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia. 
Twój adres email jest u nas bezpieczny, a z listy powiadomień możesz się wypisać w każdej chwili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here